Skocz do zawartości

Recommended Posts

 Cześć wszystkim,

 

jestem nowy na forum, ale czytam Wasze dyskusje od dawna :)

 

Piszę z problemem. Tata kończy budowę domu i zapytał, czy mogę coś doradzić ze sprzętem.

Od zawsze był zwolennikiem Sony i od zawsze tylko taki sprzęt kupował (od tv, po cd, kina, dvd etc etc), ale domyślam się, że sprzęt audio inne firmy robią lepiej :)

 

do sedna, salon ma około 70 metrów kwadratowych, jest otwarty, plus kilka metrów kuchni. Na grafice zaznaczyłem telewizor, kanapę (tam głównie będzie się oglądało filmy i sport) oraz stół jadalniany (podczas jego użytkowania ma grać tylko muzyka).

Na niebiesko zaznaczyłem gdzie są wyprowadzone kable głośnikowe, jednakże są one na wysokości około 3 metrów.

Jak widać jest wiele pytań i problemów, ponieważ tata chciał  przeznaczyć około 7000zł na zestaw ampli, głośniki, sub. Domyślam się, że to malutko jeśli chodzi o takie pomieszczenie, ale co można w ogóle  tutaj zrobić?

 

Tv na ścianie, więc można jakieś monitory postawić na półce rtv (będzie pod tv wraz z blu ray, dekoderem, ampli), sub pod nią, a jakieś surround w miejscach zaznaczonych na niebiesko?

Odpadają kolumny podłogowe (tata ma jakieś SONY SS-176E Brooklands Edition), ponieważ jak widać zestaw rtv jest na ścianie przy przejściu do sypialni, a obok rtv jest ciąg okien.

 

Co zrobić?  Jakiś Denon z Atmosem, monitory, sub i efekty dadzą radę do zgrać na takiej wysokości? No i ta nieszczęsna "muzyka w tle" podczas siedzenia przy stole w jadalni. Ma być też system autokalibracji (w zależności od firmy).

 

Pozdrawiam,

Grzegorz1206189874_salonkino.jpg.5d641a74ed08118cf17b28350ade569c.jpg

Edytowano przez Grzegorz Cieślukowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj bo trochę się pogubiłem.

70 m i kolumny podstawkowe?

To jest niemożliwe!

Jedyny system który widze w takiej konfiguracji to Spore monitory i 2 olbrzymie suby albo i 4!

Serio nie nabijam się. Same monitory z jednym subem będa grały jak telefon. Głucho i płytko w takiej powierzchni.

Fyne F500 + 2x F12

Dynaudio EMIT 20 + 2x Aurora sub 30A

Magnat Signature 503 + 2x sub Signature.

To minimum.

I lewa kolumna tak oddalona? Nie no nie przejdzie serio!

Audio przeniesione na ściane po lewej stronie. Kanapa bardziej na prawo. Albo szkoda 7k serio :/

A tyły możecie sobie zostawić tak szeroko jak obecnie masz oznaczony (lewy przód i lewy tył)

Pozostaje do Twoje dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak podłogówek dobrał dużego pomieszczenia to moim zdaniem błąd, ale jeśli nie ma innej opcji, system zbudowałbym na bazie kolumn Klipsch. Zacznę jednak od amplitunera - na pewno dobrym wyborem będzie Denon AVR-X2600H, chociaż jeśli większy nacisk kładziesz także na odsłuch muzyki, warto rozważyć także Marantz SR5014. W przypadku kolumn zdecydowanie namawiałbym na Klipsch, to kolumny bardzo wydajne, są w stanie bardzo dobrze nagłośnić nawet duże pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pójście w kierunku serii Reference Premiera z modelem RP-600M na front, pozostałe kolumny w zależności od budżetu, ale ostatecznie możemy zastosować serię niżej, nadal uzyskamy spójny dźwięk. Bardzo ważną sprawą jest subwoofer, w naszym przypadku proponuję Klipsch R-112SW.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko można w komfortowych warunkach odsłuchać. Oczywiście dla forumowicza indywidualna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dopadło mnie przeziębienie więc byłem nieżywy ;).

Fakt, z tymi głośnikami problem,ale tata nie jest audiofilem ijak to określił, chce żeby siedząc na kanapie było słychać dobry bas i jakieś efekty na filmach głównie. A muzykę, dużo z radia, ma w tle być słychać w ciągu dnia i czasami przy rodzinnych spotkaniach przy stole.

Teraz nowy pomysł, czy warto zamontować dwa głośniki w suficie nad kanapą dla efektu przy filmach?

Jakie musiałyby być głośniki surround aby podczas muzyki było słychać całe spektrum nawet przy stole?

Bo rozumiem, że głośniki efektowe przy filmach dają "wybrane" dźwięki, ale nie wiem jak to w muzyce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...