Skocz do zawartości

Dobry zestaw do kina domowego i stereo


Syczorek

Recommended Posts

Witam Wszystkich. To mój pierwszy post na forum. W związku z zakupem nowego mieszkania chciałbym zmienić również posiadany sprzęt. Obecnie jest to Denon AVR-x2200w i zestaw 5.1 Dali Zenzor 7.  Gdy kupiłem go 4 lata temu pierwsze wrażenie było wow, ale teraz czuję jednak niedosyt.  Myślę o zestawie Denon AVC-8500h i Dali Opticon 8 z tym że zamierzam zmienić tylko  przednie kolumny i centralną oraz dodatkowo zamontować w suficie efektowe Dali Phantom H-50 aby stworzyć zestaw 7.1. Pomieszczenie ma ok 30 m2. Zestaw ma być uniwersalny zarówno do filmów jak i muzyki stereo.

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i sugastie

Edytowano przez Syczorek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali dlatego iż będąc w salonie Denona po Phantomy słuchaliśmy Denona AVC 6500 w połączeniu z Optikonami.  Zakup już prawie sfinalizowany (wynegocjowana cena) ale coś mnie tknęło żeby zajrzeć na forum.  :)  Możesz polecić konkretne modele ?  Chciałbym kupić coś co pozwoli na wieeeele lat zapomnieć o zmianie sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podana przez Ciebie konfiguracja to duży skok jakościowy, ale przed ostatecznym wyborem koniecznie posłuchaj wielu różnych konfiguracji. Jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, może lepszym wyborem będzie tańszym amplituner i końcówka mocy do kolumn przednich, efekt końcowy będzie lepszy. Dla Dali Opticon jest wiele alternatyw, warto zapoznać się i przede wszystkim posłuchać.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. W naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Q21 napisał:

Na pewno podana przez Ciebie konfiguracja to duży skok jakościowy, ale przed ostatecznym wyborem koniecznie posłuchaj wielu różnych konfiguracji. Jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, może lepszym wyborem będzie tańszym amplituner i końcówka mocy do kolumn przednich, efekt końcowy będzie lepszy. Dla Dali Opticon jest wiele alternatyw, warto zapoznać się i przede wszystkim posłuchać.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. W naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne dotyczące sprzętu to zatrzymałem się na latach 90 :) Dlatego prosiłbym o konkretny przykład, np. jaką końcówkę mocy ewentualnie zestaw amplituner-końcówka mocy proponujesz.  Jestem z Wrocławia, jeśli nie znajdę w krótkim czasie nikogo kompetentnego w swojej okolicy to jak najbardziej mogę przyjechać do Pabianic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki system planujesz zrobić generalnie 7.2.4 czy mniejszy 5.1.2, ile kolumn na podłodze, ile subów a ile głośników w suficie.
Oczywiście jeśli masz stary Amp AV to naj najbardziej nowy kup. Denon6500 to 11.2 ale moim zdaniem 4500 też będzie ok jeśli planujesz końcówki mocy zakupić. Dużo ale na zagranicznych forach mówi się o Emotiva też wyglądaj ciekawie na papierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa w salonie Denona polecono ci Denona i tylko ja widzę tu jakaś dziwna analogię?:)

Druga sprawa moim zdaniem wydawanie kasy na 8500 jest bez sensu. To duży wydajny amplituner ale nie jest to sprzęt z dawnych lat jak Onkyo 905 czy Yamaha z11. Oszczędzając i kupując x4500 zostanie na dobrą końcówkę mocy lub integre i wtedy to zagra dwie klasy lepiej niż 8500. Kolejna sprawa to opticony 8. Ja lubię to granie bardziej niż klipsch. Góra jest równie jasna i detaliczna ale dół jest miękki , cieplejszy. Nie każdy lubi takie połączenie z denonem. Ale przy końcówce nie ma to jakos specjalnie znaczenia.

Są jeszcze monitor audio silver 500 i heco revolution 9. Podjedź do nas na odsłuch. Pokażemy ci systemy niezależne. Możesz też u nas łączyć sprzętu z różnych dystrybucji. A jeśli finalnie i tak zostaniesz z 8500 i opticonem to na pewno nie dostaniesz gorszej ceny :)

zaoraszsm do kontaktu telefonicznego i umówienie się na odsłuch.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o systemie 5.1.2   co do głośników to przody - są kwestią otwartą, tylnie najprawdopodobniej będą pochodziły z tego samego zestawu co przody ale raczej na pewno na podstawkach ( zresztą takie rozwiązanie chyba gwarantuje najlepszy efekt) sufitowe 2 albo 4 Dali h-50 Phantom. 1 sub też Dali f-12. 

Amplituner miał być Denon 6500 ale później zmieniłem na 8500, zależy mi aby kupić sprzęt którego nie będę musiał zmieniać za kilka lat. Ale na tą chwilę to też kwestia otwarta. 

Wyczytałem że większość amplitunerów daje możliwość podłączenia przodów w bi-amplingu co powoduje że moc jest przekierowana z dwóch końcówek. I tu pytanie czy takie rozwiązanie nie będzie prostsze niż stosowanie dodatkowych końcówek mocy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi amping w amplitunerach to bardziej chwyt marketingowy niż realny przyrost mocy - w końcu kolumny zasila jeden transformator i nie wyciśniemy z niego dwa razy większej mocy rozdzielając 2 kanały na 4. Jestem zdania, że model X4500 już powinien wystarczyć a dołączenie wzmacniacza stereofonicznego dopiero pozwoli pokazać co potrafią kolumny. Myślę tu np. o Audiolab 6000A czy Atoll IN80 czy Roksan K3. Żaden amplituner nie zabrzmi tak jak jak wzmacniacz. Wzmacniacze te mają możliwość pracy w trybie końcówki mocy bez przepinania kabli. Dali Opticon to niezłe kolumny ale trudno nie zauważyć, że wybór w tym budżecie jest bardzo duży. Zachęcam do odsłuchów. Polecam skorzystanie z pomocy niezależnego jednak salonu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będziesz zmieniał!

Bo nie chdzi o zywotnośc czy moc tylko o funkcję. X8500 jest aktualny teraz. Zaraz eminem z Dr DRE albo ktoś inny postawią swoją platformę i już nie będzie ona wspierana.

Zaraz DTS się przebudzi i zrobi konkurencję dla Atmosa bardziej dostępną niż X i już nie bedzie wspierana.

Tak świat idzie do przodu.

Wzmacniacz czy końcówka mocy Ci zostanie!

Dnia 3.03.2020 o 07:54, Syczorek napisał:

Wyczytałem że większość amplitunerów daje możliwość podłączenia przodów w bi-amplingu co powoduje że moc jest przekierowana z dwóch końcówek. I tu pytanie czy takie rozwiązanie nie będzie prostsze niż stosowanie dodatkowych końcówek mocy?

X4500 też daje taką możliwość. Ale końcówka czy wzmacniacz graja znacznie lepiej. Taki K3 wysteruje fronty 3 razy lepiej od X8500.

Zadzwonimy to Ci powiemy wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...