Skocz do zawartości

Wasze odczucia do Onkyo 8390 a kiedy następca Yamahy RN803D?


Mateo89

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się dowiedzieć od posiadaczy jak i osób odsluchujacych nowe Onkyo jakie są wasze odczucia? Jest lepiej? gorzej? Poprawiono błędy wcześniejszej wersji jeśli chodzi o zacinanie się aplikacji i jej ogólny interfejs? Gra pełniej mocniej czy całkowicie inaczej niż wcześniej? Z jakimi kolumnami łączyliscie ten amplituner. Na papierku który przyjmie wszystko wypada świetnie. Proszę opiszcie to tutaj 😁

Szukam również informacji na temat tego czy ktoś już ma jakieś przecieki na temat następcy amplitunera Yamahy. Ktoś gdzieś już jakieś czas temu napisał że niby coś było w sieci ale już nie ma tego więc chyba zostało usunięte. Ciekaw jestem jaka będzie odpowiedź na Onkyo 8390 może coś już wiecie? 

Temat utworzyłem po to by luźno porozmawiać z wami i dowiedzieć się na przyszłość jak najwięcej. Może się przydać każdemu na forum. Pozdrawiam 👊

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dokładnie chcesz wiedzieć skoro już dokładnie to tu opisaliśmy.

To zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych modeli Onkyo amplitunerów. Gęsty mocny, a równy. Do innych kolumn niż Yamaha zdecydowanie.

Dźwięk jest mniej ekspresyjny. A do dłuższych odsłuchów.

Co do Yamahy 803 to nie spodziewał bym się jej następstwa szybko. Słyszałem pogłoski o RN9xxxx. Ktory miał mieć złącza HDMI i nie wiem czy być jeszcze wydajniejszy? Ale to było przed epidemią i raczej to szybko nie powstanie. 803 spodziewam się że będzie z nami jeszcze 2 lata minimum.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jej jest tak że 803 i 8390 to konkurencja? 
 

ja miałem wcześniej Onkyo 8250. Drażniło mnie ciepła i trochę zamulona barwa z tego amplitunera. A jeszcze gorsze było brak stabilnego połączenia z chromcast. Nie wiem czy tylko tak u mnie było, ale często walczyłem klikaniem żeby się połączyć, później się to ciagle rozłączała i znów trzeba było walczyć z klikaniem. W musiccast tego nie ma, klikasz aplikacje i wszystko stabilnie hula. Nie wiem czy w nowym 8390 to poprawili, wiem ze 8390 gra lepiej od 8250, ale to dalej ciepły onkjowy dźwięk amplitunera. Podczas odsłuchów zdecydowałem się na kupno Yamahy rn803D dla mnie jest bardziej energicznie, bardziej detalicznie i nie jest to takie zamulone/relaksujące ;)  

Ja bym nie kupował na Twoim miejscu w ciemno.  Te amplitunery są na dość podobnym poziomie, ale to zupełnie inne brzmienie. Ja kupiłem w ciemno 8250 i okazało się ze to był zły zakup, żałowałem i po miesiącu stwierdziłem że to nie moje gusta. Później myślałem o właśnie 8390 i całe szczęście zdecydowałem się odsłuchać. I po 10minutach słuchania 803 wiedziałem że to jest właśnie to! 

dodam tylko że słuchałem też wzmacniaczy, tych do 3,000zł i wcale jakoś specjalnie lepiej one nie grały od tych amplitunerów. Wszystko miało rożny styl, ale to nie było tak że po odsłuchu wzmacniacza, nie dało się słuchać amplitunera. Bo ostatecznie dźwiękowo najbardziej podobała mi się Yamaha RN803D i w mojej ocenie, nawet z wzmacniaczami dźwiękowo wygrała. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Szczerze to temat założyłem by to była luźna dyskusja pasjonatów sprzętów  all in one tych nowych i konkurencyjnych. @S4Hometeż dzięki za sugestie i na pewno to się przyda innym. Bardzo jeszcze mnie ciamawi czy aplikacja działa dobrze w nowym Onkyo bo nikt nie napisał🤔

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja działa, ale wyłączałem sprzęt raz za pomocą pilota, a raz za pomocą aplikacji. Teraz mam taką sytuację, że włączam pilotem, a wyłączyć mogę już aplikacją. Próbowałem przeinstalować oprogramowanie, ale jak na razie bez skutku. Druga sprawa to stan czuwania w trakcie odtwarzania muzyki. Za każdym razem po kilkuminutowej bezczynności loguje się do sieci i to jest troszkę wkurzające. Nie wiem jak u innych, ja nie mogę zbyt  dużo powiedzieć ponieważ mam sprzęt od ok. 2 tygodni. Na razie jednak dużo więcej plusów niż minusów więc nie narzekam.

Przed chwilą, Johan napisał:

Aplikacja działa, ale wyłączałem sprzęt raz za pomocą pilota, a raz za pomocą aplikacji. Teraz mam taką sytuację, że włączam pilotem, a wyłączyć mogę już aplikacją. Próbowałem przeinstalować oprogramowanie, ale jak na razie bez skutku. Druga sprawa to stan czuwania w trakcie odtwarzania muzyki. Za każdym razem po kilkuminutowej bezczynności loguje się do sieci i to jest troszkę wkurzające. Nie wiem jak u innych, ja nie mogę zbyt  dużo powiedzieć ponieważ mam sprzęt od ok. 2 tygodni. Na razie jednak dużo więcej plusów niż minusów więc nie narzekam.

Oczywiście mówimy o Onkyo 8390

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem z tym problemu ani na Onkyo ani na Yamaszce. Jeśli w opcjach masz włączoną funkcję czuwania internetowego przy wyłączonym urzadzeniu to możesz włączać i wyłączać niezależnie. Apki wyglądają nieco inaczej. Do Onkyo jest jedna do Yamahy dwie. Yamahy i MusicCAST.

Dnia 5.03.2020 o 08:41, lukluk71 napisał:

A to jej jest tak że 803 i 8390 to konkurencja? 

Tak to modele konkurencyjne.

W Onkyo masz HDMI w Yamaszce masz kalibrację. Oba jednak grają inaczej dlatego wybiera je inna osoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 11.03.2020 o 07:11, S4Home napisał:

Ja nie miałem z tym problemu ani na Onkyo ani na Yamaszce. Jeśli w opcjach masz włączoną funkcję czuwania internetowego przy wyłączonym urzadzeniu to możesz włączać i wyłączać niezależnie. Apki wyglądają nieco inaczej. Do Onkyo jest jedna do Yamahy dwie. Yamahy i MusicCAST.

 

Jak nazywa się ta druga od Yamahy bo w sumie chyba nawet wiecej jest ale nie wiem czy działają . Napisz o którą ci chodzi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...