Skocz do zawartości

Pomóżcie....


pharaonxp

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.Mam pewien problem związany z kupnem pierwszego stereo.Mieszkam w Irlandii no i tutaj niestety jeśli chodzi o wybór sprzetu jest bardzo ubogo o odsłuchu można zapomnieć icon_sad.gif i tu moja prośba do was. Mój pokój to około 15m,muzyka rock,pop,alternatywna.Zależy mi na miekkim basie no i zeby góra dawała tez coś od siebie. Wybór mam niestety bardzo kiepski,a więc: Monitor Audio BR5,kef iq5 to wszystko jesli chodzi o kolumny(oczywiście jest ich troszke więcej ale nie na mój budzet)chcę do tego podłączyć coś z firmy NAD albo HARMAN KARDON.Bardzo was proszę o pomoc bo moge polegać tylko na was.Z góry wielkie dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Największy i chyba jedyny w miarę porządny sklep jaki znam, to Peats w Dublinie http://www.peats.com/cgi-bin/about.cgi?id=company_profile. Jeżeli jednak Jeździsz czasami do ojczyzny, a zwłaszcza samochodem, rozważ pomysł zakupu na starym kontynencie (nawet u Brytoli jest taniej no i większy wybór). Pozostaje jeszcze internet, ale nie wszyscy chcą dosyłać na Zieloną Wyspę, nawet z Wlk.Brytani .Przerabiałem to jaki czas temu, chociaż nigdy nie planowałem tam zostać.
Powodzenia i Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem Wzmacniacza NAD 315BEE+CD 515BEE icon_lol.gif tylko mam pewien problem z kolumnami.Mam do wyboru dwie opcje KEF IQ50 LUB MONITOR AUDIO BR5,chcę od razu powiedzieć że nie mam szans na odsłuch i z tego powodu jestem wściekły icon_mad.gif więc musze polegac jedynie na waszym doświadczeniu.PROSZĘ O RADY.DZIĘKI.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu pisze ze nie sluchalem zadnych icon_smile.gif
jednak w tej klasie kolumn , przy wyborze z film ktore sa firmami uznanymi i cenionymi , dla czlowieka ktory jest malo obeznany w swiecie audio nie bedzie mialo wiekszej roznicy. Obydwie kolumny moga roznic sie jedynie detalami ktore tak czy siak beda malo slyszalne dla ciebie. co jest pewnie obydwie zagraja bardzo dobrze !.
dlatego wybierz te ktore np sa tansze .. albo bardzo sie podobaja np Twojej zonie czy dziewczynie :]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ciebie i innych forumowiczów - ponieważ to mój pierwszy post na forum.
stoję przed podobnym wyborem i jeśli chodzi o MonitorAudio to przesłuchałem BR5, BR6, RS6 a z Kef tylko IQ70. Niestety nie mam pojęcia jak gra każda z tych kolumn z NAD, bo słuchałem ich z Harmanem, CambridgeAudio i Marantz. Nie słuchałem natomiast IQ50. Ale generalne wrażenia z odłuchu mam takie, że: Kef gra nieco bardziej przestrzenie od MonitorAudio - co nie znaczy że te nie tworzą dobrej przestrzni - bo jest również bardzo dobrze. MonitorAudio gra ciepłym dzwiękiem, przez co Kef wdaje się bardziej szczegółowy. Jeśli chodzi o bas to porównywałem bezpośrednio RS6 BR6 i IQ70 i w MonitorAudio jest go zdecydowanie więcej - bo te kolumny mają to pasmo wyeksponowane, a dzwięk basu jest ciepły i miękki. Natomiast jeśli chodzi o Kefa Iq70 to te kolumny grają bardziej środkiem i basu wydaje się mniej, ale i charakter jego brzmienia jest zupełnie inny - bo Kefy grają krótkim i "sprężystym" basem. Tak jak pisałem nie słuchałem NADa ale nie bagatelizowałbym dobrania charakteru brzmienia elektroniki i kolumn. Pierwszy raz kiedy słuchałem Kef to sprzedawca podłączył je do cambridge audio - i w takim połączeniu te kolumny to w moim odczuciu jakieś nieporozumienie; natomiast po podłączeniu do Marantza grają bardzo fajnie. Osobiście brzmienie Monitor wydaje mi się bardziej uniwersalne; ale które kolumny zagrają lepiej z NADem nie mogę sie wypowiadać.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kolego 'pharaonxp'
nie wiem czy te sklepy są również na zielonej wyspie
ale przez wiele lat mieszkałem w londynie i wiem iż w całej anglii jest sieć sklepów
o nazwie "Ritcher sounds" mają również swoją stronkę www sprzęt mają jak na anglię dość tani a markowy
na odsłuchy nie dają ale można wyrwać fajne klamoty
a handlują Cambridgiem, Marantzem, Denonem, Kefem, Eltaxem, Mordanautem, itd itd
tak więc sprawdz a nóż widelec będzie coś blisko ciebie
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...