Skocz do zawartości

Yamaha 803+Aurora 700 VS PM6006+Zensor 7


G500

Recommended Posts

Cześć,

Jakiś czas temu miałem okazje wypożyczyć na odsłuch zestaw z yamahą i kolumnami Heco. Zestaw był dla mnie ok pod względem generowanego dźwięku jednak kolumny heco pod względem wykonania nie zrobiły dobrego wrażenia.

Na chwilę obecną mam możliwość kupienia używanego zestawu pm6006 + Dali Zensor 7 za ok 3000zł. Czy takie połączenie ma sens?? Czy można to jakkolwiek porównać do wymienionego wcześniej zestawu? Niestety na chwilę obecną nie mam możliwości odsłuchu.

Z góry dzięki za opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zestaw wychodzi dokładnie 3300zł (oczywiście 100% sprawny).

Pytanie tylko, czy da się jakoś odnieść sposób w jaki gra ten zestaw do 803 + aurora.

Głównie słucham rocka, hard rocka alternatywy. Źródłem będzie spotify/tidal

Edytowano przez G500
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kompletowałem zestaw.  Miedzy innymi też brałem pod uwagę 6006 i Zen7. Mi nie spasowanie to połączenie totalnie. Na początku byłem nakręcony na Zen6 ale podczas odsłuchu zachwyt opadł. Ja bym musiał mieć jakiegoś suba przy tych Zen6 i jak się zagłębiać w temat to bardzo dużo osób później do tych kolumn dokupuje suba. Co do jakości Heco, nie rozumiem co masz na myśli o jakości wykonania, przecież to solidnie wykonana ciężka kolumna, wszystko spasowane w idealny sposób. Przy bezpośrednim  porównaniu do Zen6 wykonanie Heco wydaje się być lepsze. Zen6 to troszkę taki „plastykowy” wygląd. Ale to moje subiektywne odczucia. Poza tym lepiej sobie posłuchaj tego, bo to zupełnie inne brzmienie, co z tego że kupisz taniej, jeśli później dźwięk będzie Cię drażnił i będzie żal że nie kupiłeś czegoś innego. Ja niedawno miałem podobne dylematy, na początku byłem nakręcony na Zen7 a Heco Aurora 700 w ogóle nie brałem pod uwagę. Dopiero po konsultacjach z S4Home podsunęli mi pomysł na 700 i to był strzał w 10. 
 

Co do Yamaha 803 vs Marantz 6006. Tutaj musisz pamiętać że przy wzmacniaczu wydatki się nie skończą, bo żeby mieć funkcjonalność Yamahy będziesz musiał zainwestować w kolejne elementy układanki. Więc niby tanio, ale z drugiej strony może wyjść drożej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz vs. Yamaha czy Dali vs Heco to wszytko zupełnie inne granie. Marantz+Dali mogą się nie sprawdzić w Twojej muzyce, Yamaha+Heco Aurora700 to już lepiej. Ja bym do tego dodał Monitor Audio Bronze też może być ciekawie.
Gdyby 3tys cena to fakt nie ma co się zastanawiać, Dali Zensor7 lepsze kolumny niż Oberon7, ładniej bynajmniej wykonane z dbałością o detale, ta aluminiowa stopa spod kolumnę czy napisy Dali na śrubach mocujących membrany no i same membrany. Heco dla mnie tylko kolor biały, trzeba się przyjrzeć bo tu producent też zadbał o detale i kolumna jest solidnie zrobiona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tutaj zdecydowanie wygrywa cena.

3000 zł za ten zestaw okazja i faktycznie ja tez brał bym bez odsłuchu bo bez problemu do odsprzedaż ewentualnie dalej.

 

Nie spodziewaj się przeskoku jakości względem 803 + Aurora. Jakoś wykonania też jest  na podobnym poziomie. Ale tu zdecydowanie wygrywa cena.

Bierz. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...