Skocz do zawartości

Wharfedale EVO 4.2


Paweł Kusy

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 minuty temu, Daniel09 napisał:

Jednak sprzęt innych firm które wprowadzają nowe modele są dostępne 

Są, albo i nie. Trochę ostatnio chodziłem po sklepach i z dostępnością wielu modeli jest kłopot. Może dostawy, może płynność finansowa... branża nie miała ostatnio łatwo. Trochę więcej wyrozumiałości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja mam ze względu na wielkość pomieszczenia ustawione kolumny maksymalnie przy ścianie, około 1cm dzieli gniazda głośnikowe od ściany. Nie ma dudnienia, bas rozchodzi się na boki.  Jak dla mnie dźwięk jest lepszy niż się spodziewałem. Jeszcze nie są wygrzane ale od chwili podłączenia kilkakrotnie zmniejszałem poziom basu na wzmacniaczu. Są dokładne. Wstęgowy robi robotę. Mimo że kopułką średnio-tonowa nie jest duża wyraźnie słychać jej wpływ na odtwarzaną muzykę.  Wykonanie bardzo dobre. Maskownice mają delikatną tendencje do opuszczania. Są ciężkie bo prawie 14kg sztuka. Na tą chwilę mam je za nisko ustawione a dodatkowo lewa stoi przy gramofonie. Zmiany w usytuowaniu planowane po dostawie standów. Docelowo będą jeszcze odsunięte od ściany. Do zestawu producent dodaje białe rękawiczki.

 

P_20200902_140134.jpg

P_20200902_140143.jpg

P_20200902_145434.jpg

P_20200902_145439.jpg

P_20200902_145507.jpg

P_20200902_145630.jpg

P_20200902_150154.jpg

P_20200905_123658.jpg

P_20200907_143452.jpg

P_20200907_151652.jpg

P_20200907_174608.jpg

P_20200909_090424.jpg

P_20200909_090415.jpg

Edytowano przez janpat1970
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janpat1970dzięki za pierwsze wrażenia i zdjęcia które przybliżają mnie do zakupu tych EVO 4.2 chociaż z dostępnością innego koloru w Polsce nadal bardzo słabo właściwie zerowo. Możesz napisać jaki metraż tego pomieszczenia ? a jeszcze jedno czy w tej chwili kolumny stoją jak napisałeś w odległości 1 m od ściany? 

Edytowano przez Daniel09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na stronie producenta i  dystrybutora na Polskę są zamieszczone różniące się parametrami informacje techniczne mam do Ciebie jeszcze jedna prośbę. Jeżeli znajdziesz chwilę czasu to zrób zdjęcie tabliczki z parametrami z tyłu kolumny , albo z instrukcji jeżeli takie dane są umieszczone. Kable głośnikowe to jakie używasz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nie posiadają tabliczek znamionowych tylko nr seryjny i oznaczenie produktu. Instrukcje możesz pobrać ze strony producenta:

https://www.wharfedale.co.uk/wp-content/uploads/2020/06/EVO4-Usermanual-91108-2.pdf

Mojej kable to Melodika MDC2400 Purple Rain z BassCore + widełki i banany Prolink, koszulki silikonowe Melodika. Wszystko składane własnoręcznie. Reszta okablowania QED.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja tych kolumn przedstawiona przez Horn.pl różni się od tej którą przedstawia producent.  Różnice w wielkości przetworników , np. czułości kolumienki Horn-90 dB , producent 87 dB na ale najważniejsze żeby dokonać świadomego i udanego zakupu.

