Skocz do zawartości
Kraft

Odpowiedź na internetową krytykę naszego forum.

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Od czasu do czasu, ze strony kolegów, którzy jakiś czas temu zaprzestali pisania na forum Audio, płyną niepochlebne opinie o aktualnym jego funkcjonowaniu. Ogólnie polegają one na wychwalaniu kondycji nowego forum kolegów rozłamowców (które według nich jest w rozkwicie) i jednoczesnym deprecjonowaniu naszego portalu (który ponoć przeżywa uwiąd). Ostatnio koledze @Angel znowu zebrało się na danie nam prztyczka w nos. Napisał m.in. tak:

"Odszedłem z FA bo uważałem że tak trzeba i widzę po czasie że była to dobra decyzja, widzimy przecież jaki poziom merytoryczny tam jest, widzimy że odeszli wszyscy którzy coś wiedzieli, została mała grupka Sansui i Admin RoRo".

Po głębokim namyśle pozwolę sobie nie zgodzić się z takim poglądem. Ocena poziomu merytorycznego wpisów na audiofilskich forach nie jest rzeczą łatwą, dlatego skupię się w mojej ripoście tylko na kilku przykładach moim zdaniem nie budzących kontrowersji. Pierwszy to nasz dział "Akustyka". Cóż, wydaje mi się, że działa bardzo prężnie. Tematy i wpisy w nich są liczne i rzeczowe, niosące treści mogące dużo wnieść do brzmienia naszych systemów. Co więcej, (o dziwo!) udziela się w nim, nawet w miarę regularnie, kilku profesjonalistów w tej dziedzinie. Drugi przykład to nasz dział DIY w którym znajdziemy chociażby rewelacyjny temat "Wzmacniacz lampowy PP w wersji DIY ȃ la Audio Note L1". Kto czytał, ten wie, że piszą w nim ludzie, którzy mogą się pochwalić naprawdę ponadprzeciętną wiedzą o podstawach audio. W dziale "Audiofile dyskutują" też znajdziemy inspirujące tematy, że wymienię tylko bardzo popularny wątek "Wibracje i drgania". A czy tematowi "Tania listwa zasilająca" coś brakuje? Też jest przecież bardzo merytoryczny. Przykłady można by mnożyć. Naprawdę, pod jakim kątem bym nie patrzył i jak wytężał wzrok, to nie potrafię dostrzec tej merytorycznej przewagi deklarowanej przez kolegę z forum Audiovoice. A co z ilością wpisów na obu forach? Wiem, że nie zawsze ilość przechodzi w jakość, ale moim skromnym zdaniem u nas jest jednak więcej interesujących materiałów do poczytania. Jak odejmiemy od codziennych wpisów kolegów z Audiovoice relacje, co kto aktualnie ugotował na obiad i co zamierza wypić do słuchanej po kolacji płyty, to sorry, a szału brak. No chyba, że waga tych nieczęstych merytorycznych wpisów na AVF, pisanych przez Ludzi, Którzy Coś Wiedzą, jest tak wielka, że przeważa szalę. Jakoś wątpię (ale przecież mogę się mylić). Ja tego rozkwitu AVF i jednoczesnego upadku FA nie dostrzegam (chociaż ogólnie do funkcjonowania różnych forów audio mam liczne zastrzeżenia).

Podsumowując. Zaryzykuję pogląd (właściwie to pojadę z nim po pandzie, ale co mi tam - i tak mnie tam nie lubią), że nasze forum w niczym merytorycznie nie ustępuje tamtemu, a nawet..., kto wie... ale nawet może troszeczkę je....

Co miałem powiedzieć, napisałem. Reklamacje nie będą uwzględniane. Dziękują za uwagę. 

