Skocz do zawartości

Małe kino domowe lub soundbar do 5000 ?


ma1234

Recommended Posts

Prosze o pomoc.Salon 20mkw. Nie mam dużo miejsca na kolumny  więc szukam coś mniejszego z dobrym surround do 5000zł. Czy jest możliwość by tylne głośniki  były bezprzewodowe czy lepiej na kablu ? Myślałem też o soundbarach; Yamaha-YAS209, YSP-2700 lub Samsung HW-Q90R ? Nie mam pojecia co zagra lepiej. Dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i kino i soundbar yamaha 207. Tutaj nie ma co porównywać . Żadna listwa choćby nie wiem jak była ustawiona i ile miała głośników nie zagra jak nawet budżetowe kino. Posiadam denona 10 letniego i kolumny 5.1 i wspomniana yamaha może im jedynie "pomachać":)

Natomiast jeśli chcesz jedynie soundbar do polepszenia tragicznych głośników w tv - to soundbar jak najbardziej i wspomnaina yamaha jest dobrym wyborem. Nie licz jedynie wtedy na kino.  Dobrym dlatego też daje max. możliwości w tej cenie. Każdy sounndbar powy żej 2 tys złotych to trochę wyrzucone pieniądze bo w tej cenie już można dostać amplituner i patrzeć przysz łościowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w salonie 16m2 zestaw Harman Kardon avr151 + zestaw 5.1 harman kardon hkts9. Całość wyszła mnie 2300zl -5lat temu i w kinie domowym sprawdza się to. Na pewno nie jest to audiofilski sprzęt, ale filmy w DD lub DTS ogląda się dość ciekawie. Więc mając budżet 5k nigdy nie zastanawialbym się nad soundbarem.

 

Na twoim miejscu szedłbym w kable. Wydłubać mały rowek w ścianie, puścić kabel, zagipsować, pomalować i będzie na lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już fachowcy Ci doradzą z salonów w zależności od wielkości pomieszczenia. Do 5 tys. kilka propozycji będzie np.

5.0 zestaw indiana nota x +onkyo 686 lub yamaha 685

zestaw 5.0 polk audio + te same amplitunery

albo jeszcze taniej:

Taga 606 SE + te same amplitunery  i do wyboru jeszcze denon 2600H - to powinno się zamknąć gdzieś koło 4200 zł

 

ale zaraz Ci doradzą pewnie rano specjaliści z s4home i q21 - mnie doradzili - jestem w połowie wymiany sprzętu i nie żałuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw soundbar w sklepie. Niech sprzedawca się tym martwi a nie ty. W tej cenie zbudujesz kino na mikro kolumnach które zapewnią znacznie lepszy efekt.

Tannoy TFX, Elac Starlet, Heco Ambient do tego Onkyo 696 albo Yamaha 685 i masz zdecydowanie lepszy system!

Zapraszam po porady oraz wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...