Skocz do zawartości

Amplituner Yamaha RX-V385


robert2008k

Recommended Posts

Są dwie skale, w zależności od tego jak się ustawi.

Tu wogóle można ustawiać ten amplituner do lata 🙂 Odkryłem w ustawieniach, że kolumny były na połowę ustawione, że equalizer też poprawia jak się go poustawia. Myśle że trzeba go ustawić jak należy i będzie ok. No i w tej chwili mam 2 kolumny frontowe i centralę a jeszcze można podpiąć tyły... Wtedy na pewno to te z da więcej głośności. Tak mi się przynajmniej wydaje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że tu mamy efekt przyzwyczajenia do klasycznych wzmacniaczy stereo. Przyrost głośności na ampli KD jest jednak nieco inny niż we wzmacniaczu stereo - czym innym jest "połowa" w ampli, a czym innym we wzmacniaczu stereo.

Inną kwestią jest, że ani ampli, ani kolumny szału nie robią. Więc nie spodziewaj się spektakularnych cudów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Możesz. Ale przy takim ampltunerze jak one zaczną grać znacznie poczujesz spadek dynamiki na każdym kanale.

W skrócie. Po prostu amplituner tego nie  uciągnie.

Stojące tyły są stosowane w niektórych systemach kina domowego ale opartego o mocne zewentrzne wzmacniacze. A nie słaby amplituner.

1. Mam rozumieć że nie będzie z kolumnami frontowymi ustawionymi z tyłu lepiej jakościowo- muzycznie?

2. Proponujesz jednak małe tylne "oryginalne z zestawu" ale np. na podstawkach aby były wyżej? (brak możliwości powieszenia bo kable itd)

3. Dwie frontowe dają stereo, centralka emituje dialogi. A co idzie przez tylne kolumny w KD?

Edytowano przez robert2008k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...