Skocz do zawartości

Streamer do Advance Acoustic X-i120


sonique

Recommended Posts

Hej,

Rozglądam się za streamerem do wzmaka jak w tytule. X-i20 ma wbudowany DAC o poniższych paranetrach:

DAC Digital Audio : Cirrus Logic CS8416 – 24 bits X 192 kHz
2 toroidal transformers
USB A converter : A165174
USB B converter : Burr Brown PCM2900 (Texas)

 

Rozważam:

Cambridge Audio CXN v2 Series 1 lub Series 2 (nie wiem czy MQA takie ważne aby dopłacać 1000zł do Sieries 2 bo pozostałe zmiany dla mnie nieistotne a Series 2 na dla mnie nawet wadę: niepasujący mi do niczego kolor). Ogromny plus w CA CXN to DAC będący raczej dużo (?) lepszym od tego w X-i120.

Bluesound Node 2i - ma MQA, ale nie ma DACa i musiałbym się posiłkować tym co na pokładzie X-i120. Może ma to sens?
 

CoctailAudio N15D - rekomendowany tu i ówdzie, świetny DAC, ale niewiele o nim wiem. 
 

Audiolab 6000n Play - dobry DAC, mało co o nim wiem poza tym, że zbiera dobrą prasę za granicą...
 

Skłaniam się ku CXN v2 Series 1 lub 2. Mam jednak wątpliwości czy słusznie. CXN dokładnie dwukrotnie droższy od Node 2i... 

 

Dodam, że nie będę podłączał żadnych urządzeń do CXN a więc DACa wykorzystam jedynie do streamingu łącząc CXN analogowo z X-i120. 
 

Choć przyszłościowe rozwiązanie gdzie CXN jako preamp i do niego jakaś końcówka mocy, np. X-a160 - też kusi. 
 

Interesuje mnie sprzęt nowy. 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sonique napisał:

Bluesound Node 2i - ma MQA, ale nie ma DACa i musiałbym się posiłkować tym co na pokładzie X-i120. Może ma to sens?

Skąd taka informacja? Sam mam ten streamer podlaczany po rca do wzmaka, który DACa nie posiada... I gdyby było tak jak piszesz to nie miałoby prawa to grać. To nie jest transport plików. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sonique napisał:

Bluesound Node 2i - ma MQA, ale nie ma DACa i musiałbym się posiłkować tym co na pokładzie X-i120. Może ma to sens?

Już któryś raz czytam tu i tam, że Node2i nie ma DAC'a.      Jak to nie ma?   Może ma mało wejść i wyjść cyfrowych ale DAC na pokładzie jest.

Node 2i ma jedno wejście cyfrowe optyczne -  minijack (u mnie służy do podłączenia dzięku z TV), oraz dwa wyjścia cyfrowe - toslink i coax. Poza tym jest wyjście analogowe RCA. 

 

Ja mam podłączony Node 2i do zewnętrznego DAC'a który robi też za pre do końcówki. Ale można podłączyć Node analogowo do każdego wzmacniacza. -Mi to nie pasuje z tego względu, że przy mojej końcówce strach używać suwaka głośności w apce BluOS na telefonie zamiast fizycznego pokrętła VOL. 

node2-rear-e1509464165111.jpg.f41e4a96755708af84446a33eb01b4c7.jpg

W  Twoim przypadku możesz podłączyć Node 2i również cyfrowo lub analogowo do X-I120. Twój wybór. 

Dodam, że Node ma świetny soft i sterowanie Node apką z telefonu czy desktopową - to sama przyjemność. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, seba3002 napisał:

Skąd taka informacja? Sam mam ten streamer podlaczany po rca do wzmaka, który DACa nie posiada... I gdyby było tak jak piszesz to nie miałoby prawa to grać. To nie jest transport plików. Pozdrawiam. 

OK, dzięki. Doczytam. Mimo wszystko moje pytanie wciąż w mocy :)

18 minut temu, JohnDoe napisał:

Już któryś raz czytam tu i tam, że Node2i nie ma DAC'a.      Jak to nie ma?   Może ma mało wejść i wyjść cyfrowych ale DAC na pokładzie jest .

