Skocz do zawartości

Wharfedale EVO 4.2


Paweł Kusy

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

14 godzin temu, janpat1970 napisał:

Pokój  3x7m z aneksem kuchennym. Kolumny ustawione na ścianie 7m, 1,2m od ściany 3m, odległość między kolumnami 2m. Odległość kolumn od ściany 8cm. Stoją na ori standach.

dzieki, i wg Ciebie taka konfiguracja ma bas i szczegolową górę? Pokoj mam podobny 3x5,5 metra.. troche za maly na podlogowkę.

 

A oryginalne standy kupowales, bo glosniki są wysokie i wysokotonowy bylby za wysoko na zwyklych standach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Yamaha AS-701, Onkyo A-9150, Denon PMA-600 i Audiolab 6000A. A-9150 już miałem i bardzo fajnie to razem brzmiało ale przy głośniejszym graniu Onkyo dostawało zadyszki i temperatura rosła. Yamaha troszkę za ostra. Denon fajnie ale jakoś mnie nie urzekł. Napaliłem się na Audiolaba bo każdy sklep polecał mi go do EVO. Nie podpasował mi wcale. Zostałem przy Onkyo i z czasem jak nadążyła się możliwość kupna A-9070 w rozsądnych pieniądzach to skorzystałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2021 o 07:32, S4Home napisał:

Firma produkująca kolumny, nie tylko, tanie marketowe.

Ten akurat do końca tani nie jest. Więc moim zdaniem absolutnie nie. Dokładasz trochę i masz Aurore 700, Melodika BL 40 MKIII

Piotr

Melodika BL 40 MKIII wygląda solidnie i ma pochlebne recenzje, ale czy zagra dobrze z Marantzem NR 1200?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 27.03.2020 o 08:28, Q21 napisał:

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie c326bee oraz c356bee. 326 zagra ciepłej, bliższa średnicą i nieco obszerniejszym basem. 356 to lepsza prezentacja sceny dźwiękowej, większą kontrolą basu i nieco jaśniejszy charakter względem 326

Witam, a co sądzicie o NAD C352? Będzie słabiej grał niż Audiolab 6000A? Mam zamiar kupić te EVO 4.2 w miejsce AE EVO one, które jakoś są stłumione. Pytanie, czy dźwięk się poprawi (chodzi o 'zdjęcie zasłony'), czy jednak konieczna będzie zmiana wzmacniacza? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

NAD zagra potężniejszym dźwiękiem i lepiej poradzi sobie z kontrolą basu ale nie uzyskasz tak bezpośredniego przekazu oraz przestrzeni jaką ma Audiolab. 

Jeśli AS701 Ci się podobała to Yaqin MS90b powinien przypaść Ci do gustu. Jest to także sprężyste brzmienie z czystą górą oraz świetną kontrolą basu. Średnica będzie bardziej zmiękczona i bliższa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
14 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Fajny wzmacniacz, moim zdaniem dobrze się zgra. Masz już wzmacniacz / kolumny czy planujesz zakupy dopiero?

Mam ten wzmacniacz. teraz gram z Klipsch RP-160m ale jest trochę zbyt chaotycznie, słaba rozdzielczość. Miałem na testach Opery Grand Mezza i grało to rewelacyjnie - ale cena przekracza moje możliwości :)

 

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli szukasz melodyjnego grania. Jazzowego, na długie odsłuchy to tak.

lubię melodyjne granie :) rozdzielcze, ale ciepłe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jashu napisał:

Mam ten wzmacniacz. teraz gram z Klipsch RP-160m ale jest trochę zbyt chaotycznie, słaba rozdzielczość

To na pewno będzie duża zmiana. Wydaje mi się ,że masz wzmacniacz o kilka klas lepszy niż kolumny obecnie. Evo 4.2 są serio świetne ale trzeba mocno zadbać o ustawienie. Założyłem o nich temat w dziale nasze testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...