Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe pod Pioneer a400x


klopdi

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu szukałem audio do salonu ale tak się złożyło że dostałem w spadku wzmacniacz Pioneer a400x. Dostałem również do zestawu kolumny jednak były za szerokie i nie miałem jaki ich ustawić i żona strasznie zrzędziła. Zgodziła się jedynie na kolumny podłogowe jak najwęższe ( maks 20-25 cm ) i najchętniej białe ( ewentualnie czarne w najgorszym wypadku ). Sprzęt ma być wykorzystywany do słuchania muzyki ( głównie pop i elektroniczna chociaż czasem jakaś Lana Del Rey też poleci na smutno :D - strumieniowane z chromecast) i oglądanie Netflixa. Moje doświadczenie z głośnikami i odbiorem dźwięku jest takie że jak 15 lat temu kupiłem sobie do komputera zestaw 5.1 Genius z kartą dźwiękową to myślałem że nic już lepiej grać nie może - tak więc doświadczenie zerowe, nie mam ucha audiofilskiego. Zdaje sobie również sprawę że nie jest to najlepszy wzmacniacz chociaż jak go podłączyłem pod dekoder z kolumnami to i tak miałem efekt wow w porównaniu co było wcześniej.

 

Przesyłam jeszcze raz zdjęcia oraz rozstaw salonu. Stolik z TV miałby być między kolumnami. Jeśli chodzi o budżet to mam na to 2000 zł.

201377439_rozkad.png.62e5cdc98d8665ed7065736384247891.png

20191225_091904.thumb.jpg.b1d927d9c3806ad2e5f53d1e09a27c19.jpg

20191225_091912.thumb.jpg.b7d213f89d7aa0a4ab9a03acfd571bb7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, klopdi napisał:

Stolik z tv chce przesunąć w prawo tak aby jedna kolumna zmieściła się między ścianą a szafka 

A no to wtedy da rade jeżeli szukasz nowych, białych to może coś takiego jak Wilson Raptor 7. Mają BR z przodu także nie powinno być problemów z ustawieniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie idzie nic przestawić w salonie. Pewnie w przyszłości zdecyduje się na lepszy sprzęt przy przeprowadzce jednak chciałbym aby to co mam i to co kupie posłużyło mi te 5-7 lat. 

W zasadzie doszedłem do wniosku że 80% to filmy z netflixa i tv a 20% to muzyka. Czy w tym wypadku raptory 5 to będzie w tym budżecie najlepszy wybór ? Czym się różnią 5 od 7 ? (Budżet absolutny max to 2000)

 

Mam też zagwozdke jak to połączyć z konsolą i tv? Gdy próbowałem podłączyć kolumny które mam oraz wzmacniacz do tv to niestety dźwięku nie było (zaznaczone na zdjęciu żółtym okręgiem). Z dekoderem upc dźwięk byl gdy podłączyłem wzmacniacz z dekoderem. Tak wyglądają tyły urządzeń . Dekoder i Xbox jest połączony przez HDMI do tv. Jakiś specjalista pomoże jak to podłączyć do telewizora ?

eef8dc6844caae997750e812f42a.jpg

20191229_132105.jpg.6bfea2c06f8dbd3c5349a299b8800810_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłeś żółtym okręgiem to są wejścia audio, które współpracują z pozostałymi trzema RCA przeznaczonymi na wizję wejścia analogowego Component. Wyjście audio masz w tym TV w postaci złącza optycznego po lewej stronie tych RCA. Do tego potrzebował byś DAC z wejściem tego typu, który z kolei podłączysz do wzmacniacza. Jeśli TV ma wyjście słuchawkowe w postaci gniazda jack, możesz je prowizorycznie użyć do podłączenia do tego wzmacniacza, odpowiednim przewodem do wejścia np. Line in z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie Wilson Raptor. To typowe kolumny do kina. O ile model 7 jest jeszcze znośny o tyle model 5 bym pominął w takim używaniu.

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej sprawdzą się Melodiki BL40 obojętnie w którym wydaniu. Ewentualnie tańsze Tannoy M4 lub F4 z przednim bass reflexem jeśli koniecznie go chcesz.

Pozostaję do dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...