W  Twoim przypadku możesz podłączyć Node 2i również cyfrowo lub analogowo do X-I120. Twój wybór. 

Dodam, że Node ma świetny soft i sterowanie Node apką z telefonu czy desktopową - to sama przyjemność. 

 

Tak, słyszałem że Node 2i bije wszystkich softem.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Bluesound jedynie taka zdawkowa informacja: 

DAC

32-Bit, 192kHz

 

CXN i 6000a mają bardzo porządne DACi...

58 minut temu, Q21 napisał:

Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Biorąc pod uwagę cenę i jakość, zdecydowanie moim zdaniem najlepiej wypada Audiolab 6000N. Dobrą alternatywą będzie CA CXN v2.

Chętnie ale mam do Was 5h w jedną stronę więc nie jest to realne ;)

CXN v2 Series 1 czy Series 2? Warto dopłacić do nowej wersji?

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sonique napisał:

Na stronie Bluesound jedynie taka zdawkowa informacja: 

DAC

32-Bit, 192kHz

 

CXN i 6000a mają bardzo porządne DACi...

Chętnie ale mam do Was 5h w jedną stronę więc nie jest to realne ;)

CXN v2 Series 1 czy Series 2? Warto dopłacić do nowej wersji?

Warto dopłacić, to znacznie nowsze urządzenie, dłużej Ci posłuży. Wersja 1 to już stary streamer. Zawsze jak masz wątpliwości, możemy Ci przesłać urządzenie na testy. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Q21 napisał:

Warto dopłacić, to znacznie nowsze urządzenie, dłużej Ci posłuży. Wersja 1 to już stary streamer. Zawsze jak masz wątpliwości, możemy Ci przesłać urządzenie na testy. Zapraszam.

Rozumiem, że pisząc stary masz na myśli CXN v2 Series 1 (który jest notabene wciąż całkiem nowy) a nie pierwszy CXN z 2015r., czyż nie? 

Urządzenia z serii CXN brzmią ponoć tak samo. Jedyna istotna różnica w CXN v2 Series 2 w stosunku do Series 1 (oprócz obsługi Roon-a) to obiecany na drugi kwartał 2020 upgrade systemu poszerzony o obsługę plików MQA. Poprzednie dwie wersje czyli CXN i CXN v2 Series 1 -  jej nie otrzymają.

Zainteresowałem się CA CXN głównie ze względu na solidny DAC bo ten w Advance Acoustic X-i120 chyba raczej taki sobie... 

Czytałem tu i ówdzie, że w Bluesound Node 2i też wstawili jakiś podstawowy więc w przypadku zakupu raczej musiałbym używać tego wbudowanego w X-i120. Czyli Node2i to Chyba nie do końca rozwiązanie dla mnie.

Mógłbym dostać na priva jak można u Was wypożyczyć sprzęt do domu (cena)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2020 o 09:34, seba3002 napisał:

Sam mam ten streamer podlaczany po rca do wzmaka, który DACa nie posiada...

Hej, a zdradzisz jaki to wzmak a przede wszystkim jak to gra? Porównywałeś inne streamery? Nie słuchałem Bluesound ale często spotykam się z opinią, że jego wbudowany DAC jest raczej słaby...

Znam dobrze to uczucie gdy kupuje się rzecz tańszą bo przed zakupem korci człowieka aby oszczędzić. A po zakupie chętnie człowiek cofnąłby czas aby móc kupić droższy... Kombinuję jak mogę aby nie kupić Cambridge Audio CXN v2 Series 1 lub 2 bo to kupa kasy. Ale im więcej czytam tym berdziej rozumiem, że to chyba nieuniknione :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to cyrus one a kolumny to dali zensor 5. Zatem zestaw taki bardzo budżetowy. Nie szukałem innego streamera gdyż nie chciałem i nie chce ładować więcej kasy w źródło. Dla mnie to co mam gra na ten moment bardzo przyzwoicie. Czasem przemnknie myśl o wymianie kolumn ale wiem, że może to zacząć pogoń za czymś czego nie da się złapać 😁. Wiem, że wiele osób używa bluesound jako transport z zewnętrznym daciem ale ja nie czuję takiej potrzeby. Słyszałem też opinie w lokalnym salonie audio, że Cambridge to świetny streamer ale to nie moja polka cenowa 🙂. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, seba3002 napisał:

