Skocz do zawartości

marantz 5014 -kolumny


uumarcin

Recommended Posts

witam.

posiadam marantz 5014. 

poszukuję kolumn frontowych do około 4,5 tys. , lub jeśli się uda do zestaw 5.0 do około 6 tys. suba kupie jesienią.

zestaw ma służyć do słuchania muzyki 60% (metal, rock , pop) jak i do kina domowego 40 %.

pomieszczenie ma 19,5 metra. kanapa od tv 3,5 metra, kolumny przednie będą rozstawione od siebie około 2,5 m.

obecnie podpięte mam jamo studio 180 (mają ponad 20 lat, dodatkowo w jednej spalony wysoki ton).

proszę szanownych forumowiczów o pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do Twoich gatunków muzycznych moim zdaniem bardzo dobrze sprawdzi się Monitor Audio Bronze 6, ewentualnie w konfiguracji 5.0. W połączeniu z Twoim wzmacniaczem uzyskamy szybki, mocny, energiczny dźwięk. W przyszłości uzupełnij system o subwoofer SVS SB-1000 i masz bardzo porządny zestaw, na którym poza filmami posłuchasz także w wysokiej jakości muzykę. Ewentualnie jako alternatywa spójrz na Dali Oberon 7/1/v oraz mocne, energicznie grające Pylon Audio Sapphire 25 Set.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nie. O ile elac jest polecany przezemnie w większości wątków tak tu nie pasuje. Przepraszam ale powiem to otwarcie. Marantz należy do grupy amplitunerów nudnych, stonowanych. I to wcale nie źle. Po prostu taka ma charakterystykę taki produkt dla optymalizacji rynku jest potrzebny. Do niego podłącza się kolumny jasne. Mega dynamiczne. Monitor audio bronze albo silver , magnat signature 507, klipsch, pmc. Szedł bym w tą stronę. Patrząc na cenę stawiam na bronze póki jest na nie dobra cena albo na magnaty 507. Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za propozycje.

do tej pory myślałem o dali zensor7 lub oberon7 ( do nich najbliżej mi jeśli chodzi o estetykę). 

myślałem też o klipsch rp6000f , z tym, że ta głębokość ponad 40 cm. mógłbym je odsunąć od ściany maksymalnie na 20 cm.

o monitor audio bronze 6 nie myślałem wcześniej. po Waszej sugestii poczytałem o nich i warte posłuchania. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Zensor będziesz już miał prawdopodobnie problem z dostępnością, kolumny nie produkowane od około roku. Klipsch jest jak najbardziej OK, to żywe, swobodne, bardzo dynamiczne granie. Świetnie sprawdzą się w kinie domowym i przy mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych. 

Ja jednak do listy dorzuciłbym także Elac, z Marantz oczywiście nie uzyskamy żywiołowości, dużej swobody, ale jest to połączenie bardzo równe, plastyczne, raczej miękkie. Niektórzy szukają takiej charakterystyki. Dlatego zapraszam serdecznie na odsłuchy, mamy wszystkie propozycje u nas w salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...