Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 JAMO S606 HCS3+SUB210 - wybór amplitunera?


verso

Recommended Posts

Witam,

Po około 9-ciu latach „padł” mi Denon AVR-1611 i obecnie szukam następcy. Amplituner jest podłączony do zestawu głośników 5.1: JAMO S606 HCS3 + SUB210.
W zestawie jest jeszcze TV 4K, odtwarzacz blu-ray Denon DBP-1611UD oraz dekoder UPC (Horizon).

Moje preferencje: ok. 60% kino/tv i ok. 40% muzyka/cd/dvd/blu-ray + Netflix, HBO GO.
Pomieszczenie: ok. 25m2
Założenia główne (stałe):
-zestaw głośników 5.1 pozostaje bez zmian (brak planów wymiany na inny - mam świadomość ich klasy i niedoskonałości)
-odtwarzacz blu-ray Denon DBP-1611UD (brak planów wymiany - chyba, że zepsuje się)
-nowo wybrany amplituner na kolejne 10lat - chyba, że wcześniej zepsuje się 😜

Zakładany budżet na nowy amplituner: ok. 2000-2500zł.

Wstępnie mam wybrany model Denon-a:
- AVR-X1600H (2000zł) lub
- AVR-X2600H (2500zł)
Chyba pozostał mi sentyment do marki, znane menu, obsługa i w sumie… odtwarzacz blu-ray Denon-a 😀
 

Ale ale…. właśnie, zastanawiam się, czy jednak nie zmienić mojego wyboru… chodzi mi po głowie ONKYO model:
-TX-NR686 (2000zł) lub
-TX-NR696 (2500zł)

Podpowiedzcie proszę, czy idę w dobrym kierunku? a może, ktoś ma/miał podobny zestaw i podobny dylemat wyboru? Biję się też z myślami, czy na moje potrzeby i posiadany zestaw głośników Jamo jest sens dopłacać ok. 500zł. do wyższego modelu (X2600H lub NR696)? Mój obecny Denon AVR-1611 nie był demonem jakości/mocy ale jakoś dawał radę 😉
 
Wszelkie rady/wskazówki mile widziane 😀 z góry dziękuję!

Edytowano przez verso
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz sentyment do marki Denon i chcesz urządzenie na lata, najlepszym wyborem będzie najnowszy model AVR-X2600H. „1600” jest gorsza dźwiękowo, będzie to słyszalne nawet przy Twoich kolumnach. Onkyo to bezpośrednia konkurencja. Pod względem wyposażenia będzie podobnie, dźwiękowo natomiast Denon jest bardziej plastyczny, ciepły, gesty. Onkyo oferuje dźwięk szybszy, analityczny, dokładny i żywy.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...