Wzmacniacz to cyrus one a kolumny to dali zensor 5. Zatem zestaw taki bardzo budżetowy. Nie szukałem innego streamera gdyż nie chciałem i nie chce ładować więcej kasy w źródło. Dla mnie to co mam gra na ten moment bardzo przyzwoicie. Czasem przemnknie myśl o wymianie kolumn ale wiem, że może to zacząć pogoń za czymś czego nie da się złapać 😁. Wiem, że wiele osób używa bluesound jako transport z zewnętrznym daciem ale ja nie czuję takiej potrzeby. Słyszałem też opinie w lokalnym salonie audio, że Cambridge to świetny streamer ale to nie moja polka cenowa 🙂. Pozdrawiam 

Cyrus One to przyzwoity wzmak. Dziękuję za opinię 🙂

W zasadzie na tym etapie mojej wiedzy (i niewiedzy 🤪 ) nie pozostaje mi nic innego jak posłuchać sprzętu w salonie bądź w domu... 🙂 

Jeżeli chodzi o wybór sprzętu, to obawiam się tylko tego, że tak mocno lobbowany MQA spowoduje, iż na sprzęcie bez MQA za kilka lat streaming w jakości HiFi będzie niemożliwy... Może zdarzyć się też tak (moim zdaniem mniej możliwe), że MQA zniknie bezpowrotnie wyparte przez jakiś nowy wynalazek... Żyjemy w momencie bardzo dynamicznym jeżeli chodzi o tę dziedzinę sprzętu stereo. Takie burze jednak, niestety zazwyczaj rozgrywają się kosztem klientów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soniqueJest wiele opcji i ścieżek, którymi możesz pójść. Ja ostatnio zastanawiam się nad MiniDSP DSH Studio, który nie ma DACa ale jest streamerem. Nie ma MQA  ale ma korekcję pomieszczeń i parametryczną jak potrzeba. To potężne narzędzie do poprawy jakości dźwięku. Całość działa na Volumio, który ma rzeszę użytkowników i raczej będzie się rozwijał. TU krótka recenzja. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mkk napisał:

Malinka z Volumio + DAC . Jak się upierasz przy MQA, to DAC z dekodowaniem sprzętowym. Według mnie wyjdzie taniej i lepiej.

Czyli jaki konkretnie DAC, na przykład?

Nie upieram się przy MQA ale branża się upiera a my konsumenci musimy się dostosować 😉

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np smsl m500

Przy czym ja bym się nie upierał na DACa ze sprzętowym dekodowaniem MQA. Jeśli Ci wystarczy "tylko" 96/24 z Tidala, to w tym momencie mamy całą gamę produktów Xiangshenga, Audio GD, SMSLA , Toppinga . 

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, seba3002 napisał:

A propos MQA - czy użytkownicy posiadający tak zwany budżetowy sprzęt potrafią poczuć różnice między tym "formatem" a zwykłym FLACiem ? Bo ja tak naprawdę to czasem zastanawiam się czy w ślepym teście potrafiłbym odróżnić MP3 od FLACa 🙂.

Różnicy raczej nie poczujesz i nie o to w tym chodzi. Bardziej o wielkość plików, która w przypadku MQA wypada zdecydowanie na korzyść co przy streamingu nie jest bez znaczenia. MQA jest formatem stratnym (niewiele ale jednak). FLAC nie. Gdy zacznie obowiązywać jedynie MQA - czego się obawiam i co powoli się staje - sprzęt niekompatybilny będzie można oddać na złom ;) 

Jednak już w przeszłości mieliśmy kilka przykładów gdy dużo słabszy system wypierał znacznie lepszy (np. badziewny VHS vs Betamax).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sonique napisał:

). FLAC nie. Gdy zacznie obowiązywać jedynie MQA - czego się obawiam i co powoli się staje - sprzęt niekompatybilny będzie można oddać na złom ;)

