Skocz do zawartości

stereo do małego salonu


imryk82

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,

Chcę zakupić sprzęt do niewielkiego salonu z aneksem ok 18-20 m2. Pomieszczenie to prostokąt (nie kwadrat).

Umiejscowienie - blisko ściany (bas musi "wychodzić" od frontu)

Przeznaczenie: sprzęt do TV (z adndroidem), smartfona (android, ios) komputera (Tidal, Spotify, YT) - oczywiście bluetooth

Główny obszar odsłuchu ok 1,5-2 m od źródła, ale musi ogarnąć całe pomieszczenie

Rodzaj muzyki: rock, rap, funk, soul, elektronika, pop

Budżet: 2500 - 3000(max)

Preferencje grania: raczej muzykalne, nie chirurgiczne/analityczne

 

Kompletnie nie wiem czy składać zestaw (amplituner+ kolumny), czy kupić aktywne kolumny, czy może coś takiego jak Naim Muso QB. Na pewno musi to dobrze grać, nie może być wielkie i powinno nie mieć problemów z łączeniem przez BT (kabel opcjonalnie).

Pomocy...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pierwszą opcją jest możliwie najwyższej klasy zestaw aktywny. W tym przypadku zdecydowanie proponuję System Audio Saxo 7 activ. To zestaw zbudowany na bazie bardzo dobrych, klasycznych, pasywnych monitorów. 
Drugą opcją jest klasyczny system, zbudowany z amplitunera i pary kolumn. Moja propozycja to Yamaha R-N602 z kolumnami Indiana Line Nota 550X, ewentualnie kolumny możemy zamienić na Pylon Audio Pearl 25 lub Wilson Raptor 5
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Witaj,

pierwszą opcją jest możliwie najwyższej klasy zestaw aktywny. W tym przypadku zdecydowanie proponuję System Audio Saxo 7 activ. To zestaw zbudowany na bazie bardzo dobrych, klasycznych, pasywnych monitorów. 
Drugą opcją jest klasyczny system, zbudowany z amplitunera i pary kolumn. Moja propozycja to Yamaha R-N602 z kolumnami Indiana Line Nota 550X, ewentualnie kolumny możemy zamienić na Pylon Audio Pearl 25 lub Wilson Raptor 5
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Dzięki za propozycje. Mała uwaga - muszę iść raczej w kolumny niepodłogowe, czyli coś mniejszego niż 550X, Pearl 25, czy Raptor 5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, imryk82 napisał:

Dzięki za propozycje. Mała uwaga - muszę iść raczej w kolumny niepodłogowe, czyli coś mniejszego niż 550X, Pearl 25, czy Raptor 5

W takim razie bardzo rozważ zestaw aktywny, to dla Ciebie moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Natomiast przy klasycznym systemie zwróciłbym Twoją uwagę na kolumny Indiana Line Tesi 261 oraz troszeczkę droższe, ale wyraźnie lepsze Monitor Audio Bronze 2. Z opcji bardziej budżetowych pewniakiem jest bardzo dobra, polska konstrukcja Pylon Audio Pearl Monitor.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Cały czas analizuję, szukam, czytam. Tylko czasu na odsłuch nie ma... Chyba, że jest opcja odsłuchu we Wrocławiu.

Połączenie RN-602 + Elac B6.2 wydaje się ciekawe. Problem w tym, że przekracza budżet 2200+1600=3800. I wygląda na to, że jeszcze będą konieczne podstawki, bo przy takim układzie i umeblowaniu nie wejdą na szafkę TV.

 

IMG_7928.jpg

Edytowano przez imryk82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No to miejsce masz troche słabe. Na jakiej wysokości teraz jest TV? Jak go powiesisz wyżej to na jakiej będzie?

Będę musiał powiesić TV.

Co do odsłuchów to jeszcze się wstrzymam

Nowy pomysł - Bluesound PowerNode 2i + np. Elac B6.2. Ma to sens?

Edytowano przez imryk82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że im więcej czytam, tym gorzej dla mnie. Miesza się wszystko to raz, dwa, że chce się więcej/lepiej.

Podpowiedzcie mi proszę jaka opcja w okolicy 4-4,5 k pln będzie najlepsza dźwiękowo:

1) amplituner + małe kolumny

2) wzmak + odtwarzacz sieciowy + małe kolumny

3) powernode 2i + małe kolumny

 

1) amplituner - myślałem o rn602 + elac b6.2 lub 803d + elac b6.2

2) wzmacniacz - ? + otwarzacz sieciowy: Yamaha MusicCast WXAD-10 /coś innego,na pewno musi dobrze hulać TIDAL MQA, spotify + elac b6.2

3) powernode 2i + elac b6.2

Oczywiście nie upieram się przy elacach. Na pewno nie chodzi mi o kolumny ostre, analityczne, techniczne

Granie: muzykalne, dynamiczne, z basem sprężystym ładnie brzmiącym, nie dudniącym.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wieszaniu TV daj wieszak maksymalnie w prawo. Pozwoli to na wygospodarowania trochę miejsca od ściany.

Musisz uwzględnić odległość od odległość od mocowania wieszaka do dolnej krawędzi TV. I o tyle przesunąć do góry. 

Do wiercenia polecam coś takiego na wiertła sds

https://allegro.pl/oferta/mlotowiertarka-mlot-udarowy-wiertarka-2650w-sds-8866651174

Możesz wybrać się np do Castoramy i kupić. Zwykła wiertarka z udarem mechanicznym nadaje się do przykręcenia śrubek. 😁

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...