Skocz do zawartości

Monitor Audio nowa seria BRONZE


S4Home

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wiem. Ale jeśli utrzymają cenę w 500 jak w nowych Bronze 6 + inflacja to i tak będę pozytywnie zaskoczony :)

Bądźmy dobrej myśli.

 

EDIT:

Bronze 50 standmounter - £260
Bronze 100 standmounter - £325
Bronze 200 floorstander - £570
Bronze 500 floorstander - £770
Bronze C150 centre - £175
Bronze W10 subwoofer - £525
Bronze FX surround - £300
Bronze AMS Atmos topper - £300

 

Informacja z brytani

 

770 * 5 = 3850 zł. Jest taniej? Hmmm

No zapowiada się ciekawie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

W drogich kolumnach też bywa nudno. Tam znowu króluje heban i lakier na wysoki połysk, żeby dobrze pasowały do gdańskiej szafy;)

W czasach IKEA, wysoki połysk kojarzy się z luksusem. Podobnie jak gdańska szafa ;)

Może dlatego wszystkie te kolumny na jedną modłę skrojone, trącą mi nieco klimatem marketowym.

Chwała zatem tym co nie ulegają takim pokusom, jak chociażby rodzimy Pylon Audio...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli nie Ikea to co? Znaleźć coś godnego uwagi, żeby nie trzeba kredytu na zakup brać to wielka sztuka. 

Co się tyczy kolumn to gdybym się miał zdecydować na tę nową serię to mam nadzieję, że wersja 200 wystarczy do moich 26 metrów i CXA81, bo wersja 500 nie wygląda zbyt ładnie - trochę za szeroka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam Wesolowski napisał:

Co się tyczy kolumn to gdybym się miał zdecydować na tę nową serię to mam nadzieję, że wersja 200 wystarczy do moich 26 metrów i CXA81, bo wersja 500 nie wygląda zbyt ładnie - trochę za szeroka.

Bronze 200 mogą być za małe - do sprawdzenia. To dokładnie „niższy” odpowiednik Silver 200. Idealne byłyby 300 - ale tych (póki co?) w ofercie brak. Bronze 500 nie powinny być za duże pod warunkiem, że mają mniej basu niż Silver 500 - ale trzeba by to sprawdzić u siebie w domu.

A tak zupełnie poważnie: nowe Bronze są śliczne, pomimo że wizualnie wtórne i bezpieczne. Zleją się ze stylistyką większości współcześnie meblowanych salonów a więc żony będą zachwycone. To czasem najważniejsze... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonique napisał:

A tak zupełnie poważnie: nowe Bronze są śliczne, pomimo że wizualnie wtórne i bezpieczne. Zleją się ze stylistyką większości współcześnie meblowanych salonów a więc żony będą zachwycone. To czasem najważniejsze... ;)

200 wyglądają bardzo ładnie. Jednak wielkość ich głośników może zniechęcać do ich zakupu. 500 powinny być wyższe przy takiej szerokości. Faktycznie brakuje tu czegoś pośredniego pomiędzy 200 i 500. Zapewne za jakiś czas się pojawi. Takie 300 powinny się najlepiej sprzedawać.

Oba modele wolnostojące są niskie, a 200 wydają się być bardzo małe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaiłem się już do kolumn o trochę innych proporcjach. 500 są trochę za szerokie i za niskie.

Kolorystyka jest bardzo interesująca, szczególnie ten szary (antracyt) z ciemnym drewnem jest interesujący.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MobyDick napisał:

 

Oba modele wolnostojące są niskie, a 200 wydają się być bardzo małe.

Masz racje @MobyDick gdy pierwszy raz kieras zobaczylem na zywo monitor audio bx5 lekko sie zdziwiłem ze aż takie male. To chyba domena tej firmy :P

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że w innych seriach mamy 200, 500 i 300. Tu wygląda jakby Monitor Audio zostawiło sobie otwartą furtkę na uzupełnienie serii? Nie mam pojęcia.

Ale na razie bez odsłuchu strzelam że 200 został zostawiony pod kinom małe systemy audio podobnie jak Indiana Line nota 550x.

500tka to konkretna kolumbryna. Tu ciekaw jestem jej nasycenia. Takiego produktu Bronze nie miało.

23 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

Coś to za pięknie wygląda z tymi cenami.

No powiem szczerze, że mnie też zdziwiło. Jestem ciekaw na ile zostaną wycenione przez Polską dystrybucję.

Jak tylko będa na pewno wjedzie do nas cały komplet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2020 o 12:08, Adam Wesolowski napisał:

Tylko jeśli nie Ikea to co? Znaleźć coś godnego uwagi, żeby nie trzeba kredytu na zakup brać to wielka sztuka. 

Co się tyczy kolumn to gdybym się miał zdecydować na tę nową serię to mam nadzieję, że wersja 200 wystarczy do moich 26 metrów i CXA81, bo wersja 500 nie wygląda zbyt ładnie - trochę za szeroka.

Bardzo mądrze napisałeś kolego!

A Polacy, żyjący w Polsce, na co mogą sobie pozwolić? Albo na meble z Ikea (które moim zdaniem są przyzwoite pod wieloma względami) bądź b) - wziąć kredyt na jeden komplet, drogich i mieć przez 40 lat...

Co do serii Bronze. Z zewntąrz wygląda dobrze. Jest nowoczesna, kolorowa. Tego się teraz oczekuje. Jeśli nie będą krzyczały na górę, to na pewno będą stanowić ważną propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

kredyt na jeden komplet, drogich i mieć przez 40 lat...

Tylko, żeby ten komplet jeszcze wytrzymał te 40 lat. Teraz tak wszystko robią, że tylko do końca gwarancji dotrwa bez względu na to czy Ikea czy inny producent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 40 może i nie. Miałem zestaw Technicsa ( wzmacniacza, cd, radio, deck). 20 lat grało bez zarzutu. Później sprzedałem i to nie na części. Decka dalej mam z sentymentu, chociaż szwankuje, bo oczywiście gumeczki do wymiany a nigdzie dostać nie można. Ciekawe czy CA wytrzyma chociaż 20 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2020 o 22:46, sonique napisał:

U mnie Silver 500 grają właśnie w pomieszczeniu ok. 45m i mam wrażenie, że dałyby radę nawet w dwa razy większym...

Masz racje jest w nich moc.

5 godzin temu, MobyDick napisał:

Dobre kolumny mogą grać i dłużej :) .

Tak powinno byc, ale to juz chyba nie te czasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

40 lat to nie ma szans. Ani na memble ani na kolumny :)

Ale chyba nikt na tyle nie liczy ? :P Bez przesady.

Dlaczego? Jak kupisz meble za grubą kasę i staną w jednym miejscu, a właściciele nie będą mieli zamiaru się wyprowadzić, to co im zaszkodzi? Przecież w różnych miastach Polski jeżdżą 40 letnie tramwaje i dalej w nich śmigamy...:)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...