Skocz do zawartości

Musical Fidelity m3si + Fyne Audio F501


Recommended Posts

Miałem dziś okazję posłuchać Musical Fidelity m3si + Fyne Audio F501 oraz Dynaudio Emit M30. Do tej pory moim faworytem był Pylon Audio Diamond 25, ale nie miałem okazji jeszcze posłuchać tych kolumn z Musicalem Fidelity m3si. W Pylonach podoba mi się odczucie większego efektu (mocy) przy cięższych rockowych kawałkach. Ale chciałbym zapytać o dostosowanie do moich warunków odsłuchowych. Salon 17 m2 i raczej kolumny dość blisko ściany. Tutaj trafniejszym wyborem wydaje się być Fyne Audio F501. W tych kolumnach podoba mi się większa szczegółowość i chyba lepsza jakość w płytach np. Norah Jones czy Diany Krall, ale z kolei trochę brakuje mi czadu w utworach np. Perfect. Proszę o poradę w którą stronę iść. Dynaudio Emit M30 wydawał mi się złotym środkiem bo i rockowo grał fajnie i jazzowo pokazał fajny dźwięk. Jednak i Fyne i Pylon w konkretnych utworach dawał mi większą frajdę niż Dynaudio. Co polecacie? Wzmacniacza jak i kolumn nie przesądzam ale jeśli macie inne propozycje dla mnie to w proszę o podobną okolicę cenową:). Dziękuję za każdą poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając przy Musical Fidelity M3si oraz biorąc pod uwagę wielkość Twojego salonu, rzeczywiście skłaniałbym się w kierunku dobrych monitorów. W podobnym budżecie kupisz po prostu wyższej klasy kolumny podstawowe. Natomiast jeśli brakuje Ci dynamiki, energii w Fyne Audio i Dynaudio, koniecznie spójrz na Buchardt Audio S300 MK, świetne monitory Gato FM-15 oraz z opcji tańszych Focal Chora 806. Buchardt to bardzo spójne granie, świetne wypełnienie, gesty dźwięk ze świetną dynamiką. Gato także w Twoim pomieszczeniu zagrają bardzo dynamicznie i muzykalne, to moja rekomendacja. Focal to bardziej twardy dźwięk, dużo energii, szybkości, mocy.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówisz.

Wokal i przestrzeń będzie najlepsze z Fyne F501. Diamond 25 to kolumna grająca nieco żywiej w sensie dołu. A EMIT 30 będzie czymś pośrodku. I EMIT chyba najmniej pasuje do Musicala.

Myślę że przy sprawdzeniu sam już wiesz czy brzmienie Fyne jest dla Ciebie ok czy jednak nie?

Inna propozycja to sprawdź jeszcze ELAC Uni Fi FS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2020 o 07:32, S4Home napisał:

Jest tak jak mówisz.

Wokal i przestrzeń będzie najlepsze z Fyne F501. Diamond 25 to kolumna grająca nieco żywiej w sensie dołu. A EMIT 30 będzie czymś pośrodku. I EMIT chyba najmniej pasuje do Musicala.

Myślę że przy sprawdzeniu sam już wiesz czy brzmienie Fyne jest dla Ciebie ok czy jednak nie?

Inna propozycja to sprawdź jeszcze ELAC Uni Fi FS.

Fyne Audio F501 chyba pasuje mi najbardziej. Proszę o polecenie elektroniki jako alternatywę dla Musical Fidelity m3si. Nie chcę aby te kolumny zagrały mi zbyt ostro. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować cxa60,z tym słuchałem było ostrzej niż z emitami, które zostały.

Z pozostałymi członkami rodziny Cxa będzie pewnie podobnie, spodziewałbym się firmowego charakteru brzmienia na każdym ze wzmacniaczy.

Nie było to brzmienie kłujące w ucho,jednak przy bardzo długich odsłuchach może być męczące.Na pewno jest dużo tzw. powietrza,ładnie rozłożona scena, czarująca średnica oraz nisko schodzący basik.

Warto więc posłuchać,bo np taki cxa60,który z nie każdym zestawem kolumn zagra dobrze.To F501 oraz emit m30 grają z nim nad wyraz dobrze.Dwa różne charaktery brzmienia,obydwa mogą się podobać do opadu szczęki 😏.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...