Skocz do zawartości

Monitor Audio nowa seria BRONZE


S4Home

Recommended Posts

Witajcie,

 

Dyskusja może o czymś innym.

Monitor audio wprowadza do oferty nową serie Bronze.

I tu mam do was pytanie. Jako użytkowników. Właścicieli sprzętów stojących przed wyborem może kolejnego. Albo co pamiętacie ze swoich wyborów.

Mianowicie w nowej serii Bronze mamy:

Centralny C150 - ok

FX - ok

Bronze 50 - dobry trop

Bronze 100 - bardzo dobry trop

Bronze W10 sub - ok

Nakładka Atmos - do kina było to konieczne

I właśnie największe zmiany mamy na frontach.

Bronze 200 i 500.

Bronze 200 pracuje na dwóch 11 cm membranach a wygląda na to że 500tka na dwóch 20. to nie potwierdzona informacja ale tak wygląda z oznaczeń i pozostałych serii 500.

 

Wygląda an to że seria Bronze mocno stawia obecnie na kino. Najczęściej wybierany model Bronze 6 został zastąpiony znacznie większym modelem.

Zapraszam do dyskusji czy to dobry krok? Chyba że monitor Audio szykuje dla nas niespodziankę i będzie seria 300 niedługo.

https://www.monitoraudio.com/en/bronze-made-for-you/

https://www.whathifi.com/news/monitor-audios-acclaimed-bronze-speaker-series-enters-sixth-generation

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rozumiem, że nie miałeś jeszcze możliwości odsłuchania tych kolumn.

Jakby te nowe były podobne brzmieniowo do MA Bronze 6 (w połączeniu z CXA 81) to chętnie bym je łyknął, bo estetycznie są super jak dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, chociaż te nowe Bronze są jak dla mnie (kwestia bardzo subiektywna) o krok ładniejsze od np. Heco Aurora, bardziej mi przypominają KEFy serii Reference (szczególnie wersja szara+ciemne drewno). Zauważam też, że to kolejne kolumny, gdzie BF wędruje do tyłu, chociaż obserwuję rynek od niedawna. To chyba raczej z estetyką związku nie ma, podejrzewam, że to ułatwia albo zaprojektowanie albo jest tańszym rozwiązaniem (obserwacja z punktu widzenia laika, bo teraz większośc firmy chce na wszystkim oszczędzać). 

Szkoda, że dopiero na wiosnę będzie można je ujrzeć na żywca i to na taką bardzo późną wiosnę, bo chyba dopiero w maju (toż to prawie lato). Mogliby chociaż jakąś broszurkę udostępnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adam Wesolowski napisał:

Rozumiem, że nie miałeś jeszcze możliwości odsłuchania tych kolumn.

Jakby te nowe były podobne brzmieniowo do MA Bronze 6 (w połączeniu z CXA 81) to chętnie bym je łyknął, bo estetycznie są super jak dla mnie.

Nie ma ich jeszcze w Polsce

Ale co znaczy podobne? Na pewno ani 200 ani 500 właśnie takie nie będą. Świadczy o tym znacznie inną konstrukcja.

19 godzin temu, Kraft napisał:

Nowy trend wzorniczy rozprzestrzenia się: Aurora, Chora, a teraz także nowe Elac-i i Monitory. Ładnie, ale z drugiej strony robi się trochę nudno.

f798eafa5c298658f2fca9f8782e751c.thumb.jpg.6746d77aec705cf8c6ca62ce4f337a76.jpgfocal_chora_816_bia_y.jpg.718e179f4267e6be1db1b2120d832d12.jpgDF_R_52_beide_Farben.jpg.16af22b2aeb5db3efdea4e8c53c808b7.jpgma_bronze_splash_2-1.thumb.jpg.67329a94728353bddc66176f35f3712d.jpg

Bo pasuje to do większej ilości pomieszczeń. Dodajmy jeszcze qacustic concept 500 z lakierem :):)

18 godzin temu, Adam Wesolowski napisał:

To fakt, chociaż te nowe Bronze są jak dla mnie (kwestia bardzo subiektywna) o krok ładniejsze od np. Heco Aurora, bardziej mi przypominają KEFy serii Reference (szczególnie wersja szara+ciemne drewno). Zauważam też, że to kolejne kolumny, gdzie BF wędruje do tyłu, chociaż obserwuję rynek od niedawna. To chyba raczej z estetyką związku nie ma, podejrzewam, że to ułatwia albo zaprojektowanie albo jest tańszym rozwiązaniem (obserwacja z punktu widzenia laika, bo teraz większośc firmy chce na wszystkim oszczędzać). 

Szkoda, że dopiero na wiosnę będzie można je ujrzeć na żywca i to na taką bardzo późną wiosnę, bo chyba dopiero w maju (toż to prawie lato). Mogliby chociaż jakąś broszurkę udostępnić.