Yyyyy... No nie do końca :D

Trochę teorii : 

"Aby wykorzystać w pełni zalety MQA trzeba zastosować koder przy rejestracji i dekoder przy odtwarzaniu. Plik MQA ma postać zwykłego pliku z liniowym zapisem PCM, jak na przykład WAV, FLAC, AIFF. W pliku MQA są jednak zaszyte dodatkowe informacje. Informacje te dotyczą składowych sygnału powyżej 20kHz i są umieszczone poniżej poziomu szumów w pliku MQA. Aby wykorzystać te dodatkowe informacje potrzebny jest dekoder MQA. Bez takiego dekodera plik też zostanie normalnie odtworzony przez sprzęt pozbawiony obsługi MQA, a według firmowych informacji nawet w takim przypadku jakość będzie nieco lepsza niż z płyty CD." 

Czyli MQA to nic innego niż plik z zaszytymi dodatkowymi informacjami. Nic Ci nie zabroni odtwarzać bazowego pliku za pomocą sprzętu ogólnodostępnego. Przy czym są dwie warstwy MQA : jedna dostępna softowo ( czyli np popularna malinka z volumio, masz wtedy 96/24 ) , a druga dostępna sprzętowo ( czyli dac z mqa , wtedy masz możliwość uzyskać max 196/48 bodajże ). 

Reasumując , brak MQA nie dyskwalifikuje streamera według mnie. Większy problem może być jak jakiś producent zakończy wsparcie softowe do swoich streamerów ( i tu wychodzi plus systemów open - czyli malinki np :)  )

 

A ten CA to jakie wsparcie MQA ma mieć ? Softowe czy sprzętowe ? :D

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk a czy Ty słyszysz różnice między MQA a zwykłym FLACiem ? Na dysku podłączonym do bluesounda mam kilka albumów hi res i też na ślepo nie potrafię odróżnić takiego pliku od zwykłego FLACa. Owszem, lubię myśleć, że coś ma teoretycznie lepszą jakość ale dla samej przyjemności słuchania muzyki nie potrzebuje niczego więcej niż zwykły FLAC.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mkk napisał:

Yyyyy... No nie do końca :D

Trochę teorii : 

"Aby wykorzystać w pełni zalety MQA trzeba zastosować koder przy rejestracji i dekoder przy odtwarzaniu. Plik MQA ma postać zwykłego pliku z liniowym zapisem PCM, jak na przykład WAV, FLAC, AIFF. W pliku MQA są jednak zaszyte dodatkowe informacje. Informacje te dotyczą składowych sygnału powyżej 20kHz i są umieszczone poniżej poziomu szumów w pliku MQA. Aby wykorzystać te dodatkowe informacje potrzebny jest dekoder MQA. Bez takiego dekodera plik też zostanie normalnie odtworzony przez sprzęt pozbawiony obsługi MQA, a według firmowych informacji nawet w takim przypadku jakość będzie nieco lepsza niż z płyty CD." 

Czyli MQA to nic innego niż plik z zaszytymi dodatkowymi informacjami. Nic Ci nie zabroni odtwarzać bazowego pliku za pomocą sprzętu ogólnodostępnego. Przy czym są dwie warstwy MQA : jedna dostępna softowo ( czyli np popularna malinka z volumio, masz wtedy 96/24 ) , a druga dostępna sprzętowo ( czyli dac z mqa , wtedy masz możliwość uzyskać max 196/48 bodajże ). 

Reasumując , brak MQA nie dyskwalifikuje streamera według mnie. Większy problem może być jak jakiś producent zakończy wsparcie softowe do swoich streamerów ( i tu wychodzi plus systemów open - czyli malinki np :)  )

 

A ten CA to jakie wsparcie MQA ma mieć ? Softowe czy sprzętowe ? :D

Softowe. 
 

Wstrzymanie wsparcia dla urządzenia też chyba nie oznacza tragedii? Bo z tym z czym działało chyba będzie wciąż działało?

Bardzo cenny ten Twój post dla mnie. Dzięki! :)

 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...