@S4Home,, Na razie inne kolory są nie dostepne. Ale jak złożysz zamówienie to zapewne zostaną ściągnięte ,,           chyba nie do końca tak jest ponieważ wykonałem dość sporo rozmów telefonicznych z Salonami oferującymi kolumny tego producenta i była zgodność ,, jak się pojawią u dystrybutora to zamówimy ,, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janpat1970 ale na wyspach kolumny od jakiegoś czasu są już dostępne w trzech kolorach a był też duży problem z dostępnością czerni i bieli. Gdyby nie to że są one dość duże ( jak zaznaczyłeś dotarły do Ciebie na palecie) to bym ściągnął z Irlandii a tak chyba jeszcze trochę zaczekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, janpat1970 napisał:

Zmieni czy nie zmieni ale sprawdzić trzeba. Standy mam zamówione oryginalne, a że od wielu lat pracuje w AutoCad to mam też zaprojektowane przez siebie gdyby coś nie wyszło. A że w firmie produkcja jest zapchana do końca roku to poczekamy zobaczymy. 

 

Jeśli są podwójne terminale to dobrze je użyć z podwójnym okablowaniem chociażby po to aby  pozbyć się zwór. Nawet podłączenie do górnych zacisków pojedynczych kabli może sporo zmienić. A kable dobrze by było po prostu odpowiednie dobrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro są podane takie parametry:

typ: 3-drożny głośnik podstawkowy

typ obudowy: bass reflex

przetwornik niskotonowy: 6.5" (150mm) czarny tkany stożek Kevlar®

przetwornik średniotonowy: 2" (50mm) miękka kopułka

przetwornik wysokotonowy: 55 x 80mm AMT

czułość (2.83V@1m): 90 dB

zalecana moc wzmacniacza: 25 - 120 W

szczytowe SPL: 110 dB

impedancja nominalna: 4Ω (kompatybilne 8Ω)

impedancja minimalna: 3.7Ω

pasmo przenoszenia (±3dB): 48 Hz ~ 24k Hz

przedłużenie basu (-6dB): 45 Hz

częstotliwość zwrotnicy: 1.2 kHz, 5.7 kHz

podana cena za sztukę (sprzedawane tylko w parach)

dostępność po 10 stycznia 2020r

 

Co do średnicy głośników to 6,5 cala to 16,5 cm i zapewne taka jest średnica głośnika. Na zdjęciach widać że są większe niż w dwudrożnym mniejszym modelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Daniel09 napisał:

Specyfikacja tych kolumn przedstawiona przez Horn.pl różni się od tej którą przedstawia producent.  Różnice w wielkości przetworników , np. czułości kolumienki Horn-90 dB , producent 87 dB na ale najważniejsze żeby dokonać świadomego i udanego zakupu.

@S4Home,, Na razie inne kolory są nie dostepne. Ale jak złożysz zamówienie to zapewne zostaną ściągnięte ,,           chyba nie do końca tak jest ponieważ wykonałem dość sporo rozmów telefonicznych z Salonami oferującymi kolumny tego producenta i była zgodność ,, jak się pojawią u dystrybutora to zamówimy ,, 

No bo rozmawiałeś z salonami.

A to dystrybutor ściąga :P

On musi mieć realne zamowienie na dany kolor. Dla salonów to problem dlatego wogóle wolą powiedzieć ze nie ma? I słusznie, czemu?

Bo jak zamówisz będziesz miał waty do sklepu że załatwia je 2- 4 tyognie wciaż bez konkretnego terminu. A to nie wina sklepu. Znamy to :)

No zasadnicza różnica jest w basie. Producent podaje 16,5 a dystrybutor 15 ale w calach podał dobrze. Więc myślę że jest to po prostu błąd ludzki przy wpisywaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tobie że pytania o dostępność rozpoczynałem od HORN.PL od którego dostałem odpowiedz że oni nie sprzedają i mam w sprawie zakupu kontaktować się z salonem/sklepem . W swoim zapytaniu jasno poprosiłem o przybliżoną datę sprowadzenia tych kolumn przez Horn jako dystrybutora .

Różnic w opisach jest więcej , bo i wstęgowy , a i czułość kolumny też jest różna.. 

Edytowano przez Daniel09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...