Skocz do zawartości

Głośniki do salony Klipsch Heresy iv ?


Xretro

Recommended Posts

Faktycznie te głośniki Magnat Transplus 1500 są zbyt duże, mi zleży na czymś zgrabnym i bardzo pasuje mi taki styl właśnie retro.. Może dobrym wyborem właśnie będzie ten jbl 4307 kwestia odsłuchu.... Co do preferencji faktycznie na tą chwilę jest przewaga tv ale nie wykluczam, że jak brzmienie muzyki z dobrego źródła mnie zaskoczy to będę zdecydowanie korzystał z tego zestawu stereo częściej przy jej odsłuchu. 

Dlatego fajnie wybrać coś dobrego jakościowo i przyszłościowego co spełni te oczekiwania..  Z drugiej strony wydaje mi się że idąc gdzieś do salonu w ciemno na odsłuch będą wciskać to co mają na stanie i to zachwalac, także wolałbym być bardziej świadomy tego co kupuje stąd post na forum na co się ukierunkować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

9 godzin temu, Kubakk napisał:

Przetestuj te jbl i klipsche.

bardziej optuję za Klipschem w zestawie z lampami dają lepsze brzmienie niż JBL miałem jbl  na odsłuchu i te wcześniejsze modele z lat 80, 90, 2000  i raczej się nie zmieniały , ale przetestuj.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już chyba tylko zostaje mi odsłuch, z całą pewnością muszę sprawdzić  te:

1) Klipsch Heresy IV

2) JBL 4307

3) poszperałem trochę na necie i znalazłem jeszcze Tanoy Stirling GR, doceniam ich wygląd który jest właśnie w takim stylu jak lubię, nie wiem jak się mają one do tych powyższych propozycji i jaki dźwięk się z nich wydobywa, ale na zdjęciach wyglądają pięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Xretro napisał:

CD, ale będzie też to podpięte pod jakieś kanały muzyczne tv, spotify 

czyli można rzec uniwersalny użytek 

Napisałeś że masz długi pokój do tego kuchnia i coś tam, do takiego pomieszczenia raczej zastosował Klipschy ze względu na ich dynamikę, bo wtedy ładnie rozprowadzą ci dźwięk.

Ale najlepiej staraj się wypożyczyć i przesłuchaj ich na miejscu w domu, tylko czy masz wzm. który do nich podłączysz?  Jaki planujesz kupić?

Na pewno będzie to brzmiało inaczej w salonie niż u Ciebie w domu.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, S4Home napisał:

Karol nikt nie napisał dlaczego nie chińskie. Więc proszę ty to zrób. Znam kilka znakomitych konstrukcji. 

proszę, przygotuje dwa wzm. które polecisz do kolumn Klipsch, jeżeli już taki temat istnieje na tym forum to podaj link i tam porozmawiamy o tych dwuch które polecisz, ok.

Nie chcę prowadzić jałowej dyskusji "jedna pani powiedziała drugiej pani" itd. tak jak wcześnie odpowiedzieliście na temat wygrzewania bo to się robi śmieszne.

Podeślij te dwa zaproponowane przez Ciebie, a ja postaram się pewne wady, a może już ich nie mają zobaczymy.

Dzisiaj i jutro jestem trochę zajęty ale postaram się w weekend dać odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale wyjazd został przedłużony.

Dnia 13.03.2020 o 06:21, S4Home napisał:

Proszę bardzo.

Xindak A600E, Cayin A70 MKII, dalej?

jak wiadomo była mowa o lampowych, pierwszy do nich nie należy:P.

Co do Cayin  - drivers choć pracują, ale tak jak by silnik z motorynki w piąć w osobówkę, pojedzie ale.....

Nie będę więcej przytaczał bo to wiedza i testy, a to kosztuje.

Jeżeli zawiodłem to przepraszam, ale dostałbym po łapkach.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2020 o 09:05, Xretro napisał:

witam wszystkich.

Rozglądam się właśnie za głośnikami, w grę wchodzi tylko stereo, pomieszczenie jest dość nietypowe ponieważ salon jest otwarty tak na kuchnię jak i na korytarz i jest w kształcie wagonu czyli długie a wąskie, po środku tego usytuowany jest salon, czyli dość niekorzystnie.

Szukam czegoś co zagra lepiej niż głośniki w tv, używać tego będę w 70 % do telewizji, filmów i 30 % muzyka. 

Wertując strony w internecie mam w zasadzie 2 opcje, chyba że coś mi jeszcze innego podpowiecie. 

Showbox jiofi.local.html tplinklogin

Pierwsza opcja zapewne skrytykowana przez większość, ale zajmująca względnie mało miejsca i nie rzucająca się specjalnie w oczy to Soundbar wybrałem Bang & Olufsen Dolby Atmos lub Sennheiser Ambeo Soundbar, kieruję się tu głównie ceną nie dźwiękiem i nigdy tego na oczy nie widziałem i zapewne zagra to zawsze gorzej niż jakaś kolumna głośnikowa., za to zajmie najmniej miejsca.