Tyle że bass reflex i jego położenie wiele nie zmienia. Teoretycznie nawet masz większe pole do manipulacji basem odsuwając je i dosuwajac do ściany. Więc to zagranie nie jest takie głupie. 

Mit że masz bass reflex z przodu to dosuwaj je do ściany zaczyna upadać. Chociaż tutaj nadal to widzę na forum. O zgrozo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, S4Home napisał:

Teoretycznie nawet masz większe pole do manipulacji basem odsuwając je i dosuwajac do ściany.

Nie chcę się chwalić, ale tak właśnie podejrzewałem. Przyznam, że wcześniej też wierzyłem w ten mit o przednim BF i dosuwaniu do ściany i dodatkowo jeszcze myślałem, że to wada a teraz myślę, że może to i zaleta tego rozwiązania.

Nawet gdyby ten mit dalej krążył po forum to powoli nie będzie to miało większego znaczenia, bo coraz mniej kolumn ma go z przodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szumami turbulencyjnymi problem pojawia się gdy przekrój tunelu jest zbyt mały i obecnie producenci raczej dbają o to aby nie występowały. Większy przekrój tunelu oznacza również jego większą długość. W przeszłości częściej można było spotkać w tanich kolumnach maleńkie tunele br . Pewnym rozwiązaniem tego problemu jest łagodne wyprofilowanie wylotu. Większe problemy sprawia efekt piszczałki powstający w tunelu. Sprawia on że na skutek rezonansu falowego może być słychać z niego częstotliwości produkowane przez tylną stronę membrany, które nie powinny się wydobywać na zewnątrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Teoretycznie nawet masz większe pole do manipulacji basem odsuwając je i dosuwajac do ściany. Więc to zagranie nie jest takie głupie. 

 

Trend sie zmienia i ja nie mam nic przeciwko, aby to dalej podazalo w tym kierunku tz. BR z tylu obudowy. Zawsze mozna duzo wiecej poeksperymentowac z ustawieniami kolumn z tylnym BR.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

A te zwiany maszą być. Przychodzi pokolenie które będzie uwazać ze msi mieć przedni bo nie dosunąć do ściany. Teraz takie jest :P

Później natomiast takie które powie "a co to za dziura na przodzie, fuu" to dają na tył. I robi się MKI MK II i MKIII :)

Nie pije tu do Melodiki!

Dla mnie nie ma to totalnie żadnego znaczenia gdzie jest wylot powietrza. Różnica jest czy on jest czy go nie ma.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jeszcze jesteśmy przy trendach, to Elac dość chamsko skopiował od Monitora wzór jego grilla. Oryginał jednak wygląda bardziej estetycznie. Moim zdaniem projekt tego elementu wyszedł Monitorowi rewelacyjnie. Co ciekawe, wzorki dość znacznie różnią się między serią Bronze a Silver i Gold.

1947275391_unnamed(4).thumb.jpg.84d7e78a94a68802e8ea3d91756ebcc7.jpg

 

ma_bronze_splash_0-1.thumb.jpg.dcfd4e4f60c104dbebf3a6c2ec0c6f9e.jpg

hifi-im-hinterhof-berlin-monitor-audio-silver-6g-3.thumb.jpg.241b7c0deff237ed8eacb710938117e4.jpg

hifi-im-hinterhof-berlin-monitor-audio-gold-2019-3.thumb.jpg.cb7561f9fda153059680aa2ac32ce9ea.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Elac dość chamsko skopiował od Monitora wzór jego grilla.

A nie na odwrót? Myślałem, że Elac były pierwsze od nowych MA. 
 

Z resztą to i tak raczej ogólna tendencja: jeden kopiuje drugiego i na vice versa. Nie wiem czy w świecie audio też tak jest, ale w innych sektorach na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kraft napisał:

A czego tu się bać. Od lat są właściwie takie same, czyli więcej niż porządne.

Wielkości!!

model 200 bedzie kinowy zapewne tylko a 500 nie zostanie wybrany przez przeciętnego kowalskiego. To kawał klocka.

Ta metalowa zasłonka to raczej typowe zabezpieczenie.

ELAC nie robił tego do tej pory do kopułek. Akurat nie uważam żeby to była kopia. metalowe siatki były już dawniej spotykane.

A motyw plastra miodu w audio przewija się w różnych aspektach juz naście lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

A motyw plastra miodu w audio przewija się w różnych aspektach juz naście lat. 

Nie chodzi o sam pomysł zastosowania siateczki, ani o wzór plastra miodu, ale o tę pseudolosową dyspersję dziurek na krawędzi grilla. Kurczę, czy tylko ja dostrzegam takie smaczki? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...