Skocz do zawartości

onkyo tx-8250 coś "pstryka"


mariaszek11

Recommended Posts

W tym modelu się z tym nie spotkałem.

Taki mankament miały poprzednie model kinowe. Była to błędnie zaprojektowana sekcja zasilania, może nie tyle błędnie co z innego modelu. Pstryczek to nic innego jak uruchamianie wentylatora, uwaga! Ktorego nie ma. ale układ płyty był wykorzystany z takiego ktry miał.

Szukaliśmy tego z innym użytkownikiem kilka lat temu. Odpowiednie chłodzenie, przestawienie kolumn na niższa impedancję czasem pomaga.

Niestety to nie polegało gwarancji. Teraz zmienił się dystrybutor Onkyo, nie wiem jak jest obecnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 9.03.2020 o 21:46, Bartosz Gawlik napisał:

Mi tak samo "pstryka", przestałem się przejmować. Sprzęt 2 lata rękojmi więc nie przejmuję się. Czy Tobie też w trybie NET, sterowanie z Onkyo Controller, przerywa połączenie fona z ampli i trzeba ponownie wchodzić w menu żeby dojść do odtwarzania w danym trybie?

U mnie w modelu  Onkyo TX 8390 też czasami coś pstryknie, ale poza tym nic się nie dzieje. Też się zastanawiałem skąd dobiega ten odgłos, ale wszystko gra. Niewiem czy ten model posiada wentylator? , natomiast jeśli chodzi o zrywanie połączenia onkyo controller to oczywiście po kilku minutach bezczynności trzeba zaczynać od nowa. Poza tym zaobserwowałem, że podczas zmiany źródła sygnału trzeba manualnie zmienić źródlo ( może coś źle robię ponieważ mam amplituner od dwóch tygodni) czego nie było w moim poprzednim amplitunerze. Jeśli chodzi jakość muzyki to oczywiście jest super, bardzo duży zakres regulacji dźwięku, czystość, ale każde urządzenie ma swoje plusy i minusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2020 o 09:15, Bartosz Gawlik napisał:

Ale pstrykanie wydobywa się w trakcie pracy ampli, nie kiedy skończy się odtwarzanie czegoś że źródła zewnętrznego. Muszę poczytać czy to tam jest.

No tak. Tłumacze Ci to moduł chłodzenia się włącza którego tam nie ma.

To standardowa przypadłość Onkyo z tamtych lat.

Z funkcji tego nie zmienisz. Zapewnij mu odpowiednią wentylację i przestaw na 4 omy jeśli to możliwe.

10 godzin temu, Johan napisał:

U mnie w modelu  Onkyo TX 8390 też czasami coś pstryknie, ale poza tym nic się nie dzieje. Też się zastanawiałem skąd dobiega ten odgłos, ale wszystko gra. Niewiem czy ten model posiada wentylator?

Właśnie nie, A jest na niego miejsce.

Na płycie głównej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 13.03.2020 o 09:30, tomaz75 napisał:

Ja miałem model 8150 i też pstrykało.Nie wiem czy dobrze pamiętam ale tam była opcja włączania za pomocą smartfona,aplikacją,spróbuj to wyłączyć.

Rozumiem że chodzi o aplikacje Onkyo Cpntroler? Czy mógłbyś podpowiedzieć o jaką funkcję chodzi, ponieważ nie mogę tego znaleźć?

Mam jeszcze jedno pytanie, czy technika poszła tak do przodu;), że można ustawić tak amplituner, że sam się włączy gdy uruchomię zewnętrzne źródło dźwięku w moim przypadku komputer?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...