Skocz do zawartości

Glosniki Tannoy Mercury M2 i odtwarzacz cd


schulzreader

Recommended Posts

Witajcie,

mam glosniki Tannoy Mercury M2 oraz podlaczone do niego wzmacniacz (Yamaha AX-450)  i odtwarzacz CD (Denon DCD-980). Niestety co jakis czas odwtarzacz CD przestaje czytac plyty, byl juz w naprawie, ale problem porwaca. Moje pytanie jest takie: czy ma sens dokupienie nowego sprzetu (wzmacniacza oraz odtwarzacza CD) do tych glosnikow? W tym momencie moj budzet na taki zakup wynosilby 3500zl.  Slyszlalam, ze laczenie nowego sprzetu z bardziej wiekowym, a takie sa te glosniki, nie idzie w parze. Jakos dzwieku na sprzecie, ktory mam, a ktory obecnie nie dziala zadowalal mnie, ale coraz trudniej znalezc kogos, kto uczciwie powie w czym problem i naprawi odtwarzacz tak, zeby dzialal dluzszy czas. Prosze wybaczyc te byc moze naiwne pytania, ale nie jestem ekspertem.

Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ma sens. Tannoy M2, pomimo wieku, to świetne kolumny, które w odpowiedniej konfiguracji są w stanie bardzo dobrze zagrać. Szukając do nich elektroniki, zwróć uwagę na zestawy grające raczej analitycznie, żywo, swobodnie. Dobrym wyborem byłby Cambridge Audio, przy minimalnie większym budżecie możemy złożyć Cambridge Audio CXA60 z CXC. Jeszcze ciekawszą alternatywą jest Audiolab 6000A z transportem 6000CDT.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, oczywiście dla forumowicza zawsze atrakcyjna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 1Ender napisał:

To źle słyszałeś :D

Jak Ci to grało z yamahą? Byłeś zadowolony? Coś chcesz zmienić? Jak chcesz by zestaw grał? Bardziej jasno, ciemniej czy w stronę neutralną?

Pozdrawiam

 

Z yamaha nie bylo zle, tylko zdaje sobie sprawe ze jesli kupilabym nowy odtwarzacz to i wzmacniacz tez trzeba wymienic. Moglbys polecic sprzet ktory zgralby sie z tymi glosnikami? A jesli chodzi o preferencje jak mialby grac to wole jasniej:) 

Pozdrawiam!

1 godzinę temu, JacekWF napisał:

Witaj. Ja bym się nie pakował w inwestowanie w odtwarzacz CD. Kup Chromecast audio za 120 zł + Tidal HiFi za 20 zł/rok. Chrome podłączasz pod wzmacniacz, sterujesz z telefonu lub tableta i sprawa załatwiona. Chyba, że masz wolne środki możesz pomyśleć o lepszym wzmacniaczu.

Dzieki za odpowiedz. Jednak chcialabym odtwarzacz cd, bo posiadam calkiem spora kolekcje plyt cd (wiem wiem, nie ide z duchem czasu:))

29 minut temu, Q21 napisał:

Jak najbardziej ma sens. Tannoy M2, pomimo wieku, to świetne kolumny, które w odpowiedniej konfiguracji są w stanie bardzo dobrze zagrać. Szukając do nich elektroniki, zwróć uwagę na zestawy grające raczej analitycznie, żywo, swobodnie. Dobrym wyborem byłby Cambridge Audio, przy minimalnie większym budżecie możemy złożyć Cambridge Audio CXA60 z CXC. Jeszcze ciekawszą alternatywą jest Audiolab 6000A z transportem 6000CDT.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, oczywiście dla forumowicza zawsze atrakcyjna oferta cenowa.

Dziekuje za wskazowki! Czy macie moze salon w Warszawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, schulzreader napisał:

Z yamaha nie bylo zle, tylko zdaje sobie sprawe ze jesli kupilabym nowy odtwarzacz to i wzmacniacz tez trzeba wymienic. Moglbys polecic sprzet ktory zgralby sie z tymi glosnikami? A jesli chodzi o preferencje jak mialby grac to wole jasniej:) 

Pozdrawiam!

Dzieki za odpowiedz. Jednak chcialabym odtwarzacz cd, bo posiadam calkiem spora kolekcje plyt cd (wiem wiem, nie ide z duchem czasu:))

Dziekuje za wskazowki! Czy macie moze salon w Warszawie?

Niestety, mieścimy się w Pabianicach, to jest 1.5-godziny drogi autostradą, zapraszam serdecznie. Na miejscu masz duży prywatny parking, a co najważniejsze, ogromny asortyment sprzętu, który możemy w komfortowych warunkach posłuchać. Naprawdę warto do nas przyjechać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...