Skocz do zawartości

Głośniki do salony Klipsch Heresy iv ?


Xretro

Recommended Posts

witam wszystkich.

Rozglądam się właśnie za głośnikami, w grę wchodzi tylko stereo, pomieszczenie jest dość nietypowe ponieważ salon jest otwarty tak na kuchnię jak i na korytarz i jest w kształcie wagonu czyli długie a wąskie, po środku tego usytuowany jest salon, czyli dość niekorzystnie.

Szukam czegoś co zagra lepiej niż głośniki w tv, używać tego będę w 70 % do telewizji, filmów i 30 % muzyka. 

Wertując strony w internecie mam w zasadzie 2 opcje, chyba że coś mi jeszcze innego podpowiecie. 

Pierwsza opcja zapewne skrytykowana przez większość, ale zajmująca względnie mało miejsca i nie rzucająca się specjalnie w oczy to Soundbar wybrałem Bang & Olufsen Dolby Atmos lub Sennheiser Ambeo Soundbar, kieruję się tu głównie ceną nie dźwiękiem i nigdy tego na oczy nie widziałem i zapewne zagra to zawsze gorzej niż jakaś kolumna głośnikowa., za to zajmie najmniej miejsca.

Druga opcja to głośniki: Klipsch Heresy IV - tutaj bardzo pasuje mi ich wygląd, który jest w stylu retro, nie są tez głośnikami wysokimi przez co nie będa się tak w oczy rzucać, ani też zaburzać przestrzeni. Raczej odpadają jakieś typowe głośniki podłogowe ze względu na brak miejsca.

Dodam jeszcze, że jest to mieszkanie i słuchanie mega głośno też odpada ze względu na sąsiadów, a delektować dźwiękiem zapewne by się chciało :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Xretro napisał:

Szukam czegoś co zagra lepiej niż głośniki w tv, używać tego będę w 70 % do telewizji, filmów i 30 % muzyka. 

Moim zdanie to masz dwie opcje B&O lub Klipsch Heresy IV , choć do TV to przetestuj B&O.

Jaka byla by odległość pomiędzy kolumnami  i  odsłuchu ?

 

 

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Porównanie tych dwóch produktów jest tak abstrakcyjne, że ciężko mi zająć jednoznaczne stanowisko :) no ale spróbujmy. Klipsch Heresy to audiofilskie kolumny dla wymagających i świadomych słuchaczy, entuzjastów stereo, wymagające od elektroniki (nikt nie wspomniał nic o wzmacniaczu, odtwarzaczu, przewodach itd) oraz od akustyki - jednym słowem dla zaawansowanych użytkowników. Porównywanie do nich soundbara to trochę jakby mieć dylemat czy kupić bolid formuły 1 czy może jednak kompakt ze stajni Dacii.. Myślę, że w Twoim wypadku i akustyce lepszym rozwiązaniem będzie dobry soundbar. Jeśli chciałbyś jednak położyć większy nacisk na stereo, wtedy już pomyślmy o systemie stereo czyli dwie kolumny i np. dobry amplituner stereo z funkcjami sieciowymi ale nie mieszajmy w to Klipsch Heresy ;) Rozważ jeszcze Naim Mu-So. To bardzo ambitne urządzenie, potrafi zaskoczyć dźwiękiem i potęgą grania a do tego jest perfekcyjnie wykonany. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś jednak położyć większy nacisk na stereo, wtedy już pomyślmy o systemie stereo czyli dwie kolumny i np. dobry amplituner stereo z funkcjami sieciowymi ale nie mieszajmy w to Klipsch Heresy ;) 

 

Q21

Najlepiej byłoby zakupić coś co będzie służyć na dłużej i co da zadowalający dźwięk, napisałeś, że nie mieszajmy w to Klipsh Heresy, czyli że to jest zły wybór ?

Tutaj kieruje się zdecydowanie ich wyglądem, są to dość niskie kolumny co mi bardzo pasuje plus fakt, że wyglądają na stare w stylu retro, zapewne zagrają też zdecydowanie lepiej niż nawet najlepszy soundbar.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ich zakup wiąże się z dodatkowym wzmacniaczem stereo i inny osprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch Heresy to fajna kolumna , tylko musisz posłuchać czy takie brzmienie Ci pasuje.

W dawnych czasach pojedyncza taka służyła do KD jako głośnik centralny :D  Z czasem Klipsch zauważył ,że można by z 2 zrobić kolumny do kameralnego słuchania - także pod Twe zapotrzebowanie powinny się sprawdzić szczególnie nowa odsłona z lepszym basem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch Heresy wprawdzie zbudowano jako głośnik centralny, ale nie do kina domowego :D . W tamtych czasach topowe modele tej marki były konstrukcjami tubowymi do ustawienia w narożach pokojów, bo ostatnim elementem ich tuby były ściany. Wtedy problemem stawało się często wypełnienie sceny dźwiękowej na środku ( gdy były szeroko rozstawione ). Takie Herezje ( bo nie tubowe ) podłączone do specjalnego procesora i dodatkowej końcówki mocy uzupełniały dźwięk w muzyce. A przy okazji okazało się że zupełnie dobrze sobie radzą we dwie w normalnym stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Faktycznie albo coś czytasz i błądzisz albo któs Ci źle wskazał drogę.

