Skocz do zawartości

MusicCast zakłóca połączenie internetowe


espire

Recommended Posts

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ooooo o funkcji resetowania w nocy nie słyszałem. Mi też się przyda dzieki.

Powinno być w zaawansowanych ustawieniach wi-fi, nie wiem jak w tych boxach od Orange czy kablówek, ale 'normalne' routery powinny to mieć. 

Routery to małe komputerki działające na okrojonych linuxach, potrafią się zapętlić i zawiesić jak normalne kompy. Dlatego profilaktyczny reboot pomaga wyczyścić cache i przy inicjalizacji jest wykonywany cały proces ustawiania połączeń etc. 

Druga sprawa to QoS, tego nikt prawie nie dotyka, dobre routery (takie od 500 zł wzwyż) radzą sobie z kolejkowaniem bardzo dobrze przy defaultowych ustawieniach, te tańsze niekoniecznie i trzeba je ustawiać. Jeżeli ktoś ma taki problem że przy jednym urządzeniu które pobiera duże ilości danych inne tracą połączenie z siecią trzeba to wysterować właśnie za pomocą QoS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, S4Home napisał:

Mam normalny ruter słabej jakości TP Linka :P

Widzę że dobrze stoisz w komputerach ja nie.

Jaki ruter za 500 zł byś polecił? Z tymi wszystkimi bajerami i dość mocnym i stabilnym WiFi. Do rytera nie mam nic podłączonego po kablu.

Ppzdrawiam

I przepraszam za offtop

Mhm, nie kupowałem routera od kilku lat, nie wiem co się dzieje w tej branży. Poza tym że kiedyś naj naj najdroższe urządzenia kosztowały 1000 zl dzisiaj są routery po 2000 zł !!!!! 

zajrzyj do tego artykułu, http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/dobry-router-do-domu-ranking-top-10-routerow-wifi.html

jest tam parę routerów na które bym spojrzał. Kiedyś powiedziałbym Linksys czy Cisco, te firmy zaczęły zabawę i de facto stworzyły kategorię domowych modemów, miały stabilny soft i obsługę większości standardów. Dzisiaj to nie mam pojęcia. Ale szukałbym routera 2zakresowego 2,4 i 5 ghz, z mocnym procesorem - czasami to nie przepustowość sieci jest problemem tylko obciążenie routera obliczeniami - widać to również po amplitunerach, firmy chwalą się dwuzakresowym wifi oraz silnym procesorem, poprawiającym responsywność pracy w sieci. 

Sprawdź proponowane Asusy, Linksysa oraz Netgear dla graczy - nie mówię że ten konkretny model, ale w opisie wspominają o tym co ważne właśnie przy takich problemach: "atomiast to, co najważniejsze, ukryto w oprogramowaniu routera. Zastosowano tutaj kilka technik mających na celu tylko i wyłącznie obniżenie opóźnień i zagwarantowanie stabilnego połączenia z serwerem dowolnej gry. Mowa tu o chociażby Anti-Buffer Bloat lub rozbudowanym QoS. W ostateczności możemy ręcznie ustalić z osobna dla każdego urządzenia stosowny priorytet."

Trochę researchu i znajdziesz urządzenie za 500 zł które będzie miało te cechy ;) więcej nie pomogę niestety. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, S4Home napisał:

Dzieki. Poczytam.

Bo ja w tych sprawach to nie jestem za dobry.

Pozdrawiam

Spoko. Dzisiaj gdybym kupował router, zapewne skończyłoby się na takim za 2 tys :D

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna marka, na której można zbudować całą sieć domową, 

Urządzenia są solidne, niezawodne i w większości testów w których biorą udział plasują się w czołówce. 'Zsieciowały' niemal całkowicie pewien duży kraj obok nas. 

Nazywa się Fritz. Urządzenia brzydkie jak kupa ale solidne jak skała. Jaki masz router obecnie ? konkretny model ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli z wielu urządzeń podłaczonych do sieci problem stwarzają tylko 2, na których jest właczona aplikacja, wszystkie pozostałe przewodowe jak i bezprzewodowe działają bez problemu, to samo urządzenie bez włączonej aplikacji działa to mi raczej nie wyglądało na router.

Poza tym jak jest nowy router, głowy nie dam, że problem lezał tylko po jego stronie, może on sobie radzi tam, gdzie nie poradził sobie stary router.

Ale to tylko moja wizja, bo nie jestem zbyt biegły w tematach sieciowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...