Skocz do zawartości

Nowy zestaw z Advance Acoustic X-i125


Japi

Recommended Posts

Witam,
Potrzebuję pomocy w skompletowaniu nowego zestawu.
Obecnie posiadam zestaw Marantz PM7004 + SA7003 + ST6003 + Akai GX-65 + Xavian Gran Colonna. Pomieszczenie to salon o powierzchni 40m2. Jest on średnio wygłuszony, tzn. podłoga jest drewniana ale jest kilka roślin. Muzyka, której słuchamy jest bardzo zróżnicowana. Praktycznie każdy z domowników lubi inną muzykę, od rocka (ACDC, ZZ Top) przez pop (Madonna, Michael Jackson), elektroniczną (Jean Michael Jarrre, Kitaro), smooth jazz, world music, aż do poezji śpiewanej (Stare Dobre Małżeństwo).
W brzmieniu tego zestawu brakuje dobrze brzmiącego basu. Dlatego pomyślałem o wymianie kolumn głośnikowych. Na odsłuchy domowe wypożyczyłem ze sklepu Tannoy XT8F, Focal Aria 926. Najbardziej przypadł do naszych gustów Focal Aria 926.
Ponadto dość dużo słuchamy radia. Ze względu na słaby sygnał FM zdecydowaliśmy się na wymianę ST6003 na NA6006 lub ND8006.
A zatem do modernizacji mamy cały zestaw stereo i po zastanowieniu się doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana całego zestawu.
Wymagania:
1. Brzmienie z dobrze wypełnioną sceną, grającym basem i niekłującą górą. Dźwięk szczegółowy, detaliczny ale nie natarczywy.
2. Bardzo dobra regulacja głośności na początku zakresu. Słuchamy muzyki niezbyt głośno.
3. Radio internetowe
Na razie chciałem zostawić Xaviany i wymienić tylko elektronikę. Czytając forum oraz przeglądając oferty sklepowe wstępnie wybrałem: Advance Acoustic X-i125 + Advance Acoustic Paris X-Stream9.

Czy możecie polecić jakiś inny zestaw?
Budżet do 10 000 zł. Pod uwagę biorę też sprzęt z oferty outlet i sprzęt używany.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wzmacniacz Advance 125 nie jest już dostępny więc tutaj został tylko rynek wtórny. Advance Acoustic wypuścił właśnie nowy ciekawy model o bardzo zbliżonym brzmieniu ale już z funkcjami sieciowymi oraz wbudowanym CD. To dodatkowo konstrukcja hybrydowa a więc z lampowa sekcją przedwzmacniacza - bardzo uniwersalne i muzykalne brzmienie z dobrą wydajnością prądową, mowa o modelu MyConnect 150. Zwróć również uwagę na systemy w pełni dzielone np. Cambridge Audio CXA61, CXN oraz CXC. Alternatywnym zestawem będzie Audiolab 6000A, 6000N oraz 6000CDT. Warto udać się na odsłuch i sprawdzić poszczególne brzmienia. Można oczywiście iść dalej, nie ograniczając się do jednej marki i zastosować wzmacniacz innej firmy oraz odtwarzacz strumieniowy innej ale to już temat rzeka a jak rzeka to i morze możliwości 🙂

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Japi napisał:

Dlatego pomyślałem o wymianie kolumn głośnikowych.

 

17 godzin temu, Japi napisał:

Na razie chciałem zostawić Xaviany i wymienić tylko elektronikę.

Nie wiem na czym staneło?

8 godzin temu, BaliGdynia napisał:

A co było nie tak z Focal Aria, skoro ładnie to grało to jaki sens resztę zmieniać? Marantz PM8006+ND8006+Aria926

Widze że Bali też nie wie. Mozna nie trafić :P

Jeśli kolumny zostają Xiaviany. To Cambridge 851 to dobra oferta.

Jeśli Aria to faktycznie Marantz PM 8006 albo Xindak 6950 albo Atoll IN 100.

Tylko co w końcu chcesz zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...