Skocz do zawartości

Jakie kolumny do amplitunera Sony STR-DE335


xHyper

Recommended Posts

Witam. Posiadam od jakiegoś czasu amplituner sony STR-DE335 aktualnie podłączony do 2 kolumn niemieckiej firmy chyba universum ciężko stwierdzić mają 30-50W. Grają dość dobrze tylko wymagają regeneracji niektórych głośników i potrzebuję zakupić inne kolumny na czas naprawy tych lub nawet na stałe. Pokój ok 12m2. Najbardziej interesują mnie podłogowe t.j Magnat 145 080 lub STX F140n. Pytanko jeszcze jedno czy takie kolumny będą miały dobry bas taki jak w tradycyjnych kolumnach? Cena do 300zł oczywiście używane i nie interesują mnie chińskie badziewia po 300W :P Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic



Pytanko jeszcze jedno czy takie kolumny będą miały dobry bas taki jak w tradycyjnych kolumnach?


Kolumny podłogowe zazwyczaj mają lepszy bass, wynika to z budowy krzynek (kubatura) większe niż podstawkowe. Co ma myśli masz mówiąc tradycyjne?
300zl i nie mają to być jakieś badziewia i mają super grać. No niestety to nawy używane nie będą w tej cenie grać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dla mnie są tradycyjne:

image.png.ba4fe81a529d26681aee17d8517d7e9f.png

Czyli do 300zł nie znajdę nic sensownego? Mówię, że mam te 2 kolumny co na zdj i powiem, że dają radę tylko w jednej działa tylko niskotonowy głośnik a w drugiej działają wszystkie tylko średniotonowy jest do zrobienia, bo charczy.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie dzięki za pomoc może jeszcze ktoś inny mi coś poradzi, bo te co mam niemieckie gdyby nie to, że są do zrobienia są bardzo dobre dla mnie. Tylko problem w tym, żeby je zrobić trzeba by było wyłożyć jakieś 300zł gdzie nigdy nie wiadomo czy głośniki używane z takich lat będą dobre...

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przed chwilą, Karol64208 napisał:

Jeżeli były eksploatowane poprawnie to na pewno, zawsze możesz oddać.

Ogólnie to rozebrałem te kolumny i dowiedziałem się tylko że wysokotonowy to isophon KK10/4 ledwo to znalazłem bo oznaczeń ani naklejek nie ma nawet 1 głośnik. Niskotonowego i średniotonowego szukam dalej... wiem tyle że cały zestaw głośników nazywa się isophon i w sumie to tyle. Jakby się komuś chciało to daje zdjęcia jak mniej więcej wyglądają i może poszukać z góry dziękuję.

20200222_131338.jpg

20200222_113442.jpg

20200222_113447.jpg

20200226_183530.jpg

20200222_113450.jpg

20200226_171248.jpg

20200222_131323.jpg

Niskotonowy to chyba taki:

image.thumb.png.9b4658a8810734d640c941c8da0818be.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2020 o 14:20, xHyper napisał:

Mówię, że mam te 2 kolumny co na zdj i powiem, że dają radę tylko w jednej działa tylko niskotonowy głośnik a w drugiej działają wszystkie tylko średniotonowy jest do zrobienia, bo charczy.

tego raczej nikt nie naprawi, chyba ze wymieni wszystkie głośniki, ale wtedy to nie będą te kolumny i parametry. Szkoda kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...