Edytowano przez Kraft

36 minut temu, Kraft napisał:

Reklamacje nie będą uwzględniane

Co tu reklamować? Ale ... "reklamę" sam zrobiłeś i dobrze, bo nawet nie wiedziałem, że ten AVF jest i chętnie zajrzę z czystej ciekawości. To, że użytkownicy tamtejszego forum "jazgoczą" na innych jest naturalne. To jak z kościołami, a tam prawdopodobnie wyznają inne prawdy i dogmaty, a co im nie pasuje będą krytykować.

Poziom merytoryczny? Żeby ocenić, trzeba się znać na wielu dziedzinach, a takich użytkowników zainteresowanych ocenianiem jest pewnie niewielu. Z jednej strony fajnie, że ktoś próbuje, z drugiej dziwię się koledze Andżelowi, że się podjął tak trudnego zadania. Tym bardziej, że można w ten sposób narazić się na kontrkomentarze i oceny ;)  

Na szczęście nie grozi nam ekskomunika czy inna pokuta za "brak merytoryczności" oraz wykluczenie z lokalnej społeczności. Ciekawe czy tam też tak liberalnie jest czy raczej za nowoczesne poglądy stosy układają dla "niewiernych". Niech się rozwijają i niech tamtejsze forum funkcjonuje jak najlepiej. Tego im życzę oczywiście żeby nie było, że jestem jakimś rycerzem wybierającym się na krucjatę. Pozdrawiam 

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

To, że użytkownicy tamtejszego forum "jazgoczą" na innych jest naturalne. To jak z kościołami, a tam prawdopodobnie wyznają inne prawdy i dogmaty, a co im nie pasuje będą krytykować.

No nie wiem. Jak często na naszym forum czytasz jakieś niepochlebne opinie o innych forach audio? Tym dziwniejsze, że krytyka Angela pod naszym adresem nie została przez nas sprowokowana. Jak sam stwierdziłeś, nawet nie wiedziałeś, że takie forum jest. Temat AVF u nas nie istnieje (no teraz zaistniał:). Nie ważne. Tak tylko napisałem w imię sprawiedliwości dziejowej. Niech ludzie wiedzą, że Angel się nie zna (przynajmniej, że się nie zna na wszystkim;). Recenzent forów z niego marny, skoro się na merytoryczności naszych postów nie poznał.

16 minut temu, Kraft napisał:

Niech ludzie wiedzą, że Angel się nie zna

No jak się nie zna? Czytam tamże: "...Tu rzeczywiście tylko od Ciebie zależy, czy chcesz mieć przewody w miarę neutralne, czy na przykład z podkreślonymi skrajami pasma akustycznego. Albo jeszcze inaczej korygujące dźwięk." Przecież widzę, że się zna i nawet doradza początkującym audiolubom. Skoro się zna to i krytykuje hehe ;) Pozdrawiam.

Słyszałem ,że parę osób z AVF nie lubiło Krafta :D 

Chociaż widzę iż niektórym (w tym mnie) coraz mniej chce się pisać i czytać. Często widząc 2-3 nicki robię "oznacz jako przeczytane" alt+F4

To ,że ktoś , gdzieś sobie coś tam pisze to trzeba olewać - może to taka forma samopocieszania się ,że jest fajnie ? Naście lat temu przechodziłem takie "akcje" z podziałem klubów , zakładanie nowych (oczywiście z forum) i nagadywanie jednych na drugich...

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

Co tu reklamować? Ale ... "reklamę" sam zrobiłeś i dobrze, bo nawet nie wiedziałem, że ten AVF jest i chętnie zajrzę z czystej ciekawości.

Zajrzałem. Nigdy nie wypowiadam się źle o konkurencji i teraz też nie będę :) Jak na razie widać , że raczkują i bardziej przypomina to towarzystwo wzajemnej adoracji niż forum, ale życzę chłopakom sukcesu. Jak dla mnie jest tam zbyt wiele tematów o " grających " kablach , choć przyznaje , że wątek gramofonowy fajnie się zaczyna . Aha , jak by ktoś z Panów chciał sprawdzić ,czy jego gramofon jest ,czy nie jest / wg. autora wątku forum AVF oczywiście/ budżetowy to zapraszam do lektury :)  

Napisano (edytowany)

Wpis do którego się odnosiłem w pierwszym poście został już wykasowany ze strony AVF. No to chyba po sprawie. Pozdrawiamy serdecznie. Życzymy Kolegom sukcesów i nieco więcej obiektywizmu.

