Skocz do zawartości

Jaki amplituner KD do Tonsil Maestro 2


Recommended Posts

  Witam serdecznie. 

Jestem tu nowy. I mam nieśmiałe pytanie odnośnie amplitunera do kina domowego. Posiadam zestaw nagłośnienia 5.0 Tonsil Maestro 2, chciałbym do tego zakupić coś co by to mogło obsłużyć. Chodzi mi po głowie Yamaha RX-V685 lub Denon AVR-X2500H. Czy to dobry pomysł? 

 Druga sprawa to, jakiś sub do tego. Tu też  mam swoich faworytów. Mianowicie są to Rel T/7i lub Klipsch R-112SW z lekką przewagą dla Klipscha ze względu na cenę. Czy można by z tego skomponować jakiś sensowny zestaw?  Pomieszczenie w którym ma to grać, to około 17 metrów. Jeśli nic z tego się nie nada, to prosiłbym jeśli można jakieś inne propozycje.

Edytowano przez Piotr Gmurczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie amplitunerów lepszym wyborem do Tonsil będzie Denon ze względu na charakter grania. Denon oferuje trochę spokojniejsze, bardziej plastyczne, dociążone granie, to charakterystyka pożądana do Twoich kolumn. Natomiast zwróciłbym Twoją uwagę na model najnowszy AVR-X2600H
Wybierając subwoofer spojrzałbym jednak na trochę mniejsze modele niż Klipsch R-112SW. To świetny subwoofer, ale bardziej dedykowany do pomieszczeń 30m2. Z oferty Klipsch optymalny dla Ciebie będzie SPL-100. Natomiast przy niewiele wyższym budżecie możesz wybrać klasowo lepszy model. Moja propozycja to wspomniany przez Ciebie REL T/5I lub wersja zamknięta SVS SB-1000. SVS poza kinem domowym, świetnie (zresztą podobnie jak REL) sprawdzi się także w muzyce. To model o bardzo dobrej kontroli basu, szybkości.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

PS
w przyszłości pomyśl o zmianie kolumn, w takim systemie będą pewnym ograniczeniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...