Skocz do zawartości

Wharfedale EVO 4.2


Paweł Kusy

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@S4Home  masz rację że każde pomieszczenie będzie wymagało innego ustawienia , ale chodzi mi o to że producent w jakimś stopniu testował takie ustawienie które np. w moim przypadku może być pomocne. Obecnie mam naprawdę małe ,, pole manewru ,, w ustawieniu odległości kolumienek od ściany za nimi i ten parametr może mi pomóc uzyskać lepiej oddawane niskie tony. Zresztą dzisiaj powinienem się o tym przekonać..

Edytowano przez Daniel09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daniel09 napisał:

@S4Home  masz rację że każde pomieszczenie będzie wymagało innego ustawienia , ale chodzi mi o to że producent w jakimś stopniu testował takie ustawienie które np. w moim przypadku może być pomocne. Obecnie mam naprawdę małe ,, pole manewru ,, w ustawieniu odległości kolumienek od ściany za nimi i ten parametr może mi pomóc uzyskać lepiej oddawane niskie tony. Zresztą dzisiaj powinienem się o tym przekonać..

Przeczytaj też tekst towarzyszący obrazkowi, chociażby ten fragment "[...] close to the walss the bass will increase but may be boomy [...]"

Co oznacza wprost, że w zależności od pomieszczenia bliskość ścian może bas wzmocnić, lecz możesz również przedobrzyć i będzie się wzbudzał, dudnił itp. Dlatego tu należy podchodzić z rezerwą do instrukcji i przetestować u siebie jak najwięcej wariantów ustawień. Powodzenia życzę 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 Po paru eksperymentach z ustawieniem kolumienek udało się mi uzyskać dzwięk jaki oczekiwałem  i jestem zadowolony z połączenia Evo 4.2 z Emotiva BasX A2 i PT-100. Odległość od ściany za kolumienkami 26 cm , po bokach 1 metr , trójkąt równoboczny 240 cm , ściana tylna za siedziskiem 70 cm. . Nic mi nie ,, dudni ,, , jest bardzo dobra szerokość sceny dzwiękowej z głębią jest trochę gorzej ale jak na te warunki jestem zadowolony. Jeszcze jedno Evo 4.2 postawione na podstawkach 60 cm. jak dla mnie grały ,, gorzej ,, niż po ustawieniu na wysokości podstawki 50 cm. kiedy to wysokie tony stały się bardziej szczegółowe , gładsze? , ogólnie jest ich więcej 😉. Dziwię się że tak mało jest promowana ta seria Wharfedale bo moim zdaniem to kolumienki warte są  wyższej  ceny , a w porównaniu do niektórych ,, znanych dobrze promowanych  firm,, je przewyższają pod kilkoma wzglądami. dodam że z Audiolab 6000A też fajnie się zgrywały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Ważne że Tobie pasują a to najważniejsze. Ja w pełni z Twoją opinią się zgadzam. Kolumny są bardzo dobre i tak jak napisałeś przewyższają wiele droższych konstrukcji. Nie są promowane bo firma za tą promocja nie zapłaciła. Wharfedale jest u nas  kojarzona z marketowymi zestawami kina domowego z przed lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
18 godzin temu, Tomek.! napisał:

Witam,

Mam pytanko, czy ktoś testował te kolumny może z amplitunerem Marantz 1200. Ciekawi mnie jak zabrzmią, bo ich wygląd idealnie pasuje mi do wystroju i miejsca.

Jeśli lubisz ostre brzmienie to Marantz NR1200 w połączeniu z Evo 4.2 Ci to zapewni. Specyficzne połączenie, które na pewno przed kupnem należałoby posłuchać. Zdecydowanie lepszy rezultat uzyskasz podłączając Marantz PM7000n,  Audiolab 6000a Play czy Cyrus One Cast. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2021 o 06:49, S4Home napisał:

Ten Marantz gra dość wysoko.

Do czego miałeś go do tej pory podłączonego?

Wygląd to jedno oczywiscie ale dźwięk przede wszystkim, tak?

Piotr

Wiadomo że przede wszystkim dźwięk się liczy. Dotychczas podłączonego go miałem do pozostałości po starej wieży sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj u siebie w mieście salonu który ma w sprzedaży ten model , zapakuj wzmacniacz i jedz na odsłuch. Od siebie dodam że zarówno z byłym moim wzmacniaczem Audiolab 600A jak z obecną Emotiva A2 i PT100 te kolumny dają zadowolenie z odsłuchu chociaż z Emotiva jest to ,, trochę,, na wyższym poziomie poukładane.

Edytowano przez Daniel09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...