Skocz do zawartości

Jak żyć bez Roona?


Recommended Posts

Ahoj,

na początku stycznia popełniłem największy błąd, jaki mogłem zrobić - skorzystałem z 14 dni próbnych Roona. Od tego czasu co 2 tygodnie tworzę nowe konto, bo cebula.

Próbowałem już chyba wszystkiego jako zastępstwo.

Volumio, Moode, RuneAudio, Daphile. Wszystko niby działa, ale to nie to. TIDAL i FLAC, priorytetem jest dla mnie wygoda obsługi przez Androida.

Naprawdę nie istnieje ani jedna wygodna i ŁADNA aplikacja do UPNP, która chociaż trochę zbliża się do tej z Roona? 

Czy istnieje rzeczywista i sensowna alternatywa dla Roon, czy będę w końcu zmuszony wydać te 119$? Ich algorytmy do podpowiadania muzyki ("Roon Radio") są bezbłędne, nie wyobrażam sobie już słuchać muzyki bez tego. Złapałem się na tym, że przez 2-3 dni potrafię używać tylko pauzy i play, nie mówiąc o ilości artystów, których bez tego bym nie poznał.

Jako serwer mam HP EliteDesk 800 G1 Mini z postawionym MacOS 10.15.3. Jako Endpointy Chromecast audio oraz RoPieee na RPI4 z DIGI+ Pro. Nie interesuje mnie żaden "core" na Windowsa czy Linuxa, systemu nie zmienię. W najbliższym czasie dojdzie mi zapewne druga malinka z ampem/daciem słuchawkowym w sypialni, więc tym bardziej Roon jak znalazł.

Edytowano przez sthEn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żyć bez Roon - widzę, że Twoim przypadku może być już ciężko ;)    Ja używam Roon z tych samych powodów co Ty ale nie tylko. 

U mnie jest Roon na przemian z BluOS(Node). Oba softy nadają się świetnie do wyszukiwania nowej muzyki. Oba są moim zdaniem porządnie  zrobione, rozbudowane i śmigają jak petarda (może BluOS trochę mniej metadanych pobiera).  Jeśli chodzi o ładną i wygodną apkę do streamingu to szczerze dla tych dwóch (Roon, BluOS) nie widzę konkurencji.  Ale jak się taka znajdzie to chętnie przetestuję. Oczywiście BluOS łączy się z zakupem urządzenia posiadającego ten soft. No ale Roon też tani nie jest ☹️  Wątpię aby ktoś zrobił taki soft darmowy i dobry za razem 🤔

1 minutę temu, MariuszZ napisał:

Nie istnieje. Wydasz

🤣🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

@Bogusław Kożyczkowski  pewnie znalazłeś coś lepszego ale nie powiesz ;)

Na laptopie śmigasz, czy masz tam coś fajnego do streamu?

Ja właśnie liczyłem na coś lepszego od iRiver.  Pod nie obecność CD Playera gram z plików i Qobuza korzystając z PC.

Zdenerwował mnie ten bałagan w płytach w wykonanie Roona, połączył cd z Qobuzem i wyszło ......mix wszystkiego bez ładu i porządku.

To  podgląd iRivera / tu są tylko Rip-CD / wykonawcy - po kolei / 

Tu podgląd Roon /  wykonawcy + Qobuz  // Savage - to płyta w ulubionych Qobuz = Seal to single Qobuz wyciągnięte z zakładki utworów ulubionych = Tangerine Dream - to płyta z ulubionych w Qobuz = pod spodem dwie płyty (rip cd) Ultravox = poniżej? nawet nie wiem co to? zakładam, że ze składankowych płyt wytypował single i pokazał okładki na jakiej płycie znajdę te nagrania  ///  dla mnie to już  był jakiś koszmar  == odłączyłem więc Qobuz (ale chyba nie taki był cel Roona) po tym zabiegu było lepiej, Ale! teraz scalił takie 3 wersje płyty link w jedną. Na innej płycie widzę 2 okładki, hmm.???   wydzielił z płyty singla i pokazał go osobno. 