Druga opcja to głośniki: Klipsch Heresy IV - tutaj bardzo pasuje mi ich wygląd, który jest w stylu retro, nie są tez głośnikami wysokimi przez co nie będa się tak w oczy rzucać, ani też zaburzać przestrzeni. Raczej odpadają jakieś typowe głośniki podłogowe ze względu na brak miejsca.

Dodam jeszcze, że jest to mieszkanie i słuchanie mega głośno też odpada ze względu na sąsiadów, a delektować dźwiękiem zapewne by się chciało :)

 

 

Atoll DAC 300 to jest przetwornik DAC, a nie wzmacniacz, szukasz wzm. do ty kolumn?

Edytowano przez zkaleem zae
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Miałeś podać dlaczego nie. Tu zero konkretnej wypowiedzi

jest konkretna, jak nie rozumiesz zagadnienia to już nie moja wina.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Wiesz że Cayin robi podzespoły dla innych europejskich firm robiących wzmacniacze lampowe? 😆

podzespoły nie to samo co wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Karol64208 napisał:

jest konkretna, jak nie rozumiesz zagadnienia to już nie moja wina.

/robisz sobie żarty?

Dnia 17.03.2020 o 20:15, Karol64208 napisał:

Co do Cayin  - drivers choć pracują, ale tak jak by silnik z motorynki w piąć w osobówkę, pojedzie ale.....

Nie będę więcej przytaczał bo to wiedza i testy, a to kosztuje.

Musze jednak stanąć po stronie @Stolarz, początkowo traktowałem Cie jako niegroźnego mappeta i taką forumową maskotkę.

Ale faktycznie niszczysz wiele wątków swoim dziwnym , nie mającym podkładki , poradom.

Przeanalizuj jeszcze raz swoje wykresy. Zrób analizę całkową, wygeneruj pomiary i wróć. Mam nadzieję że długo Ci to zajmie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Przeanalizuj jeszcze raz swoje wykresy. Zrób analizę całkową, wygeneruj pomiary i wróć. Mam nadzieję że długo Ci to zajmie :P

wykresy to wasz branża tak więc proszę nie przypisuj tego mnie.

Słowo drivers chyba jest znane /sterowanie lamp mocy/ i dałem przykład dla nie wtajemniczonych, jeżeli jesteś elektronikiem to powinieneś znać to zagadnienie, jeżeli nie to co mam zrobić wykład?

Jest dużo artykułów w zagranicznych czasopismach fachowych i można do nich sięgnąć.  

Chciałeś przykład podałem, można i więcej, ale to wykracza poza moje ograniczenia których nie mogę niestety przekroczyć.

Powtarzam tylko argumenty a nie puste słowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, jestem pod wrażeniem! Potrafisz tak obracać kota ogonem, że osiąga on obroty turbiny średniej mocy;).

PS Czy nie jesteś może z zawodu bibliotekarzem? Odpowiedzią na większość kierowanych do Ciebie pytań jest "sięgnijcie do książek i czasopism i przeczytajcie sobie". Chwalebne hasła w dobie corocznych spadków czytelnictwa. Popieram w całej rozciągłości! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kraft napisał:

PS Czy nie jesteś może z zawodu bibliotekarzem? Odpowiedzią na większość kierowanych do Ciebie pytań jest "sięgnijcie do książek i czasopism i przeczytajcie sobie". Chwalebne hasła w dobie corocznych spadków czytelnictwa. Popieram w całej rozciągłości! 

chciałbym być, ale jak sam czytasz posty przekazanie wiadomości na konkretny temat z reguły kończy się w rzucaniem mitów, dlatego też odsyłam do literatury. Może wysiłek jaki zostanie włożony w zagłębienie się zagadnienie, zmieni podejście do....., ogólnie mówiąc praw fizyki.

Jeżeli chodzi o pytania to zadałem ich kilka, ale nikt nie odpowiedział tylko ble,ble i mity, i dlatego w rzucam skrótowe inf. dla tych którzy chcą wiedzieć mają podaną ścieżkę i tok myślowy:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Karolu, nie kłóćmy się. W dobie ostatnich narodowych problemów zjednoczmy się. Nadal bądź forumową maskotką. Wstawiaj swoje uwagi. My po prostu postaramy się użytkowników uprzedzić o Twoim rozumowaniu :P

9 godzin temu, Kubakk napisał:

ładne klocki , czuje iż można by nimi elegancką imprezę rozkręcić

Podłączone do takich małych Projectów? No i patrz Panie Karolu? Dasz wiare?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...