Skocz do zawartości

Zestaw stereo


D7MIKE

Recommended Posts

Witam. 

Poszukuję zestawu audio do pokoju dziennego o pow. 20m2. Audiofilem nie jestem, lubię po prostu posłuchać muzyki w dobrej jakości z wyczuwalnym basem. Dodatkowo filmy oraz konsola sporadycznie. Jestem laikiem, ale na podstawie poszukiwań znalazłem zestaw: Onkyo TX8250 oraz Dali Oberon 3. Czy jest to dobre połączenie? Planuję sprzęt oczywiście najpierw wziąć na odsłuch. Kolumny podłogowe odpadają. Proszę o opinię oraz wszelkie sugestie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odzew. 

W zasadzie ściana między salonem a kuchnią oraz jadalnią na której jest TV oraz pod którą stoi szafka jest na tyle wąska, że gdybym wstawił Oberony 5 to zapasu po dwóch stronach będzie po 2cm, a tuż obok są wejścia do kuchni oraz jadalni właśnie. Mam małego synka, który jest coraz bardziej ruchliwy i obawiam się o ich stabilność, bo będą stały w dość przechodnym miejscu. 

Duża różnica będzie miedzy 5 a 3? Wziąłbym pod uwagę, żeby piątki jakoś dodatkowo ustabilizować. 

Albo może jakiś zestaw z innym ampli byście polecili? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciasno, może rzeczywiście pozostać przy dobrych monitorach. Chyba że nieduże, ale bardzo stabilne System Audio Saxo 40, tutaj także pod względu jakości dźwięku możemy dużo oczekiwać.

Wracając najpierw do elektroniki, poza Onkyo TX-8250, warto spojrzeć także na Yamaha R-N602. To bezpośrednia konkurencja, Yamaha gra bardziej swobodnie, dynamicznie, wyraźnej eksponuje skraje pasma. Ewentualnie wzmacniacz NAD C338, który ma także funkcjonalność sieciową (Google Chromecast). Natomiast wybierając kolumny warto spojrzeć na modele, które będą w stanie dobrze nagłośnić Twój salon. Poza Oberon 3, spójrz koniecznie na Monitor Audio Bronze 2 oraz moim zdaniem najlepsze dwie opcje - Kef Q350 i najmocniejsze, najbardziej energiczne, szybkie Focal Chora 806.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Poza Oberon 3, spójrz koniecznie na Monitor Audio Bronze 2 oraz moim zdaniem najlepsze dwie opcje - Kef Q350 i najmocniejsze, najbardziej energiczne, szybkie Focal Chora 806.

Bardzo dużo mi podpowiedziałeś, dziękuję. Te Focale z czym lepiej grają? Albo inaczej, która konfiguracja da najbardziej soczysty i wyczuwalny bas, jeśli chodzi o kolumny podstawkowe? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, D7MIKE napisał:

 Albo inaczej, która konfiguracja da najbardziej soczysty i wyczuwalny bas, jeśli chodzi o kolumny podstawkowe? 

Żadne małe podstawkowce nie dadzą "soczystego" basu :) 

Jeśli mowa o basie takim który Cię zmasakruje jak subwoofer , to potrzebujesz czegoś cieplejszego , ew. lepiej dorzucić odpowiedni subwoofer (taniej wyjdzie)

Focal gra analitycznie , z szybkim basem (na tranzystorze) , fajna scena , przestrzeń , stereo - jak na tą cenę warto sprawdzić.

PS: tak jak Q21 pisał , warto sprawdzić lepsze zasilanie także

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi fotkę tego salonu.

Bronze 2 i KEF też niema takiego zejścia na basie którego szukasz. Mimo że to bardzo dobre monitory.

Chora 806 tu będzie  lepiej. Może w takim razie Dynaudio Emit 20 albo jeszcze Studio 16 HZ Cantone One albo Grand. Te mają zdecydowanie najwięcej basu. I to kontrolowanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...