Skocz do zawartości

Wharfedale EVO 4.2


Paweł Kusy

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ze skutecznością kolumn podawaną przez producentów jest tak ze jedni ją zwykle bardziej zawyżają a inni mniej. Przez to podawanie 86 dB wydaje się małą wartością dla takich kolumn, a jest to dość realna wartość i pewnie lekko zawyżona. Przy kolumnach których skuteczność jest bardziej zawyżona mogły by wypaść źle. Pewnie dystrybutor dostosował ja do ogólnych trendów w tym procederze :) . Wysoka skuteczność wprawdzie sprawia że kolumny graja głośno przy małej mocy ze wzmacniacza, lecz zwykle gdy jest ona dostępna większa mogą chrypieć gdy zagra się głośniej. O tym zwykle się zapomina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Daniel09 napisał:

Powiem Tobie że pytania o dostępność rozpoczynałem od HORN.PL od którego dostałem odpowiedz że oni nie sprzedają i mam w sprawie zakupu kontaktować się z salonem/sklepem . W swoim zapytaniu jasno poprosiłem o przybliżoną datę sprowadzenia tych kolumn przez Horn jako dystrybutora .

No dziwne jest to że nie byłi w stanie Ci powiedzieć odnośnie dostępności. Bo to że nie sprzedają to prawda.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mi przełożyli termin z grudnia na październik. Standy są OK. Drewno ze stalą. I tak przy montażu zmieniłem dolne śruby mocujące rury i dodałem szerokie podkładki bo te co były w zestawie nie budziły mojego zaufania. Jeszcze musze w przyszłym tygodniu zmienić kable bo okazało się że 1,5m są za krótkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
12 godzin temu, Daniel09 napisał:

@janpat1970  mineło sporo czasu od Twojego zakupu Evo 4.2 możesz napisać jak dzisiaj postrzegasz swój wybór. Zakupił byś jeszcze raz te kolumienki , jesteś dalej z nich zadowolony ?

Kupil

Kupiłbym jeszcze raz. Mimo upływu czasu nadal potrafią mnie zaskoczyć. Po drodze wymieniłem wzmacniacz na mocniejsze Onkyo, eksperymentowałem z kablami i myślę że aktualnie jest tak jak najbardziej mi pasuje. Kolumny oddają to co autor miał na myśli. Góra jak potrzeba to zabrzmi jak by ktoś sypał piaskiem na aluminiową folie a już za chwilę jest spokojna i pełna delikatności. Bas nie schodzi nisko ale jest go tyle ile potrzeba biorąc pod uwagę że można kolumny postawić praktycznie przy samej ścianie.. Wokale idealne i tyle. To co mi się nie za bardzo podoba to terminale przyłączeniowe. Po podłączeniu kable odstają. Jest to szczególnie widoczne przy podłączeniu bi-wire. Dlatego kable robiłem sam dopasowując je do rozmieszczenia terminali. Kable wchodzą mi w dedykowane standy. Przy głośnikach są gumowe maskownice które jak to gumą jest kłopotliwa przy czyszczeniu. Ogólnie wykonanie kolumn jest bardzo dobre i nie ma się o co przyczepić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz , u siebie również wymieniłem wzmacniacz na Emotiwa A2 i PT-100 , dodatkowo muszę dostawić kolumny jak najbliżej ściany. Obecne Mission ZX-2 są jak dla mnie super jednak nie mam możliwości odsunąć je od ściany na zadowalającą odległość więc pomyślałem o Evo 4.2 . W sieci nie znajduję użytkowników takiego zestawienia i na tą chwilę nie mam pojęcia czy takie zestawienie się zgra . Wiem , wiem że  najlepszy przed zakupem odsłuch ale chciałbym na początek uzyskać jakąś opinię osoby posiadającej taki zestaw i jak się prezentuje dźwiękowo. Może ktoś coś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...