Edytowano przez Kraft

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Słyszałem ,że parę osób z AVF nie lubiło Krafta :D

Kogo to obchodzi Kuba. Tu też były i pewnie są osoby nie darzące się wzajemną sympatią. Jako użytkownik tego i tamtego oraz innych for pewnie doskonale o tym wiesz. Ważne żeby dzielić się doświadczeniami i wiedzą, dyskutować i używać argumentów w dyskusjach bez obrażania i wciskania na siłę prawd absolutnych i jedynie słusznych.

Jezeli komuś się wydaje, że ma monopol na wiedzę i twierdzi o dyskusjach niemałej forumowej społeczności, że nie są merytoryczne to niech się włączy w te dyskusje i pokaże, że kroczymy złą drogą i piszemy bzdury ale jeżeli z oddali krytykuje i ocenia wyrażając swoje opinie publicznie to sam wystawia sobie ocenę i jest ona wg mnie negatywna. 

Poczytałem trochę tam i nie podejmuję się pisać o tym czego się dowiedziałem i jaką wartość merytoryczną stanowią tamtejsze wątki bo nie mam wiedzy i doświadczenia by oceniać ale... 

... Jarek właśnie napisał post powyżej więc nie będę kończył moich przemyśleń hehe. Pozdrawiam. 

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

bo nie mam wiedzy i doświadczenia by oceniać ale

Niech . najpierw złożą wzmacniacz lampowy, albo dwa ....... to pogadamy / to ja. kibic wątku " Wzmacniacz lampowy PP..."/ :) 

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Niech . najpierw złożą wzmacniacz lampowy, albo dwa ....... to pogadamy / to ja. kibic wątku " Wzmacniacz lampowy PP..."/ :)

Pewnie za jakiś czas będą mieli DIY rozbudowany i jakiś wzmacniacz w zakresie budowy opisany ale wątpię czy takich wartościowych i miłych kibiców tam znajdą hehe. Hejt jest zaraźliwy więc może z tym być problem (czego nie życzę), a u nas mimo, że były trudne chwile trwamy, piszemy i wbrew niektórych opiniom się rozwijamy. Pozdrawiam. 

No może i masz rację.

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ja obstawiam dział "rozmów mało kontrolowanych, bo nie widzę tu pokrewieństwa z obecnym.

Moment. To kto tu nie jest audiofilem? Ja, czy Angel? "Audiofile dyskutują" chyba pasuje, choć dyskusja tylko zaoczna;)

7 godzin temu, Kraft napisał:

Od czasu do czasu, ze strony kolegów, którzy jakiś czas temu zaprzestali pisania na forum Audio, płyną niepochlebne opinie o aktualnym jego funkcjonowaniu. Ogólnie polegają one na wychwalaniu kondycji nowego forum kolegów rozłamowców (które według nich jest w rozkwicie) i jednoczesnym deprecjonowaniu naszego portalu (który ponoć przeżywa uwiąd). Ostatnio koledze @Angel znowu zebrało się na danie nam prztyczka w nos. Napisał m.in. tak:

Ja tu widzę tylko analogie do całego forum i jego funkcjonowania.

Zobaczcie jak to funkcjonuje. Wirus z tamtego forum tu się dostał (za sprawą Jarka) i rozlewa się po naszym krwioobiegu. Pomijając, że pacjent Zero (Endżel) nawet tu nie zajrzał to choroba się rozwija. Dajcie spokój Panowie i nie ulegajcie. Tam ktoś podał szczepionkę i podobno pomogło więc tu skończmy i nie idźmy tą drogą ;) Pozdrawiam.