Skocz do zawartości

Białe kolumny podłogowe do 2500. Onkyo tx-sr606


SnakeMM

Recommended Posts

Witam

Z racji wymiany kilku mebli w salonie udało mi się wynegocjować zakup kolumn podłogowych. Warunki są dwa muszą być białe i stać przy ścianie (bass reflex z przodu).

Na razie planuję zakup kolumn, wzmacniacz potem. Słuchanie głównie  muzyki ale też odsłuch telewizji bez żadnych preferencji w dźwięk dookólny (już miałem i nie chcę, bo nie mam jak połączyć tylnych głośników w miarę łatwy sposób). Na codzień  korzystam z zestawu JBL 2.1 zawieszonego pod TV. Znając swój budżet maks 2500 zł zastanawiam się nad:

STX Quant 300

Quadral Rhodium 500

STX Electrino 250

Wilson Raptor 7

Wilson Raptor 5

Wharfedale Diamond 330

Jamo s 809

Pylon Audio Pearl 27

Załączam szkic pokoju  z wymiarami. Prosiłbym o pomoc w wyborze kolumn.

 

Pozdrawiam Marcin

1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy coś się przestawiło w tym rysunku czy faktycznie tak będzie przesunięte? Bo jeśli tak to nie ma to totalnie znaczenia!

Bo będzie to grac źle ze względu na akustykę.

Część z kolumn które wybraleś totalnie nie nadaje się do stereo jak Jamo 809 czy Raptor 5. To kinówki.

Ale przy takim położeniu nie ma to znaczenia.

Dobrze że ten amplituner ma jeszcze Audysseya to może jako tako Ci to załatwi, ale to może.

Stawiam na

Quadral

STX Electrino

W takiej kolejności.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dużym utrudnieniem jest miejsce odsłuchowe i zachwiany balans. Niemniej jednak jeśli zestaw miałby służyć także do muzyki to rozważałbym między polskimi firmami Pylon Audio Pearl ale model 25 oraz STX Electrino 250. Pearl to przestrzenniejsze brzmienie z delikatniejszą górą. Stx to świetna dynamiką i mocniejszy dół.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pearl Audio 25 ma chyba bass-reflex z tyłu więc trochę się mój wybór zawęża więc poszperałem trochę na stronie q21.pl. Ewentualnie przy rozciągnięciu trochę budżetu i dobrej cenie znalazłem jeszcze Indiana Line Tesi 542, STX Quant 300, POLK AUDIO SIGNATURE S50. Z powodu tego, że Tesi jest bardzo wąska jest najbardziej preferowana tylko ta cena :) a może taniej będzie z jakimś wzmacniaczem sieciowym jak Yamaha R-N803D albo 602?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że możesz trochę zwiększyć budżet, wtedy spójrz na białe System Audio Saxo 40. To zupełnie inna klasa kolumn, perfekcyjnie wykonane. Co do brzmienia to przede wszystkim plastyka, dóbr wypełnienie, świetny bas jak na swoją wielkość oraz konstrukcja, umożliwiająca postawienie przy ścianie. To jedne z lepszych kolumn do takiego ustawienia.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Historia zakupowa skończyła się zakupem u Q21 kolumn Audio System Saxo 40 oraz Onkyo 8270.

Pierwszy odsłuch na moim starym  tx-sr606 cienkich kablach podłączonym do TV Philipsa przez optyka, dzwięk z Youtube - masakra. Dźwięk jak z soundbara ściśnięty i bez wyrazu.

Drugi odsłuch na kablach WW silver za ok 30 zł/metr i Onkyo 8270 z TuneIN - Dużo lepiej słuchać wyraźniej górę i środek, bas pusty i płytki.

Trzecia próba Tidal HiFi na tym samym sprzęcie - jak  dla mnie ok chociaż, żeby usłyszeć mocny bas trzeba grać mocniej. Ogólnie bas jak dla mnie jest za słaby przy cichym graniu natomiast przy bardzo głośnym zaczyna dudnić. Wiem, ze to wina pomieszczenia i muszę to zaakceptować. Wiem jak zestawy grają w studiu i jak "wygląda" czysty dźwięk i zdaję sobie sprawę z ograniczeń mojego mieszkania i akceptuję to. Ogólnie jak dla mnie to bardzo duża poprawa klarowności, przestrzenności i czystości dźwięku w stosunku do soundbara z subem oraz mojego starego Onkyo. Ja jestem zadowolony.

Natomiast jestem teraz na etapie poszukiwania wzmacniacza/ amplitunera z torem wizyjnym i siecią do tych kolumn, bo 8270 poszedł do szwagierki. Co moglibyście zaproponować w tym temacie, żeby miało trochę lepszy bas od Onkyo 8270? Budżet 2000 - 4000 zł.

 

Pozdrawiam Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym zestawieniu wiekszym problem sa kolumny niz amplituner. Basu bedziej mial z nich niewiele podlaczajac nawet mocniejszy wzmacniacz.

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/860-system-audio-sa-saxo-40

Dnia 2.03.2020 o 15:30, SnakeMM napisał:

POLK AUDIO SIGNATURE S50.

Te kolumny beda duzo lepszym rozwiazaniem jezeli chodzi o bas i maja bas-refleks od dolu obudowy przez co sa bardzo latwe w ustawieniu. Ewentualnie jak budzet pozwoli to model wyzej Polk Audio S60.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...