Skocz do zawartości

Amplituner DENON AVR x550BT do 4k/60


p.dylsky

Recommended Posts

Witam, planuję skompletować zestaw pod ogladanie w 4k/60kl. i mam pytanie - jako że mam okazję odkupić od brata wspomiany amplituner (Denon AVR X550BT), to czy przepuszczając obraz 4k w 60 klatkach przez amplituner urządzenie "wyrobi", czy będzie konieczne puszczenie obrazu bezposrednio do tv, a dźwięk po kablu optycznym do amplitunera? Generalnie plan jest na jakieś 5.1 (standardowa jakość, bez górnej półki), za to głównie zależy mi na obrazie i jego jakości ( od święta treści 4k w 60kl i HDR).

 

Z góry dziękuję za odpowiedź laikowi :)

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. Czyli lepiej bedzie wziac cos z górnej półki? Generalnie zapomniałem wspomniec, ze zestaw glownie planowany pod nową generację konsol, stad glownie kwestia sygnalu 4k/60 (oby, miejmy nadzieję). Kable oczywiscie beda 2.1, ale w takim razie amplituner wziac z wyzszej polki? Jakies polecane modele?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzał bym, że od razu musi być Denon 3600h. I chyba onkyo 696. Do grania na konsoli wystarczy i Denon z serii 1xxx moim skromnym zdaniem. 
Ostatnio gdzieś czytałem o tym jak to właśnie seria x1xxx się psuła. O tym że te Denony są słabe to wiadomo nie od dziś. Dopiero od modelu x3xxx dobre się zaczynają (mniej awaryjne)
A to co ze do konsoli to już nie do filmów, wiesz sam mam PS4 i czasem taka gra daje więcej dynamiki niż jakiś film. A żeby mieć frajdę z gry to też należy zainwestować niestety, a że tylko konsola to co to już gorsze musi być, to to samo co uhd czy satelita.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam konsole i szczerze powiedziawszy jakoś nie przykładam uwagi do efektów dźwiękowych 🙂. Ale zgadzam się z tym, że dla innych to może być istotne. Po drugie - sam miałem kiedyś denona z serii 1xxx i nie zauważyłem, żeby był awaryjny. Oczywiście sprzęt ten tyłka nie urywa ale moim zdaniem do budżetowego kina jest ok. I zgadze się z tym że Onkyo 696, Yamaha 685 czy Denon 3600 (który jest raczej modelem wyższym od wymienonej Yamahy i Onkyo) są lepszym rozwiązaniem ale skoro autor zaczyna od denona 550, to nie przeskakujmy od razu o kilka półek wyżej nie wiedząc nawet jaki budżet planowany jest na cały set. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) zapomnialem - salon będzie okolo 4,5x5m. Najbardziej zależy mi wlasnie na obrazie - planowo filmy w 4k, ktore sie uda, to dodatkowo z HDR. O konsoli wspomniałem, bo mozliwe, ze nowa generacja zaoferuje 4k z HDR i przyblizone do 60kl/s. Generalnie zestaw planuję głównie pod filmy i rozrywkę na konsoli, sporadycznie muzykę przy "nasiadówie". Stąd chcę wybrać docelowy sprzęt, który poradzi sobie z takim sygnałem (na codzien treści w sdr i 1080, ale od święta seans na wypasie). Głośniki myślę dac na sciany, będę się jeszcze rozglądał z czasem, najlepiej za uzywanymi. Nie muszą byc za mocne (nie chce sąsiadom uprzykrzyć zycia :) )

I jesli można od razu pytanie - onkyo 696 i yamaha rx-v685 wyglądają na solidny sprzęt i mają znośne ceny. Rozumiem, ze pod opisywany setup będą wystarczające, a moze na ktorys jeszcze zwrócić uwage? Kwota samego ampli najfajniej, gdyby oscylowała w okolicy 3000zl.

Dziekuje z góry za odp.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...