Skocz do zawartości

wybór uniwersalnych kolumn


erollski

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum, chociaż podczytuję różne porady od jakiegos czasu. Sam w końcu stanąłem przed wyborem nowego audio.

Do tej pory grał u mnie stary wzmacniacz sony wraz z polarisami 300. Mam ten zestaw juz ponad 20 lat (cholera jak ten czas...).

Ale do rzeczy: pomieszczenie 25 m2, dobra akustyka, dywan, obrazy, meble itd. Kolumny stoja w odleglosci 2,5 metra od siebie i 2,7 od miejsca odsluchowego. Chcialbym stworzyc docelowo 5.1, ale glownie slucham muzyki w stereo tidal, spotify, czasem jakis koncert. Muzyka to szerokie spektrum od Etty James, Beth Hart i Moniki Borzym, przez BB Kinga, rolling stones, pearl jam, nirvane po metallice i iron maiden, czasem dzieciaki odpala ps4. Nie moge ciagnac kabli. Biorac to wszystko pod uwagę, a takze po wizytach w salonach i lekturze forum zakupilem ampli Yamaha Rxv 685 z mysla o bezprzewodowym tyle oraz z uwagi na mozliwosci sieciowe oraz co ważne z uwagi na cenę. Seria A. Z Yamahy juz poza zasięgiem.

Tetaz przyszla pora na kolumny i pojawil sie problem. Jestem po odsluchu Klipsch rp6000f, Kef R5, Dali Oberon 7, Dynaudio emit 30. W 1 salonie sprzedawca mocno namwial na Klipscha. Klipsch nawet mibsie podobał, ale raczej odpada z uwagi na ogromne rozmiary, a konkretnie głębokość, jak mam je odsunac od sciany na 1 metr to zrobi sie dramat. Kef R 5 za drogie, ale graly i wygladaly super. Z kolei Dali byly dla mnie rozczarowaniem, buczacy bas i takie jakies jakby w pudelku zamkniete. Dynaudio zagraly  bez jaj. Jestem troche w kropce, bo chcialem zamknac temat  w 5k, ale widze, ze to chyba niemozliwe. Poza tym, ze chce zeby zagralo, to chcialbym, zeby wygladalo. I tutaj pojawia sie Focal Chora 826, Dali Opticon 6 lub Paradigm premier 700f. Zadnej z tych kolumn nie slyszalem, bo nie mieli w salonach do odsluchu. Nie ukrywam, ze cenowo najlepiej wypada Focal, biore pod uwage pozniekszy zakup centralnego do kompletu. Subwoofera  ( dowolnej marki) oraz  tylow od  Yamahy.

Czy ktos Kolegów slyszal Focale? Jak graja? Czy sprawdzą się w rocku, czy moze lepiej dali, paradigm, a moze tanszy kef?

Poradźcie coś proszę 🙂

Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika, że Focal Chora 826 może być strzałem w 10. To kolumna, oferująca ofensywny, dynamiczny, energiczny charakter grania. Warto posłuchać także Monitor Audio Silver 300, to bardzo swobodny, szybki, także energiczny dźwięk oraz Polk Audio RTi A7.

To tylko kilka moim zdaniem najlepszych dla Ciebie propozycji, jakie wywnioskowałem po Twoim opisie i przede wszystkim odczuciach po odsłuchu. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. W naszym salonie masz dziesiątki modeli kolumn, gotowych do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Czyli szukasz brzmienia Vkowego.Takiego efekciarskiego.Nic wtym złego jakby to nie brzmiało.

W takim razie faktycznie brzmienie Polk Audio, Focal i Monitor audio serii Silver może Ci się spodobać. Ewentualnie wspomniane przez Ciebie Opticony 6.

Podjedź do nas na odsłuch jeśli masz bliżej to posłuchasz kilku modeli kolumn z różną elektroniką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, erollski napisał:

dziękuję za porady. Chciałem jednak dopytać, co sądzicie o paradigm 700f oraz o Pylon Audio ( Saphire 31 lub Diamond 28 ) nie miałem okazji posłuchać tych kolumn, a jestem ciekaw czy sprawdzą się przy założeniach jakie wcześniej podałem?

Tak, sprawdzą się, chociaż oczywiście seria Diamond jest znacznie lepsza od Sapphire. Zapraszam jednak na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 5.03.2020 o 07:55, S4Home napisał:

Czyli szukasz brzmienia Vkowego.Takiego efekciarskiego.Nic wtym złego jakby to nie brzmiało.

W takim razie faktycznie brzmienie Polk Audio, Focal i Monitor audio serii Silver może Ci się spodobać.

Polk owszem, ale Focal Chora i MA Silver to też V-ka ? 

Temat sprzed półtora roku, ale czegoś szukałem i wpadł mi w oko. A pytający zwinął się jak widać po dwóch postach. Diabli wiedzą co kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza ale też. Chora ma nieco mniejszy bas. Aria wiekszy, z kolei Aria już ma lepsza średnice.

Bronze od Monitor audio jest mocniejsza wyraźną Vką z kolei Silvery mniejsza ale jednak.

To takie bezpiecznie granie w stylu V. Gdzieś kiedyś powiedziano że takie brzmienie odpowiada człowiekowi, więc nic z tym dziwnego że takie kolumny sa wybierane.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...