Skocz do zawartości

Heco Aleva GT 602 - dobór wzmacniacza


Sick_boy

Recommended Posts

Witam!

Dokonałem redukcji z 5 do dwóch kolumn, i zmiany z kolumn Yamahy (NS z kina domowego) na kolumny jak powyżej no i jest efekt WOW! A raczej był… Człowiek się szybko przyzwyczaja do dobrego i chce co raz to więcej tego dobrego ;) Przyszła więc pora wymiany amplitunera KD Yamaha RX-V371 na coś co znowu da człowiekowi efekt WOW. Przed umówieniem się na odsłuchy lub ewentualnym wypożyczeniem, zależałoby mi na zawężeniu obszaru poszukiwań do kilku modeli.

Warunki pracy:

1.       Pomieszczenie około 25 m2 – akustyka częściowo ogarnięta (ustawienie, dywany, zasłony, itp.)

2.       Kable – raczej również ogarnięte – Melodika, Van Damme itp.

3.       Źródło – 50 % dostawka Android TV od XIAIOMI MI BOX -> Chromecast -> TIDAl itp. - MI BOX przepuszczony przez Cambridge Audio DacMagic

          35% -> CD muzyka; 15% filmy (niestety zestaw musi być kompromisem, który również zapewni obsługę DVD/BR – żona i dzieci ;) ) – jako transport BR Yamaha BD-S671

               

Idealnie aby wzmacniacz posiadał moduł bluetooth. Zastanawiam się również czy nie pójść w stronę amplitunerów stereo, ale wydaje mi się, że przeżyję bez listwy HDMI.  Obraz z Miboxa i DVD bezpośrednio poprzez hdmi do TV, a dźwięk na wzmacniacz.

Słuchałem już tych Heco z Onkyo TX-8270 i Yamahą A-S501 i raczej się nie polubimy.

Wyboru kolumn i odsłuchów dokonywałem na moim obecnym ampli Yamaha RX-V371.

Budżet w okolicach 4 – 4,5 tyś

 

Wstępny wybór:

1.       Magnat MR 780 wraz z MCD 750

2.       Cambridge audio cx 81

 

Z góry dziękuje za porady,

Edytowano przez Sick_boy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz konfigurację systemu, na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na wspomniany wzmacniacz Cambridge Audio CXA81. To bardzo dobre uzupełnienie Twoich kolumn. Jako alternatywa spójrz proszę na Atoll IN100 Signature. To niestety klasyczny wzmacniacz do kto®ego musiałbyś zastosować zewnętrzny moduł bluetooth lub funkcje sieciowe, ale za to powinien Cie w pełni usatysfakcjonować pod względem jakości dźwięku. Koniecznie posłuchałbym Integrę Roksan Kandy K3 oraz jeśli lubisz bardziej dociążone granie, Naim Nait 5si. Amplitunerów typu Yamaha czy Onkyo nie proponuję, jeśli koniecznie muszą być funkcje sieciowe, dorzuć parę złotych do założonego budżetu i rozważ Cyrus One Cast lub Primare I15 Prisma.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. Wszystkie powyższe urządzenia mamy w salonie, oprócz tego dziesiątki innych modeli, gotowych do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 dziękuję bardzo za Twoje sugestie. Zaproponowane przez Ciebie urządzenia są bardzo ciekawymi propozycjami lecz wykraczającymi poza budżet. Czy uważasz, że w połączeniu z kolumnami, o których mowa, różnica w dźwięku pomiędzy tymi urządzeniami będzie bardzo znaczącą. No  i jak do tych Heco ma się urządzenie Magnata?  

 

Pozdrawiam, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto posłuchać powyższe wzmacniacze w połączeniu z Twoimi kolumnami, różnice naprawdę będą słyszalne. W trochę niższym budżecie Magnat MR780 jest bardzo dobrym rozwiązaniem, można jeszcze ewentualnie posłuchać Audiolab 6000A. Magnat zaoferuje trochę spokojniejsze, bardziej plastyczne granie, ale jeśli takiego charakteru szukasz, to polecam. Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...