Skocz do zawartości

Rozbudowanie zestawu stereo o subwoofer


Recommended Posts

Witam

Chciałbym rozbudować mój zestaw stereo o subwoofer. Jako że jestem kompletnie zielony w tych sprawach, a czytanie kolejnych poradników i postów jeszcze bardziej miesza mi w głowie, zwracam się  do was o pomoc. Posiadam głośniki Triangle Elara 07 oraz amplituner RN803D BL. Zestaw służy głównie do słuchania muzyki, filmy oraz gry są na drugim planie.  Odczuwam pewien niedosyt jeśli chodzi o bas, wydaje mi się za słaby, odczuwalny dobrze dopiero przy podkręceniu znacznie głośności . Salon ma powierzchnię 48 m2.  Z informacji  przeczytanych w poradnikach oraz forach dowiedziałem się, że na taki metraż powinienem zaopatrzyć się w duży i mocny subwoofer, najlepiej w zamkniętej obudowie. W internecie wyszukałem takie głośniki:

  •  REL T9i 
  • QUADRAL QUBE 12
  • SVS SB-2000
  • Triangle thetis 320 (głównie z uwagi na kolumny)

Czy coś tańszego np. triangle TRIANGLE TALES 400 poradzi sobie z taką przestrzenią? (znowu kieruję się kolumnami)

Dosyć ważnym czynnikiem jest dla mnie kolor mianowicie biały (salon oraz głośniki są w tym kolorze). Kierowałem się też tym przy wyborze subwooferów powyżej.

Który według was byłby najlepszy?

Może macie inne pomysły?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duży salon, dodatkowo subwoofer będzie wykorzystywany także przy odsłuchu muzyki. Są to dosyć duże wymagania. Tak naprawdę wchodzą w rachubę dwa modele subwooferow. W przypadku oferty SVS proponuje najnowszy model SB-2000 PRO. Jest to obecnie moim zdaniem najlepszy subwoofer w swoim budżecie, biorąc pod uwagę jakoś. Basu, szybkość, kontrolę i moc. Najnowsza wersja Pro daje ogromne możliwości sterowania subwooferem z poziomu aplikacji. Bezpośrednią konkurencją jest wspomniany przez Ciebie REL T/9I.

Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie REL T9i.

To znacznie lepszy model do muzyki niż modele które wymieniłeś. Nawet względem SVS.

Ewentualnie znacznie tańszy REL 1205 to konstrukcja podobna/konkurencyjna do SVS 2000.

Ale ja bym stawiał na T9i z klasycznym zasilaniem klasie AB. D jest bardziej do kina.

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...