Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe do 300 zł


Recommended Posts

Głównym zadaniem tych wzmacniaczy , a właściwie DAC/Ampów słuchawkowych jest poprawa jakości dźwięku. Typowy wzmacniacz słuchawkowy ma za zadanie korzystać z sygnału analogowego pochodzącego z wyjścia analogowego. Oferują one również znacznie większą moc na wyjściu. DAC z wzmacniaczem słuchawkowym powinien dostarczyć też większej rozdzielczości dźwięku, której powinna towarzyszyć większa dynamika dźwięku i możliwość grania głośnego i bez zniekształceń. Wtedy gdy jest głośno, nie odczuwa się tego jako coś nieprzyjemnego. BigMaras na allegro to oferta sklepu AudioHeaven.eu, który chyba zniknął z sieci poza allegro. Myślę że tam możesz kupić z pełną gwarancją. xDuoo XQ-25 ma wejście USB co do którego piszą ze służy do ładowania, lecz ma działać jako wejście PC USB DAC również. Powinieneś zapytać sprzedawcy, czy będzie działać z Androidem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2020 o 11:50, rms.pl napisał:

Pinnacle P2 zdecydowanie się sprawdzą. Można jeszcze popróbować z MX2 PRO, będa miały większy bas. Jak zagadasz z działem sprzedaży mogą też coś upuścić z ceny ;) 

@rms.pl Można u was zwrócić słuchawki w razie czego? :) 

Edytowano przez masseur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1 są dość trudne do napędzenia przez ich wyższa impedancję. P2 powinien bez większego problemu napędzić przeciętny telefon, bo to łatwe do napędzenia słuchawki. Nie podłączałem P2 do xDuoo XQ-25, ale sądzę że tym bardziej nie powinno być problemów z ich napędzeniem. Zapewne bez problemu napędzi i P1. Shanling ME100  po prostu nie znam. Z dobrych słuchawek za 400 zł możesz jeszcze kupić iBasso IT01. Największy problem jaki tu widzę, to brak możliwości posłuchania słuchawek podłączonych do konkretnego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso IT01 chyba będą miały zbyt słabą średnicę. Z tego co czytam, to to raczej słuchawki niskotonowe. Chyba zostanę przy tych P2 + wzmacniacz. Ewentualnie Shanling ME100, ale wtedy bez wzmacniacza.

A jeszcze co do tego wzmacniacza. Może Fiio BTR3 zamiast xDuoo XQ-25 ? Jest niewiele droższy. Ponoć XQ-25 może mieć problem z napędzeniem P2.

Edytowano przez masseur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR5 za drogie. W takim razie XQ-25. :D
Myślałem też nad Aune E1. Trochę droższe, ale może udałoby się wyciągnąć jakiś niewielki rabacik. Oczywiście już bez wzmacniacza. Ciekawe czy nadawałyby się do moich preferencji. Jeszcze przypomnę - szukam czegoś z lepszą, przestronniejszą sceną, trochę bardziej wysuniętymi wokalami i opcjonalnie odrobinę lepszym basem niż RHA MA750i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rms.pl napisał:

Możemy wypożyczyć otwierane za kaucją

Chętnie skorzystam. Ile wynosi kaucja i jak ogólnie wygląda ta procedura wypożyczenia? Interesują mnie przede wszystkim Mee P2, ale jeśli macie jakieś inne modele, które w porównaniu z RHA MA750 mają lepszą, przestronniejszą scenę i trochę lepszą, bardziej wysuniętą średnicę/wokale, to chętnie wysłucham propozycji. Kwota jaką dysponuję to około 500 zł. Źródło dźwięku to smartfon (Xiaomi Mi 9T Pro) lub ewentualnie DAC XQ-25, ale wtedy cena za słuchawki raczej w okolicach 400 zł.

Edytowano przez masseur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do naszego kolegi z działu obsługi klienta: mateusz@rms.pl on pomoże Ci w wypożyczeniu. Ogólnie rzecz biorąc wpłacasz pełną cenę słuchawek, a my wysyłamy Ci nasze demo. Jak się spodoba - wystawiamy paragon i możemy zamienić na nówkę sztukę, a jak nie, zwracasz słuchawki, a my kasę ;)

Ja Pinnacle P2 używam na co dzień i mam swoją prywatną sztukę. Razem z MX3 PRO to moje ulubione słuchawki :) Słuchając z telefonu nie korzystam z dodatkowej amplifikacji, radzą sobie doskonale. Z komputera eksperymentuję trochę (niewiele, bo do pracy przy komputerze stawiam na wygodę i nauszniki Bluetooth) z małymi DACami (podłączałam Pro-Ject Dac Box E i Audioquest DragonFly Red). Różnica jest, ale na początek same w sobie słuchawki robią moim zdaniem naprawdę dobrą robotę i jeśli nie szukasz czegoś naprawdę wow, to można odpuścić dodatkową elektronikę. Ja jeszcze z P2 eksperymentowałam z kablem zbalansowanym. Mamy taki zestaw z MEE Audio i fajnie rozjaśniał górę, próbowałam też z chińczykami - grają fajnie, ale mają dla mnie za słabą jakość wykonania i nie chce mi się już bawić w ciągłe zamawianie nowych kabli z ali po złamaniu starych. 

Tak jak pisałam, P2 są zdecydowanie warte wypróbowania, MX2 będą miały trochę więcej basów, MX3 mają świetną scenę i średnicę, ale widzę że wykraczają poza budżet.

Jeśli chodzi o izolację, wszystkie pary mają spory wybór gumek dokanałowych w zestawie, w tym pianki Comply, na pewno coś dobierzesz.

Co do gwarancji kupując z Allegro - z linka który podał MobyDick nie jest to oficjalna gwarancja polskiego dystrybutora, nie wiem jak ten konkretny sprzedawca realizuje swój serwis. Polski dystrybutor najczęściej wymienia na nowy model. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...