Skocz do zawartości

heco aurora 700


Grzegorz38

Recommended Posts

Witam wszystkich

Przejdę od razu do rzeczy

Panowie co sądzicie o połączeniu CA 740a  z  Heco aurora 700 

dodam że CA po mojej modyfikacji, wymienione wszystkie kondensatory na NICHICON FG oraz zmienione przekazniki

za skutkowało to znaczną poprawą brzmienia , CA gra teraz ciepło bez tej suchej ostrości górą pasma

poprawiła się dynamika, bas , szczegółowość , separacja między kanałami lepsza

ogólnie można by rzec - nie ten wzmacniacz

zródło - TOPPING D10 =MELODIKA MDC1110

pomieszczenie 25 m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym raczej kolumn grających bardziej w stronę neutralną. Ciepły z ciepłym? Chyba że lubisz taki dźwięk. 

Jakie masz teraz kolumny? Jak określisz dźwięk kolumn, ciepły? 

Zastanowiłbym się nad wymianą przewodu głośnikowego za parę złotych, pod warunkiem, że obecny dźwięk Ci odpowiada. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wiele  zależy od Twoich preferencji. Jeśli lubisz nasycone brzmienie to Heco Aurora 700 powinny Ci się spodobać. Jeśli chciałbyś dodać dynamiki to masz choćby Monitor Audio Bronze 6, które zagrają dynamiczniej i bardzi j szczegółowo od Aurory. Alternatywą może być Pylon Audio Opal 23 jeśli chciałbyś uzyskać więcej środka.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra Twój wzmacniacz po modyfikacji i ile ma wspólnego z firmowym charakterem brzmienia cxa60.

Odsłuchiwane były heco 700 z cxa60 i grało to fatalnie,jakby coś było zepsute w zestawie.Zdecydowanie najgorsze połączenie jakie słyszałem.No może jeszcze kef r500 zagrały z nim gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Heco Aurora 700 zawsze Cambridge pasował. Co masz na myśli że teraz gra ciepło? Serio jest aż taka różnica? Na jakis kolumnach to wysłuchałeś? Bo może gra cieplej od oryginalnej wersji ale nadal "sucho" w cudzysłowu?

To że w 605 brakuje Ci srodka to norma. Znakomite kolumny. Tanie. No nie można od nich wymagać więcej. Moim zdaniem więcej środka usłyszysz właśnie w aurora 700. Jeśli jednak jest to ciepłe mocno ciepłe granie to Monitor audio bronze 6.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home  @Q21

Problem jest taki, że czytacie w pośpiechu i "po łebkach"!! 

To nie jest oryginalny CA tylko po modzie. Więc skoro gra ciepło, to nie koniecznie takie połączenie będzie szczęśliwe. Takie brzmienie trzeba lubić. Dlatego kolega powinien bezwzględnie posłuchać ze swoim zmodyfikowanym wzmacniaczem

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Także nie rozumiem tego stwierdzenia, ponieważ wielu naszych klientów wyszło z takim zestawem cxa60 + Aurora 700 i są  bardzo zadowoleni. W naszej ocenie jest to bardzo zgrane połączenie ale wiadomo, najlepiej jest posłuchać i ocenić samemu.

Nie wiem jak Wam to opisać.Basowe brzmienie jak spod koca? Jeszcze gorzej zagrały tylko wyżej wspomniane kefy.Odsłuchy przeprowadzone razem z żoną, zgodnie stwierdziliśmy że to nie nasze granie.

Może się podobać innym,nie neguję.Nam nie podeszło.Konkurentami były xt8f,emity m30 i fyne audio f501, więc teraz chyba sami rozumiecie,że zagrały słabo na tle innych.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiem twierdzić, że to granie spod koca może też zależeć od źródła, ale nie w sensie sprzętu, ale również samego utworu. Od kiedy mam CXA81 obserwuję ten efekt tzn. kilka utworów gra - jakby to powiedzieć - krystalicznie czysto a 1 lub 2 są jakby "zamulone", nawet gdy są to utwory tego samego wykonawcy i z tej samej płyty. Jak miałem Yamaha RX-V481 też był ten efekt zauważalny chociaż nie tak wyraźnie. Chciałbym przejrzeć widmo częstotliwości tych gorzej grających utworów i porównać z widmem tych lepiej grających tylko nie znam żadnego programu do analizy widma dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Do Heco Aurora 700 zawsze Cambridge pasował. Co masz na myśli że teraz gra ciepło? Serio jest aż taka różnica? Na jakis kolumnach to wysłuchałeś? Bo może gra cieplej od oryginalnej wersji ale nadal "sucho" w cudzysłowu?

To że w 605 brakuje Ci srodka to norma. Znakomite kolumny. Tanie. No nie można od nich wymagać więcej. Moim zdaniem więcej środka usłyszysz właśnie w aurora 700. Jeśli jednak jest to ciepłe mocno ciepłe granie to Monitor audio bronze 6.

