Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Polk Audio Signature S50


Recommended Posts

Witam szanownych Forumowiczów.

Nabyłam kolumny Polk Audio Signature S50

W tej chwili grają sobie ze wzmacniaczem Avance AT-510, ale myślę o zmianie tego wzmacniacza.

Jakie modele polecacie ?

Moje typy:

1) Yaqin MS-30L

2) Yagin MS-90B 

Zależy mi na głębokiej scenie oraz ocieplonym dźwięku. Dlatego mój wzrok jest skierowany w stronę lampowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Na jakie lampy zmienić ?

Tu musiałby się wypowiedzieć posiadacz tego lub podobnego wzmacniacza. Powtórzę na temat samych lamp co gdzieś na forum przeczytałem. Chińska 6N1 ma rosyjski odpowiednik 6N1P ewentualnie 6N1P-EW (lepsze parametry) i wg forumowiczów te rosyjskie "grają" lepiej niż te chińskie, co zrozumiałem, że są mniej "jazgoczące", łagodniejsze i bardziej wyrafinowane cokolwiek to znaczy .

Kupić można w lampach elektronowych lub na portalach aukcyjnych. Spotkałem się też z opiniami, że 6N1 można w niektórych układach zastąpić lampą 6CG7, która nie jest bezpośrednim odpowiednikiem tej chińskiej czy ruskiej (inne punkty pracy, wzmocnienie) ale o dziwo efekt soniczny był po podmianie fenomenalny, szczególnie z lampami NOS produkcji RCA.

Tych niekonwencjonalnych podmian lamp nie polecam mniej doświadczonym w tej materii ale można o takich praktykach przeczytać. Proponuję przeszukać fora przed podjęciem decyzji. Moim zdaniem podmianę lamp warto spróbować przed wymianą wzmacniacza. Tym bardziej, że różnica między wspominanymi wzmacniaczami w zakresie ocieplenia dźwięku może być nie adekwatna do wydanych pieniążków. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za te cenne porady.

Na razie "poeksperymentuję" z lampami.

Myśląc o kupnie typowego "lampowca" muszę jednak uzbroić się jeszcze w trochę wiedzy na temat lamp.

Dzięki MariuszZ jestem już dużo mądrzejsza w kwestii lamp.

A może jeszcze ktoś mi podpowie gdzie można kupić w rozsądnej cenie

lampy już sparowane. Bo wiem też, że lampy muszą być odpowiednio sparowane.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

może jeszcze ktoś mi podpowie gdzie można kupić w rozsądnej cenie

lampy już sparowane. Bo wiem też, że lampy muszą być odpowiednio sparowane.

Dużo jest ofert sprzedaży lamp niby sparowanych, ale za to jest cena wyższa i nie jest to pewność że takie będą, przekonasz się po "wygrzaniu" pracy lamp po ok 100h, a takich raczej nie ma w sprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

może jeszcze ktoś mi podpowie gdzie można kupić w rozsądnej cenie

Proponuję rozejrzeć się po specjalistycznych sklepach. Ja zaopatrywałem się w naszych "lampachelektronowych" ale również na portalach aukcyjnych. W tym drugim przypadku warto przyjrzeć się profilowi sprzedawcy. Czy jest na portalu długi czas? Czy nie ma negatywnych komentarzy? Ile pozytywów? Na ebaju trochę kupiłem od ukraińskich handlarzy i niestety parowanie okazało się fikcją mimo, że lampy sprawne wszystkie były to rozrzut parametrów spory. U nich jest najtaniej i warto brać więcej lamp i sobie dobrać samemu. Niestety trzeba mieć przynajmniej multimetr i schemat wzmacniacza, żeby wiedzieć gdzie mierzyć. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odświeżając wątek.

Niestety wzmacniacz Avance AT-510 uległ awarii i narobił mi szkód w systemie. 

W tej sytuacji bez żadnych sentymentów postanowiłam zastąpić go lepszym modelem.

Mój wybór padł na nowego Rotela A11 Tribute.  Wiem, że to wzmacniacz zintegrowany 

i w dodatku tranzystorowy, ale potrzebuję teraz ukojenia nerwów po historii z Avance AT-510.

No i troszkę tego ciepłego brzmienia zostanie, Ważne, że mam na czym słuchać i teraz mogę powoli 

zbierać na porządnego lampowca. 

Za jakiś czas zdam relację z wrażeń odsłuchowych.

 

Pozdrawiam Szanownych Forumowiczów

Edytowano przez Agnieszka Zabłocka - Gasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Polk s50e. Zakupiłem do nich Denona pma800ne i grało to w miarę przyjemnie, i ciepło (wcześniej grały z Pioneerem a30k i było gorzej). Te kolumny bardziej nadają się do filmów niż muzyki. Chyba, ze słuchasz głównie techno i rocka bo tam jeszcze jakoś się spisywały. Później zostały zastąpione przez stare Chario Syntar 200t i można powiedzieć, ze dopiero wówczas zaczalem słuchac muzyki. Mam nadzieje, ze będziesz zadowolona z tego jak ten wzmak zgrywa się z Polkami ;) jak nie to mogę polecić tego Denona pma800ne jako kolejny typ. Życzę miłych odsłuchów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja słucham głównie rocka. Dlatego do tych kolumn zakupiłam akurat Rotela A11 Tribute, ponieważ Rotel idealnie nadaje się do rockowej muzyki (mocny bas i niezła dynamika). Właściwie jest to mój pierwszy zestaw i dopiero zaczynam kombinowanie :) Budując nowy już wyższej klasy zestaw na pewno zacznę od nowych kolumn. Ale to pieśń przyszłości.  Te Polki S50e zakupiłam półtora roku temu i chcę jeszcze trochę na nich pojechać. A co do Pioneera, to mam akurat amplituner kina domowego tej marki i wiem, że dźwięk jest chłodny, analityczny. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...