Skocz do zawartości

Onkyo TX-8250 + POL T50


andrzej_122

Recommended Posts

Witam,

 

Zaznaczam, że jestem początkujący jeżeli chodzi o nagłośnienie.

Mój pierwszy zestaw to Onkyo TX-8250 + 2 kolumny Polk t50.

Wzmacniacz ma moc 135 W na kanał a kolumny mają 150 W.

Jeżeli dam moc wzmacniacza nawet na 80% to mam wrażenie, że głośniki już nie wyrabiają i "trzeszczą".

Podsumowując nie jestem zadowolony jeżeli chodzi o głośność. 

Za słabe głośniki?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andrzej_122 napisał:

Jeżeli dam moc wzmacniacza nawet na 80% to mam wrażenie, że głośniki już nie wyrabiają i "trzeszczą".

 wzmacniacz użytkujemy do 60% mocy,  kolumny do 40%, i dlatego kolumny powinny być mocniejsze od wzm. do 40%. Te warunki spełniasz.

Jeżeli będziesz podawał większą moc na kolumny i przekroczysz poziom wzmocnienia wzm. będziesz miał efekt taki jaki masz. 

Czy chcesz sąsiadów wysiedlić że ta moc Ci nie starczao.O, jaki duży pokój masz?

Jest też taka możliwość że już je uszkodziłeśO.o

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wzmacniacz już nie wydala. Daje za duże zniekształcenia przy konkretnej mocy.

Kolumny też są typowo kinowe nie do odsłuchu stereo. Wiem wyglądają tak fajnie ale pamiętajmy że tam jest jedna? Membrana aktywna. Szału nie ma.

Co nie zmienia faktu że powinno to grac głośno. Mówisz o graniu imprezowym? Ile ma skala ana wzmacniaczu do ilu dochodzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, andrzej_122 napisał:

A jakbym dokupił SUBWOOFER to "odciążyłby" te kolumny? 

Dokup najlepiej velodyne. "Przepuszczasz" kolumny przez subwoofer i ten crossover dzieli na pasmo dla sub i dla glosniki czyli ciężka robotę robi velodyne a "odciazone" pasmo kolumny. Powinno pomóc bo w moim przekonaniu te znieksztalcenia sa spowodowane słabą wydajnością systemu wzmacniacz-kolumna.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...