Moim zdaniem przepraszam ale nie docenisz Klipsch. Jak koledzy z branzy powiedzieli to kolumny dla osób wiedzacych co chcą.

Vintage dla ludzi to Magnat 1500 transplus. Da Ci więcej dynamiki i energii. Zagra Vką co cieszy.

Do tego Magnat MA1000 i dobry CXN V2 i pozamiatane.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Xretro napisał:

tak czegoś co je zasili i będzie odpowiednie do tych głośników, wtedy się wybiorę na odsłuch takiego zestawu 

proponuję do tych kolumn wzmacniacz lampowy PP do 2x35W / z integrowany, lub samą końcówkę mocy jeśli kupisz Atoll DAC 300/ to będzie bardzo dobry zestaw z tymi głośnikami, ale odradzam chińskie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

2x35W z Klipsch Heresy oj to będzie pot max na godz 9.

Przecież są to typowe kolumny o wysokiej skuteczności jak pamiętam ok 96dB albo i więcej i impedancji 8ohm. Tutaj wystarczy nawet Arioso 2A3 z mocą 4W.

PP 2x35W i pewnie El34/KT88 to napęd lampowy dla kolumn z kategorii "trudno wysterowalnych".
 

 

Otóż to ;) Karol nie ma zbytnio pojęcia o czym pisze :P 

Te klipsche nawet 1-2,5W wzmacniacze lampowe wysterują elegancko :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu z postów założyciela tematu wynika, że nie poszukuje on audiofilskiego systemu stereo i Klipsch Heresy paradoksalnie mogą zagrać źle pomimo tego, że to bardzo dobre kolumny. Jeśli jako system optymalny do TV dla początkującego słuchacza uważamy takie kolumny oraz wzmacniacze lampowe o mocy 2 Watt to ja chętnie przeniosę się do takiego świata :) Uważam, że tutaj potrzebny jest bardziej uniwersalny, przyziemny system i da użytkownikowi więcej radości. Przecież nikt nie kupuje opon typu slick żeby odwozić dzieci do szkoły w mieście ;) Zachęcam oczywiście do odsłuchu aby  to zweryfikować. Ja jednak widzę bardziej zastosowanie wzmacniacza stereo z funkcjami cyfrowymi lub dobrego amplitunera plus dwa fajne monitory (jeśli wysokie kolumny podłogowe nie wchodzą w grę). Myślę, że tutaj potrzebne jest gruntowne doradztwo od samego początku. Wnioskuję choćby po propozycji podłączenia kolumn do DAC. Przede wszystkim wzmacniacz i kolumny, później akcesoria dodatkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zapewne znajdzie się i system TV z kolumnami Avantgarde.. ;) A tak poważnie to na pewno ten JBL oferuje bardziej uniwersalne i łatwo przyswajalne brzmienie. Myślę, że doświadczeni użytkownicy wiedzą o co mi chodzi. Zachęcam do wizyt w dobrych salonach audio aby samemu wyrobić sobie opinię. Żeby jeszcze bardziej "dolać oliwy do ognia" dodam, że sam prywatnie korzystam z Kipsch Heresy :) Tym bardziej czuję się upoważniony, żeby zajmować stanowisko w ich kwestii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Karol dokładnie dlaczego ten wzmacniacz?

Parametry to wiem a dźwięk?

23 godziny temu, Karol64208 napisał:

ale odradzam chińskie.

Czemu?

17 godzin temu, Q21 napisał:

Po prostu z postów założyciela tematu wynika, że nie poszukuje on audiofilskiego systemu stereo i Klipsch Heresy paradoksalnie mogą zagrać źle pomimo tego, że to bardzo dobre kolumny.

Ja się z tym zgadzam całkowicie. O czym pisałem wczesniej.

Chcesz retro kolumny to Magnat Transplus 1500.

12 godzin temu, Xretro napisał:

q21

z tego co widzę, prowadzisz jakiś sklep audio pod Łodzią, ja w Łodzi bywam raz w miesiącu, może byś przygotował do odsłuchu jakieś propozycje

na końcu bym zdecydował co zakupić. 

Jesli jesteś też w oświecimiu czasem to także zapraszam do nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale Karol dokładnie dlaczego ten wzmacniacz?

nie podałem ten wzmacniacz, bo to by oznaczało już nazwę wzm. producenta, a tylko parametr jaki powinien być.

Dlaczego nie chińskie, pozostawię odpowiedź dla innych.

poza tym znajomy używa te kolumny i były do nich podłączane inne wzm. dla testów.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Chcesz retro kolumny to Magnat Transplus 1500.

 Tu nie chodzi o retro kolumn . 

Uważam że Xretro wie czego szuka, wybór jest trafny i zmieni swoje preferencje z TV 70% na muzykę 70%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...