Skocz do zawartości

SPEKTOR 6 czy Klipsch R-620F


Spartacus1989

Recommended Posts

Witam, zbieram informacje do budowy kina domowego. Zastanawiam się właśnie który z tych zestawów będzie dla mnie lepszy SPEKTOR 6 czy Klipsch R-620F ( muzyka 60% pop, elektroniczna. 40% PS4 i filmy) Chcę zbudować zestaw 5.1. Jakie są wasze opinie na ten temat? i jaki amplituner wybrać, DENON AVR-S650H czy może YAMAHA RX-V485 ? Proszę o wskazówki i opinie, niestety nie mam możliwości odsłuchu. Dużo czytam na te tematy i oglądam materiały ale nie znalazłem jeszcze rozwiązania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie to kolumny podobnej klasy. Wybór marki kolumn będzie wpływał później na wybór amplitunera. Jeśli szukasz dobrego kina domowego, lubisz brzmienie swobodne, dynamiczne, raczej jasne, analityczne, z dużą dawką basu, dynamiki, wybierz Klipsch. To mocne i bardzo skuteczne kolumny. Dobrym uzupełnieniem Klipsch będzie elektronika Denon. Spójrz na amplituner AVR-S750H. Natomiast przy wyborze kolumn Dali lepszą opcją będzie Yamaha RX-V485 lub Onkyo TX-NR686.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż 20m2. Budżet.... wszystkie propozycję jakie znalazły się w tym temacie są akceptowane. Jeśli jest coś lepszego za kilka stów więcej to zawsze warto dołożyć :)

SPEKTOR 6 co można o nich powiedzieć jak można je określić? co to do  RF 62II czym się charakteryzują i jak można je opisać? 

zgadzam się, najpierw wybierzemy kolumny a potem amplituner :) Lubię dynamiczne dźwięki, z głębokim basem ale też bez "łup-łup" w miarę czyste brzmienie, szczegółowe. Nie lubię kiedy góra dominuję. Zdecydowanie wolę środek i bass.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego że pozostaję te 40% na gry i na filmy a nie wyobrażam sobie filmu czy grania bez subwofera. budżet na całe kd do 10 000zł. Pomył na te kolumny bo czytałem opinie recenzje i podobno są nie złe w swojej klasie.
Hmmm...zależy o jaką klasę chodzi jeśli w budżecie do 10.000 to zdecydowanie coś innego niż Twoje propozycję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja...haha do branży się zgłosić.@S4Home czy @Q21jak i inni na forum. Na bank za 10tys zmieścisz się z setem 5.1
Dla mnie to Denon Amp AV kolumny to Monitor Audio a suby od SVS, ale można też Heco Aurora czy wcześniej wspomniane Klipsch seria RP z Onkyo i też będzie fajnie i zamiast 5.1 to.bym jednak w 5.1.2 szedł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwolę sobie nawet powiedzieć, że w kwocie 10 tys kupisz całkiem fajny zestaw. Jednak zamiast kierować się opiniami w prasie czy internecie udałbym się na Twoim miejscu na odsłuch i dopiero na podstawie tego dokonał wyboru. Dodam jeszcze od siebie, że mając taką kwotę i preferencje (60 % muzyka) szedł bym w zestaw ze wzmacniaczem, który w kinie będzie zasilał fronty a w stereo będzie do niego podpięte źródło muzyki. Z tym że tutaj też musisz sam zadecydować czy dźwięk w stereo jaki da ci Amp jest wystarczający czy jednak potrzebujesz osobnego wzmacniacza. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli i KD i stereo i Amp AV+ wzm to Amp AV musi posiadać wyjście pre-out a wzmacniacz musi mieć funkcję końcówki mocy. Ja mam Denon 4400h i fajnie w kd gra i nawet w stereo ale jednak do stereo używam Rokasan K3 wzmacniacza który w kd za końcówkę mocy robi. Kolumny to Monitor Audio Silver10, Roksan bez problemu buja membrany w kolumnach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i tak jak wyżej padła propozycja stereo jest ok. Myślę o kolumnach RF 62II albo KLIPSCH RP6000F . Jaki wzmacniacz do tego? i zależy mi żeby mógł podłączyć subworfer do niego w przyszłości czyli musiałby mieć jakiś pre out na sub?

