Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne zamknięte do 1000zł


Recommended Posts

Witam serdecznie, klaniam sie nisko, 
Na wstępie zaznacze, ze jestem kompletnym laikiem w tej kwestii, niemniej jednak z Państwa pomoca chcialbym kupic mozliwie jak najlepszy sprzet. Szukam sluchawek nausznych zamkniętych do zastosowań takich jak przedewszystkim gry, filmy/seriale, ktorych jestem wielkim fanem, oraz do muzyki typu hip hop/rap oraz sporadycznie muzyka klubowa. Przez kilka lat używałem sluchawek Seinnheiser HD555, ktore sa bardzo wygodne, ale mam wrażenie, że moglbym miec cos lepszego jezeli chodzi o doznania podczas oglądania filmow czy grania w gry, dlatego chcialbym wyprobowac cos innego. Sluchawki będę podpinal pod laptop (Acer Predator Helios 300 i telewizor LG Oled C9). Budżet jakim dysponuje to powiedzmy 1000zł.

Dziękuję za pomoc i przepraszam za niekompetentność.

Pozdrawiam, 

Michał

Ps. nie potrzebuje i nie chce mikrofonu do sluchawek, gram zazwyczaj w samotnosci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, od serca, polecę Superlux HD660/HD330 (półotwarte) na spróbowanie. 

Kosztują grosze, ale dźwięk nie idzie w parze z ceną - poczytaj.

Kup z możliwością zwrotu przez 14 dni zanim wydasz 1000zł.

 

Osobiście korzystam z HD330 po wymianie padów z Beyerdynamics DT770. Doszło do takiego absurdu, że po 3 albo 4 latach używania HD330 kupiłem DT 770 Pro 80ohm, i zwróciłem DT 770 ;) Nie dlatego, że były gorsze, ale nie uzasadniały wydania 4x większej kwoty.

 

I tak, grałem w nich sporo w CSGO. Kroki słychać z daleka i to bardzo dokładnie. 

Co do gier single-player - Hellblade: Senua's Sacrifice zrobiło na mnie nieziemskie wrażenie. Jeżeli nie znasz gry, to poczytaj - MOCNY nacisk na audio i granie na słuchawkach od twórców gry.

Edytowano przez sthEn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic dt770 80ohm to najmniej udana wersja z tej serii więc nie dziwi mnie zwrot. Świetne są dt770 w wersji 250ohm ale potrzebują mocnej elektroniki i pewnie zamknęli byśmy się w kwocie około 2500-3000zł, a nie mówimy o takim budżecie. Zważywszy na Twoje preferencje optymalnym wyborem byłyby Audio Technica Msr7B, które sprawdzą się zarówno w grach jak i filmach. Słuchawki charakteryzują się bardzo dobrą lokalizacja i detalem.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do słuchawek (załóżmy ATH-MSR7b) dokupie Cobalta, bądź DragonFly Black, to ja jako laik audio, uslysze tą roznice w brzmieniu? Bije sie z myslami, czy jest sens wydac tyle kasy (sluchawki plus DAC). Jeżeli mnie uswiadomicie, że ma to sens, to dołoże, nie ma problemu, jeżeli natomiast są to niuanse, ktore wychwytują tylko ucha audiofilów, to wtedy zrezygnuje. Lubie i cenie dobre jakosciowo sprzety, zazwyczaj zawsze przekraczam ustalony wczesniej budzet,ale musze to wiedziec, od Was, ludzi co sie na tym znają, czy naprawde warto ? Tak jak pisalem wczesniej, do tej pory uzytkowalem tylko i wylacznie sluchawek otwartych Sennhieser HD555 i do wyższej klasy sprzętu nie mam porównania. 

Prosze pomóżcie :)

Będę niezmiernie wdzieczny.

Edytowano przez MichalZZZZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem w takim razie że jezeli zakupie sluchawki ATH MSR7b + do tego Shanling UP4 to te dwa elementy beda ze soba wspolpracowac ? Sluchawki o ktorych wspominam maja w zestawie, tutaj cytuje :

 

W zestawie znajduje się dodatkowy kabel zbalansowany oparty o wtyk 4,4 mm 5-polowy, jak również producent umożliwia zakup opcjonalnego kabla HDC112A, który pozwala na stosowanie MSR7b z odtwarzaczami wyposażonymi w złącze zbalansowane, ale oparte tym razem o 2,5 mm 4-polowy micro-jack.

Oba kable znajdujące się w zestawie mają długość 1,2 m. Żaden nie ma mikrofonu na sobie.

 

Szcerze nic z tego nie rozumiem i nie wiem czy musze dokupywac jeszcze jakis przewod, a jesli tak, to jaki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling UP4  ma gniazdo zbalansowane 2,5 mm i w tym formacie częściej spotyka się urządzenia zbalansowane przenośne. Standard 4,4 mm preferuje Sony. Dlatego potrzeby były kabel ze złączem 2,5 mm od strony UP4 lub przynajmniej przejściówka pomiędzy tymi standardami, jednak ta będzie dość długa razem z wtykiem który sam jest dość długi. Bez tego możesz używać standardowego gniazda 3,5mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2020 o 12:09, Q21 napisał:

Beyerdynamic dt770 80ohm to najmniej udana wersja z tej serii więc nie dziwi mnie zwrot. Świetne są dt770 w wersji 250ohm ale potrzebują mocnej elektroniki

Rozwiniesz? Bo jakoś cały internet mówi co innego.

Oczywiście nie neguję potrzeby elektroniki do wersji 250ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...