Skocz do zawartości

SA-CD +


gatto

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem wieloformatowego odtwarzacza z myślą o SA-CD. W wielu konstrukcjach ze średniej półki są używane układy średniej jakości o ograniczonej dynamice: DSP Mediatek MT1389EE, Cirrus Logic CS4360 o dynamice 102dB, Asahi Kasei M – AK4385 o dynamice 108 dB. Nie pozwala to na uzyskanie teoretycznych 120 dB oferowanych przez standard SAC. Czy jest to istotne w przypadku podłączenia do wzmacniacza(Marantz PM6002) z dynamiką 106 dB? Czy jednak warto zainwestowac w droższy odtwarzacz na lepszych podzespołach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Marantza 7001 i jak wczyta płytę SACD po trzeciej próbie to duzy sukces.
Czasem trzeba go potraktować bardziej brutalnie tzn. włączyć i wyłączyć wtyczkę do gniazka sieciowego .........ale nie zawsze gwarantuje to sukces.
W Sevisie mu powiedzieli ,ze wymiana softa a nawet jakiejś płytki nie pomaga ,"te typy tak mają" ,może nowy model nie ma tych przypadłości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę, że kolega ma pecha i model ten nie ma takich problemów a serwisanci to ignorancji i zdania na ich temat nie zmienie. Stosują technikę spychologi! Kolega powinien udać się do salonu, gdzie są modele 7001 spawdzić naocznie jak to się ma. Ja bym tak uczynił już dawno chyba, że nie słucha płyt SACD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Nie warto kruszyć kopii o SACD, obecnie jest to pozbawione sensu. Pomijając właściwości mechaniczne napędów i ich głośną pracę podczas wczytywania dysków (to norma), jak napisał kolega Fono, wybór płyt jest kiepski, około 300 tytułów ma Merlinie gdzie ceny są jeszcze znośne, to na Master Disc bez "stówy" nie podchodź http://www.masterdisc.com.pl/plytoteka.html. Lepszy byłby chyba zakup playera CD z możliwością Up samplingu lub/albo zakup multiformatowca lecz z myślą o DVD-Audio. Tego typu płyty są przynajmniej kopiowalne, ale ich też jak na lekarstwo.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi jakieś 200 tytułów w MMarkt czy Saturnie (oczywiście okresowo... często jest w ofercie poniżej 100 tytułów) i cenach rzędu 50-100zł, a zapewne część tytułów się dubluje.
No a w rozmowie dotyczącej AudioShow (strona 18) w najnowszym numerze AUDIO 1/2009 padło stwierdzenie pana Lipinskiego, że płyt SACD (w dziewiątym roku od wprowadzenia na rynek) jest około 8 tysięcy tytułów...

Ja stosuję u siebie rozwiazanie zaproponowane przez Kolegę Fono_Mastera i do odtwarzania płyt SACD stosuję odtwarzacze wieloformatowe. Co prawda nie SACD/CD a jedynie DVD/SACD, ale ponieważ płytek SACD mam mało (i na razie ... tzn już od ładnych paru lat icon_rolleyes.gif traktuję je marginalnie) to nie uważam za konieczne wydanie ładnych paru tysięcy na wielokanałowe SACD/CD.
A pomysł z odtwarzaniem dwukanałowym SACD w niektórych świeżych konstrukcjach za 2-3 tysiące wybitnie do mnie nie przemawia! icon_sad.gif

Pozdrawiam
PS. I jakoś nie mam problemów z głośną pracą napędu podczas czytania SACD icon_razz.gif Albo mam za małe wymagania odnośnie tej "cichości"...
Czytają wszystko i w miarę szybko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się nad wieloformatowymi odtwarzaczami DVD/SA-CD. Ale zobaczyłem, że potrafą SA-CD odczytać, ale nie są w stanie tego formatu odtworzyć z dynamiką lepszą od pozostałuch formatów - grają wszystko, ale ze średnią jakością, wszak najważniejsze w tych maszynkach jest DVD i jego skalowanie. Juz mam odtwarzacz DVD/DVD-Audio (stereo), dla tego widzę sens zakupu CD/SA-CD. Napewno przetestuję upatrzony model z płytą SA-CD przed zakupem. Wielkie dzięki wszystkim za konsultacje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...