Pozdrawiam

 

Różnica jest dość spora , gra cieplej wszystkie dzwięki nie są tak natarczywie atakujące słuchacza

no i oczywiście suchości w dzwięku już nie ma

 też w tym kierunku był modyfikowany by tą suchość wyeliminować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie którzy myślą że to bezsens modyfikować sprzęt fabryczny ,gdyż uważają że to pogorszy brzmienie

ale niestety wystarczy zaglądnąć do środka i zobaczyć jak słabe zostały zamontowane podzespoły

Sam się zdziwiłem że tak słyszalna może być różnica

najwięcej poprawy wniosło w górnym paśmie

szczegółowość jest na wysokim poziomie

a nie ma tego suchego nalotu w tonach wysokich

wysokie dają o sobie znać gdy trzeba a nie dominują jak w orginalnym CA

Tak że  można wydusić ze swojego sprzętu 110% :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 1Ender napisał:

@S4Home  @Q21

Problem jest taki, że czytacie w pośpiechu i "po łebkach"!! 

To nie jest oryginalny CA tylko po modzie. Więc skoro gra ciepło, to nie koniecznie takie połączenie będzie szczęśliwe. Takie brzmienie trzeba lubić. Dlatego kolega powinien bezwzględnie posłuchać ze swoim zmodyfikowanym wzmacniaczem

Pozdrawiam 

Oj oj oj Ender teraz to sie unosisz bez potrzeby. To ty czytaj!!

Dnia 2.03.2020 o 07:39, S4Home napisał:

Do Heco Aurora 700 zawsze Cambridge pasował. Co masz na myśli że teraz gra ciepło? Serio jest aż taka różnica? Na jakis kolumnach to wysłuchałeś? Bo może gra cieplej od oryginalnej wersji ale nadal "sucho" w cudzysłowu?

I nie staraj się być kontrola forumowa. Serio.

19 godzin temu, Adam Wesolowski napisał:

Odnoszę wrażenie, że te Heco Aurora to taki dobrze sprawdzony pewniak, bo pasują i do CA CXA o do Yamaha R-N803.

Bo i Cambridge i Yamaha są jasne :)

16 godzin temu, Grzegorz38 napisał:

Różnica jest dość spora , gra cieplej wszystkie dzwięki nie są tak natarczywie atakujące słuchacza

no i oczywiście suchości w dzwięku już nie ma

 też w tym kierunku był modyfikowany by tą suchość wyeliminować

No to w takim razie tylko odsłuch ci został. Bo nikt nie powie ci co ma pasować do wzmacniacza który znasz tylko ty :)

Ja oczywiście wypożycze ci kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Bo i Cambridge i Yamaha są jasne :)

Jestem trochę nieoczytany i czasami nie rozumiem zwrotów jak: "ciepły", "jasny" (neutralny, nie podbija żadnych częstotliwości?), "wycofana góra" (ogranicza wysokie częstotliwości?), itd. Pomimo tego, że awansowałem już z (Nie) stałego bywalca na Sympatyka, to jeszcze trochę czasu upłynie zanim zacznę to wszystko - jak to jest teraz w modzie mówić - ogarniać. Krótko mówiąc jestem audiofilski gamoń.🤔 

 

PS. Wiem np. co to jest ciepła lub zimna barwa światła, chociaż i to pojęcie zawiera w sobie sprzeczność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna góra, tony wysokie mogą być ostre, nie przyjemne dla uszu, męczące. 

Ciemna góra, przeciwieństwo. 

Przygaszona lub przyciemniona góra  np. wyraźne, ale nie za ostre wysokie tony. Wystarczające do normalnego odsłuchu. 

Wycofana góra, wysokie tony nie dominujące, nie kłujące, ale obecne. Dla niektórych może być niedostatek wysokich tonów. 

Zazwyczaj rozróżniamy 3 pasma w dźwięku. Pasmo górne, środkowe, dolne. Mają one też swoje podzakresy. Ale nie będę teraz o tym pisać. 

Itd, itp. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Oj oj oj Ender teraz to sie unosisz bez potrzeby. To ty czytaj!!

I nie staraj się być kontrola forumowa. Serio.

Bo i Cambridge i Yamaha są jasne :)

No to w takim razie tylko odsłuch ci został. Bo nikt nie powie ci co ma pasować do wzmacniacza który znasz tylko ty :)

Ja oczywiście wypożycze ci kolumny. 

Dzięki , jak się zdecyduje na wypożyczenie to dam znać .

Tak sobie pomyślałem że mam możliwość zmiany brzmienia w DAC-u   za pomocą wzmacniaczy operacyjnych

tym sposobem można by dograć dzwięk do Heco jeśli by za ciepło się zrobiło z CA :)

O ile to dobry pomysł ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Wiesz co nie wiem jak zmienia się barwa dźwięku wówczas. Nie bawiłem się tym DAciem w taki sposób nigdy. Jeśli znacznie to tak.

Dlatego proponuje Ci odsłuch u Ciebie.

Próbowałem kila opam-ów i przyznam że dość słyszalna jest różnica na poziomie około 20 -30% 

aktualnie pracuje z LME49990 to dość neutralny opam nic nie dodaje nic nie zmienia

w razie domówienia szczegółów będę się kontaktował

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...