Skocz do zawartości

Dobór przewodów do KD


Aandrzej

Recommended Posts

Witam,

centralny i surroundy w drodze, więc czas zająć się tematem przewodów. Zastanawiam się nad odpowiednim dobraniem przekroju. W przypadku centralnego przekrój taki sam jak na fronty i to jest akurat jasne. Zastanawiam się tylko czy 2,5mm czy może podmienić na 4mm (na froncie polk s55e + s30e central) Na tył będę potrzebował ok.10m na kolumnę i zacząłem się zastanawiać czy 1,5 mm to nie będzie za mało i czy by nie dołożyć do 2,5mm. Jak uważacie? Druga rzecz jaka mnie nurtuje to czy warto brać coś pokroju melodiki 2250? Czy wystarczy np. klotz LY225 albo zwykły no name ze szpuli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BaliGdynia napisał:

Centralny jak i fronty najlepiej aby był ten sam przewód. Miedź beztlenowa. 

To akurat dla mnie oczywistość, nie mniej dzięki ;) Na tył chyba też dam 2,5mm, różnica w cenie wielka nie jest, a jednak to 10m i ciężko mi powiedzieć czy spadek napięcia jakoś wpłynie na dźwięk. Zastanawiam się nad następującymi przewodami:

-Klotz LY225

-QED Performance C-79

-Oehlbach 106

-Melodika MDC2250

Cenowo najlepiej wypada klotz (8zł/metr), pytanie czy będzie zauważalna różnica w jakości/brzmieniu? Czy może wystarczy pierwszy lepszy no name oczywiście z OFC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś dostałem tu z... za to że doradzałem za duży przekrój przewodów. Choć tylko mówiłem o 2.5mm to kolega z forum zrobił mi całkiem fajny wykład poparty faktami i sam zgłupiałem już jak to ma być.. Kiedyś lubowałem się w car audio a tam to już norma że stosuje się duże przekroje przewodów czy do zasilania czy już do głośników..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodika najdroższa, ale chyba pójdę w tym kierunku, podwójne ekranowanie na pewno nie zaszkodzi a i zaciekawił mnie pomysł bass core. Mam jeszcze pytanie co do uchwytów. Są jakieś dedykowane pod polki s10e? Będę je musiał trochę skręcić więc wieszanie na wkręcie odpada. Jest jeszcze gwint 1/4" / 20 do wieszania, więc albo coś w te strone, albo uchwyty vogelsa, czy btecha. Przerabiał ktoś z Was ten temat i może podzielić się doświadczeniami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...