Edytowano przez Spartacus1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stereo czyli 2.0 set lub ewentualnie 2.1 w przyszłości?
Jeśli chodzi o kolumny to zdecydowanie seria RP (Reference Premier) tak jak model poprzedni RP280F to teraz RP8000f oraz RP260F to teraz RP6000f i na tym się skup. Wzmacniacz z pre-out...hmmm...a może lepiej amplituner stereo? Masz HDMI, internet, itp wodotryski.
Denon DRA800H
Yamaha RN803D
Onkyo TX-8390

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że przy 60% muzyki ani ten Klipsch ani spektor się nie nadają. To typowe kolumny do kina domowego.

Moim zdaniem Jeśli uprzesz się na Klipscha to RP6000 to minimum i do tego Onkyo 8390 albo chociaz 8250.

 

Natomiast jesli myślisz o RP8000 to musisz iśc w wzmacniacz. Wydajny i mocny. NAD, Audiolab, Atoll. Ewentualnie słabszy ale świetnie zgrywa się dźwiękowo Magnat MR780.

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2020 o 23:01, BaliGdynia napisał:

2.1 na 20m2 chyba ktoś tu mocno bass lubi co, jeszcze takie RP8000F z 20cm membrana
A czemu Klipsch??? Z ciekawości tak pytam emoji6.png

Tak lubie bardzo bas :) uważasz że za duże do mojego pomieszczenia? klipsch dlatego ze posiada dynamike i gora nie jest zbyt ostra. Czytalem na forach same dobre opinie o tych kolumnach. Nie upieram sie przy nich, chetnie poznam alternatywe w tym przedziale cenowym 

Edytowano przez Spartacus1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę zakładać nowego tematu więc będę kontynuował ten. Spektor 6 i klipsch odpadły po rozmowach i konsultacjach. Nie ukrywam że przez nowe propozycję mam mętlik w głowie. Wysyłam zapytania w salonach w swojej miejscowości o odsłuch ale nie mają tego na teraz, czekam na jeszcze jedną odpowiedź z salonu. Na chwilę obecną do wyboru mam:

ELAC Debut 2.0 F6.2

Dynaudio Emit M30

Pylon Audio Diamond 25

heco aurora 1000

System Audio Saxo 60

magnat 757

 

To będą kolumny pod stereo. Na dzień dzisiejszy nie znalazłem jeszcze nigdzie blisko możliwości odsłuchu. Więc na razie mogę liczyć tylko na opinie innych użytkowników. Mam wrażliwy słuch ale nie jestem żadnym wybrednym audiofilem. Oczekuję dynamicznego, głębokie basu, mięsistego brzmienia, nie za bardzo ostrych wysokich tonów, nie za bardzo ciepłego dźwięku, zdecydowanie nie zimnego. spójności, nie męczącego dźwięku, Do słuchania popu, elektronicznej, czasami jakiego hip hopu. Obecnie mam zbudowaną kolumnę typu linia transmisyjna, głośniki: Głośnik wysokotonowy: Seas 27 TBFC/G H1212
Głośnik średniotonowy: STX WM.STX.5.1.160.8.F.A.FC.X zwany także STX GDN 15 AWX 8R
Głośnik niskotonowy: STX SW.STX.10.2.500.8.F.A.FC.X zwany także 10 calowym AWX'em

bas ma ładny podoba mi się, jest w tym potencjał ale wolę kupić coś oryginalnego. do tego mam kino philips lx85000w, do muzyki takie bez duszy, do filmów jest ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zacne grono. I ze względu że każda z konstrukcji jest dobra i ze względu że każda gra inaczej.

Moim zdaniem posłuchaj. I mogę ci opisać różnice ale chciałbym to zrobić po Twoim odsłuchu. Ty czytając opisy co jak gra - w głowie rodzi Ci się już pewna opinia, a tak nie powinno być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...