Skocz do zawartości

Odtwarzacz blu-ray


Norbert

Recommended Posts

8 godzin temu, Norbert napisał:

Witam.

Przymierzam się do zakupu odtwarzacza. Czy Onkyo BD-SP353 jest dobrym wyborem? 

W tym marginesie cenowym do 1500 PLN... Jest może coś lepszego? R

Rozważ używkę. Ja dwa tygodnie temu kupiłem Denon BDP 2010. Stan naprawdę idealny, za 600zł. Gra świetnie. Bogato wyposażony, pure direct, itp. Z tego co wiem nowy kosztował ponad 3 tyś. Trzeba szukać i być cierpliwym. Sporo sprzętu pojawia się na rynku wtórnym. Mnie się opłaciło. Pozdrawiam 🙂

Edytowano przez Piotr Lysko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na 4k nie zależy to może Oppo 103D ale ciężko by było do 1500zl dostać. Panasonic i Sony moim zdaniem jedne dwa z lepszych odtwarzaczy UHD 4K z Dolby Vision i HDR na pokładzie. Panasonic ma rozbudowane bardziej funkcje HDR też. Optymalizer. Panas jest cichy i dość szybko się ładuje za to menu archaiczne jak na te czasy ale za to czytelne. Na początku myślałem aby uhd Sony do kompletu kupić ale jednak Panas wygrał. Polecam Panasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Jeśli na 4k nie zależy to może Oppo 103D ale ciężko by było do 1500zl dostać. Panasonic i Sony moim zdaniem jedne dwa z lepszych odtwarzaczy UHD 4K z Dolby Vision i HDR na pokładzie. Panasonic ma rozbudowane bardziej funkcje HDR też. Optymalizer. Panas jest cichy i dość szybko się ładuje za to menu archaiczne jak na te czasy ale za to czytelne. Na początku myślałem aby uhd Sony do kompletu kupić ale jednak Panas wygrał. Polecam Panasa.

 

Witam. 

Ja mam aplituner Onkyo 8270. 

Telewizor Panas ale już ma 4 latka.  Budżet mam lekko zawężony... Ale zawsze lekko mozna coś nagiąć... 😂 

Dzieki. 

BaliGdynia jakiś konkretny Panas? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że taki link
https://m.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray/panasonic-dp-ub820egk.bhtml
Mi się udało go kupić za niecałe 1500zl, jakaś promocja w święta była temu zastanawiałem się czy Panas czy Sony. Na Amazonie też czasami promo jest ale tam mogą być problemy z polską gw.


Co jest ciekaw masz wyjścia RCA na 7.1 oraz sekcja stereo z pominięciem video, całkiem nawet znośnie odtwarza płyty cd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli muzyka to zostaje tylko sony raz że ma coax dwa obsługa SACD, ogólnie szybsze menu w porównaniu do panasonica, i w ogóle jakość wykonania X800M2 dużo lepsza.

Ogólnie panasonic to powinien się pie.. w głowę i to mocno bo o ile obraz mają najlepszy to szybkość menu, wygląd również jakość wykonania to tragedia.

O obsłudze plików wideo nawet nie będę wspominał bo praktycznie nie istnieję.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Jeśli muzyka to zostaje tylko sony raz że ma coax dwa obsługa SACD, ogólnie szybsze menu w porównaniu do panasonica, i w ogóle jakość wykonania X800M2 dużo lepsza.

Ogólnie panasonic to powinien się pie.. w głowę i to mocno bo o ile obraz mają najlepszy to szybkość menu, wygląd również jakość wykonania to tragedia.

O obsłudze plików wideo nawet nie będę wspominał bo praktycznie nie istnieję.

https://m.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=30339599745&p2=43566093065

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli muzyka to zostaje tylko sony raz że ma coax dwa obsługa SACD, ogólnie szybsze menu w porównaniu do panasonica, i w ogóle jakość wykonania X800M2 dużo lepsza.
Ogólnie panasonic to powinien się pie.. w głowę i to mocno bo o ile obraz mają najlepszy to szybkość menu, wygląd również jakość wykonania to tragedia.
O obsłudze plików wideo nawet nie będę wspominał bo praktycznie nie istnieję.
Hmmm...tak szczerze to SACD to przestały istnieć i chyba mało osób je używa. Meloman to bl nie kupi do odtwarzania muzyki. A o co chodzi z plikami??? Filmy uhd 4k nie są drogie, sam już chyba 100szt mam oczywiście wszytko z zagranicy zaciągane. Gdybym chciał pliki to bym pc używał. Tak menu archaiczne ale za to czytelne i zrozumiałe, nie jest to Samsung iż mnóstwo Alek ale YT czy Netflix jest. Miałem poprzedni model DMP-UB900. I jedyna różnica to optymizer HDR jak i Dolby Vision na pokładzie. Szybko odczytuje płyty jeden z lepszych odtwarzaczy, obraz żyleta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja szukałem to także patrzałem w stronę Panasonica. Wadą tych blu-ray jak dla mnie było nieodczytywanie dużych dysków z filmami. Podłączałem 4 i 5TB. Nie odczytywał lub nie wszystkie widział. Mówię tu o filmach 4k Hdr o wielkości około 50GB. Sprawdzałem Panasonic 420 i 820 jeśli dobrze pamiętam numery. Ktoś inny pisał na forum o 9000. Jeśli chodzi o płyty to petarda. Najlepszy na rynku bez dwóch zdań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, BaliGdynia napisał:

A o co chodzi z plikami

Z plików nie czyta dts, dts-ma, truehd, eac3, atmos, napisy wyglądają jak gówno,brak dostosowania materiału video do ekranu czyli hz'y, chodzi o to że panasonic jako odtwarzacz plików nie istnieje.

54 minuty temu, Norbert napisał:

Co mi próbujesz powiedzieć? nie patrz na takie prymitywne porównania które z reguły zawierają błędy strona sklepu to nie źródło specyfikacji produktu, tylko strona producenta i instrukcja.

39 minut temu, BaliGdynia napisał:

menu archaiczne ale za to czytelne

Jest wolne, przełączanie ścieżek audio, napisów to mordownia.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wolne, przełączanie ścieżek audio, napisów to mordownia.

O którym Ty modelu mówisz?

Ja jakoś nie odczułem u siebie tego o czym odpisujesz.

Ja nie używam plików, Albo płyty Uhd 4k albo Netflix. Jeśli chodzi o resztę to z ciekawości sam sprawdzę pliki z dts czy Atmos i jak napisy wyglądają. Z tego co pamiętam do sciąganych filmów pobierasz sobie napisy i sam wybierasz jaka to ma być czcionka. Sam odtwarzacz super odtwarza napisy orginalne plus opcja wyżej niżej przesuwanie jak i ciemniej jaśniej napisy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ub420 ub820 ub9000 wszystkie mają takie samo oprogramowanie.

Pisząc wolne mam na myśli opóźnienie podczas przełączania ścieżek audio i ogólnie słabo rozwiązane wyświetlanie listy a raczej jej brak mam jedno liniową pozycję która zmienia się po wciśnięciu guzika.  

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ub420 ub820 ub9000 wszystkie mają takie samo oprogramowanie.
Pisząc wolne mam na myśli opóźnienie podczas przełączania ścieżek audio i ogólnie słabo rozwiązane wyświetlanie listy a raczej jej brak mam jedno liniową pozycję która zmienia się po wciśnięciu guzika.  
Może i wolne tak jak mówisz ale za to obraz żyleta i to najważniejsze w kd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...