Pytałem na innym forum jak sobie z tym radzą, dostałem odpowiedz, że wszystko tego typu przypadki trzeba osobno op-tagować, a sprawe singli idzie opanować, ale wymaga to trochę klikania. I tu mnie już .... skończyła się cierpliwość. To ja wole 5X zostać osobno przy Qobuz i iRiver, ten to jeszcze daje mi możliwość upsamplingu wszystkiego do 385kHz zanim popłynie do DAC.

I tak definitywnie skończyła się moja przygoda z Roon. 😊  Ja tam na pewno przeżyje rozstanie.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem chwilę czasu więc wróciłem do projektu. To euphony jest na prawdę spoko.

Ustawiłem jako urządzenie UPnP swoje All Digione Signature, a sam server przy routerze. Zaczynam testy ale jest obiecująco. Apka na telefon też w porządku. Zrobiłem update i WiFi też zaczęło działać. A jak wifi działa to też ocję po USB do DAC można testować.

 

Annotation 2020-03-21 144124.png

Annotation 2020-03-21 144125.png

Annotation 2020-03-21 144126.png

Screenshot_20200321-150854.jpg

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euphony rzeczywiście wygląda ładnie, jednak muszę mieć stały dostęp do MacOS - osobne systemy nie wchodzą u mnie w grę.

 

Wracając do Audirvany - zaczynam się przyzwyczajać do aplikacji na MacOS. Nie można co prawda puszczać do Chromecast Audio, ale mając DAC po USB i Digi+ Pro z Moode problem nie jest istotny.

 

Czy ktoś może opisać aplikację Audirvana Remote na Androida? Brak triala, a 42zł w ciemno nie chcę im dawać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sthEn napisał:

Euphony rzeczywiście wygląda ładnie, jednak muszę mieć stały dostęp do MacOS - osobne systemy nie wchodzą u mnie w grę.

 

Wracając do Audirvany - zaczynam się przyzwyczajać do aplikacji na MacOS. Nie można co prawda puszczać do Chromecast Audio, ale mając DAC po USB i Digi+ Pro z Moode problem nie jest istotny.

 

Czy ktoś może opisać aplikację Audirvana Remote na Androida? Brak triala, a 42zł w ciemno nie chcę im dawać.

 

 

No to sprawdź Plex. Tam instalujesz do obecnego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest "jak żyć bez roon" ale ja mam dziś problem jak żyć z nim. Mam dwa endpointy (chromecast i node) i dziś nie mogę włączyć żadnego z nich, niebieski przycisk "enable" po prostu nie działa. Osobno (bez roon) oba urządzenia działają poprawnie. Nic nie zmieniałem od wczoraj. 

Jakieś sugestie od użytkowników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 12.04.2020 o 21:40, sthEn napisał:

Poprawcie mnie, jeżeli się myle - Audirvana nie posiada takich elementarnych funkcji jak autoplay podobnych jak skończę dany album i funkcji Play danego artystyw Tidal bez potrzeby wybierania utworu/albumu, czy jestem ślepy?

Bez tego ten system nie ma DLA MNIE żadnego sensu i uzasadnienia...

Audirvana ma funkcję Play danego artysty w Tidal. Nie wiem natomiast co masz na myśli pisząc "autoplay podobnych jak skończę dany album". Najlepiej spróbować samemu. Program ma darmowy okres próbny i nie wymaga w tym czasie podawania danych karty płatniczej. Główna różnica w stosunku do Roon to obsługa sieciowa po DLNA/UPNP i brak "multistref". Polecam w niej szczególnie Highresaudio (także jest możliwość darmowej próbnej subskrypcji), jakość dużo lepsza niż w Tidal.

Aplikacja Audirvana Remote jest wyłącznie aplikacją sterującą. Nie działa bez zainstalowanego programu Audirvana 3.5 na komputerze.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

[mention=47132]Bogusław Kożyczkowski[/mention] Witam. Mnie wydaje się, że bordello z płytami to w Qobuzie jest. Wszystko wymiełszane, albumy, single, epki. Wchodzę w artystę - 77 wydań, z czego okazuje się, że pełnych albumów tylko 1/10, album w dwóch wersjach liczony za dwa... Szukać tam czegoś u nowo poznanego artysty to tragedia.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...