Skocz do zawartości

Jakie kolumny podstawkowe + centralna


Paw Eł

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,

 

jest to mój 1szy post na forum i nie byłem do końca przekonany, czy mam go umieścić tutaj, czy też w dziale stereo. Padło na kino domowe, bo kolumny podłączać będę do amplitunera, a nie wzmacniacza. Już mówię w czym rzecz:

aktualnie jestem na etapie wykańczania domu i kupowałem AGD. Trafiłem na promocję w media expert, gdzie przy iluś tam produktach ma się jeden gratisowy. Tak się złożyło, że ten piąty to wziąłem amplituner, bo tv się nie łapało a wszystkie pralki logówki itd miałem już zakupione. Amplituner to Denon AVR-X1600H. Podejrzewam, że to niska półka, ale dostałem go za złotówkę, to nie będę wybrzydzał, a nie jestem też audiofilem, tylko zwykłym słuchaczem.

Salon mam 28m2, jednak jest on w kształcie prostokąta i jest wspólny z jadalnią, a wymiar ma 7x4. Odległość od Tv to będzie jakieś 3,6-3,8m. Od samego początku nie planowałem głośników "z tyłu" jedynie te dwa z przodu i centralny (od znajomego słyszałem, że przy oglądaniu filmów to dialogi idą przez niego). Jedyne na czym mi zależy to w miarę przyzwoita jakość dźwięku przy TV, filmach i NETFLIX, czasami podepnę konsolę i dosyć rzadko posłucham muzyki.

Czy za 1500-1800zł można kupić coś ciekawego? W sprawię kolumn muszą być podstawkowe, bo będę je wieszał nad telewizorem i dobrze by było, gdyby nie były za duże. 


Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. 

 

 

 

Edytowano przez Paw Eł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jakbyś powiedział że kran musisz mieć pod sufitem, bo tak masz rurkę wypuszczoną ze ściany :) . No tak to wygląda. Może jest jakaś planeta gdzie to jest norma :) . Zwykle zakłada się że głośnik wysokotonowy powinien być mniej więcej na wysokości uszu. Jeśli uszy masz pod sufitem gdy siedzisz lub zawisasz spod sufitu to spoko :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Acustimassów jest konieczny subwoofer za 300 zł:

https://allegro.pl/oferta/subwoofer-bose-5-series-ii-acoustimass-8999423347

I satelity można wziąć z tego zestawu za 700 zł :

https://allegro.pl/oferta/bose-acoustimass-9-speaker-system-9044552587

Kolumnę lewą i prawą podłącza się poprzez subwoofer pasywny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te kolumny są bardzo małych rozmiarów i wymagają subwoofera do prawidłowego funkcjonowania. Bosse w zasadzie nie wymagają głośnika centralnego, bo ich budowa ma zapewnić dźwięk stereo w szerokim polu. Do tego subwoofery Acustimassów są niewielkie, głównie wąskie i dość niskie z głośnikami wewnątrz. Bardzo łatwo je umieścić tak ze stają się niewidoczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość subwooferów ma przewidzianą pozycję do pracy i w większości przypadków należy go postawić tak jak został zbudowany. Często postawienie go inaczej jest w zasadzie niemożliwe. Bardzo rzadko zdarzają się konstrukcje przewidziane do ustawienia w różny sposób. Konstrukcje z głośnikami wewnątrz i wylotem tunelu do przodu zwykle bez problemu mogą być położone na boku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy. Musi stać tak jak na obrazkach 😛

a druga sprawa nie opłaca ci się kupować osobno. Te systemy są tak wycenione że ich komplet jest najbardziej optymalny cenowo. Często monitory gdybyś chciał zmienić. To ich łączna suma daje nawet 2 krotność ceny całego setu.

jesli któreś które ci polecałem jednak wybierzesz to napisz fo mnie o cenę. 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...