Skocz do zawartości

Nowe monitory do NAD C338


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad wymianą moich obecnych monitorów (Quadral Rhodium 200), na coś nowego. Na chwilę obecną wytypowałem 3 opcje:

1. Quadral Ascent 20 LE 

2. Audiovector Qr1 - dwukrotnie droższe od poprzedniej pozycji. 

3. Monitor Audio Silver 100 - chociaż coraz mniej jestem do nich przekonany. Mogą być trochę za duże. 

Napędzane będą tak jak w tytule, przez NAD C338. Powierzchnia odsłuchowa ok. 5m^2. Odsłuch ok. 2.5m od źródła. 

Preferuje monitory grające skrajem pasma (takie bum-cyk), typowo do rocka/metalu.

Z góry dzięki za sugestie.

Edytowano przez Michał Szukiełowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Szukając takiego brzmienia nie skreślałbym Monitor Audio. Nie powinny być za duże. Nad 338 nie dysponuje dużym zapasem mocy ani potężnym basem więc lekko podkolorowane kolumny powinny się sprawdzić. QR1 mogą być zbyd delikatne na basie, zbyt lekkie. Klipsch to rzeczywiście koncertowe już dostania, nawet z modelu RP-500M. Zwróć jeszcze uwagę na Kef Q350 czy Magnat Signature 503.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5m2?

17 godzin temu, Michał Szukiełowicz napisał:

Zapomniałem dodać o zmiennej estetycznej. Żona zgadza się tylko na monitory w kolorze białym :) Klipsche niestety nie przejdą. 

Mieścisz się w tym pomieszczeniu z żoną?

Powierzchnia odsłuchowa to jedno a jaka jest powierzchnia pokoju?

Jeśli lubisz skraje pasma to ja zdecydowanie ci polecam Monitor audio Silver 100.

Z tych modeli grają najbardziej dynamicznie. Audiovetctor będzie równiejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

5m2?

Mieścisz się w tym pomieszczeniu z żoną?

Powierzchnia odsłuchowa to jedno a jaka jest powierzchnia pokoju?

Jeśli lubisz skraje pasma to ja zdecydowanie ci polecam Monitor audio Silver 100.

Z tych modeli grają najbardziej dynamicznie. Audiovetctor będzie równiejszy.

Powierzchnia całego pokoju to ok. 20m^2, ale ułożenie pokoju jest kijowe niesamowicie. Na razie nie mam możliwości sensownego przemeblowania, więc "muszę grać tymi kartami, które już mam". Dodatkowym minusem jest to, że nie ma miejsca na standy i monitory leżą na półkach, więc boję się czy w grę nie wchodzi tylko opcja z przednim Bass refleksem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2020 o 14:06, Michał Szukiełowicz napisał:

Zapomniałem dodać o zmiennej estetycznej. Żona zgadza się tylko na monitory w kolorze białym :) Klipsche niestety nie przejdą. 

Dodatkowo zapomniałem dodać, że dolne pasmo uzupełnia u mnie Sub Quadral Qube 8.

To spójrz na System Audio Saxo 5. Kolumny w białej satynie, w całości produkt stworzony i wyprodukowany w Danii, eleganckie wykończony, 7 lat gwarancji. A co najważniejsze to kolumny, oferujące bardzo spójny, dynamiczny, plastyczny dźwięk. Radzą sobie także bardzo dobrze w ciaśniejszych pomieszczeniach, nie wymagają dużej swobody. Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...