Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe do 150zł


Recommended Posts

Szukam słuchawek dokanałowych do 150zł. Przeglądałem gotowe artykuły od AF, ale nie znalazłem tam niczego, co by mnie urzekło i pomogło podjąć decyzję o zakupie. 

Wcześniej korzystałem z JBL T110 oraz T210, w obu przypadkach jedna za słuchawek przestawała grać. Tym razem chciałbym coś lepszego.

Testowałem Snab Overtone ep-101m i nie do końca przypadły mi do gustu. Bassu było momentami za dużo, w dodatku niektóre wysokie dźwięki kuły mnie w uszy (chyba ktoś o tym pisał tutaj swego czasu). 

Chciałbym coś co fajnie podkreśla bass, ale bez przesady, ma być go w sam raz. Na co dzień słucham różnych gatunków. Muzyka elektroniczna, klubowa, ale też pop, rock, trochę metalu czy rapu.

Na podstawie własnych poszukiwań stworzyłem krótką listę słuchawek, które mogłyby się nadawać:

  • Sony MDRXB50AP
  • Xiaomi Mi In-Ear
  • SoundMagic E10
  • FiiO F3 
  • Sennheiser CX 2.00G

Jeśli lista jest słaba to proszę o pomoc, nie znam się na słuchawkach aż tak dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to Twoja lista i masz prawo umieścić na niej słuchawki jakie chcesz. Moim zdaniem moje propozycje deklasują resztę listy, wpisują się w założony dźwięk i dają możliwość łatwej wymiany kabla. Ponadto dają możliwość łatwego zrobienia z nich słuchawek bezprzewodowych.

Nie znam wszystkich z nich. Jednak ta reszta listy z tego co wiem i z doświadczenia prezentują bardzo dobry poziom w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MobyDick napisał:

W końcu to Twoja lista i masz prawo umieścić na niej słuchawki jakie chcesz.

Listę stworzyłem po to żeby ewentualnie ułatwić osobom, które mają większe pojęcie niż ja, wskazanie właściwego modelu. :)

Jestem otwarty na krytykę. Najbardziej ciekawią mnie Sony i Xiaomi, ale nie chciałbym kupować kota w worku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych słuchawek Sony nie znam. Xiaomi z kolei ma dość dziwny zwyczaj nie nazywania swoich słuchawek, a ich oznaczenia są raczej nie używane powszechnie. Dlatego mogę się domyślać że prawdopodobnie chodziło o np. takie:

2.JPG

Bo każde słuchawki marki Xiaomi maja podmarkę Mi, a in ear oznacza że są to douszne słuchawki. Temu z kolei odpowiada wiele różnych modeli.

Te są często nazywane w sklepach XIAOMI Mi In-Ear Headphones Pro

Do tego można by dodać ze są drugiej generacji, a w sprzedaży od dość dawna jest już trzecia ich generacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są te słuchawki ze zdjęcia. 

A wracając do mojej listy, byłbyś w stanie wyłonić tam najlepszą trójkę? Albo je jakoś ustawić w kolejności? Wybacz, ale dla mnie one wszystkie są dość podobne, wiem czym jest impedancja czy te całe pasmo przenoszenia, ale jednak najważniejsza jest jakość dźwięku, która stanowi tutaj niewiadomą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze słuchawki które mnie odpowiadają niekoniecznie musza odpowiadać Tobie i to jest najważniejsze. Spośród Twoich typów nie mam pojęcia które były by dla mnie najlepsze. Te Xiaomi są dobre, jednak dla wielu ludzi na oryginalnych tipsach basu jest po prostu mało. Starsza i bardziej kanciasta wersja ma go więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...