Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze jestem przed głębszym badaniem sprawy bo ciężko o jakiś źródła w przypadku Apple'a. Niemniej jednak chciałem już teraz publicznie zachwycić się tym laptopem z nadzieją że padną jakieś ciekawe uwagi.

Kiedy usłyszałem jak te głośniki grają, spadłem z krzesła. Tak, chodzi mi o głośniki w laptopie. Apple był (jest?) wzorem user-experience i teraz popisali się niesamowicie. Jestem pewien że stosują nieziemskie czary w DSP a do tego zestaw 6 głośników i modyfikacje sprawiają że:

- zakres częstotliwości schodzi poniżej 80 Hz. niewiarygodne!

- dźwięk jest zdumiewająco głośny i głęboki, nie słyszałem czegoś takiego NIGDY w żadnym laptopie. Można oglądać filmy z łupnięciem jak w systemie 5.1.

- Dźwięk jest zaskakująco przestrzenny. Wylewa się szeroko poza ekran, głównie do góry, ale i na boki. wiem co mówię, nie mogę czasem uwierzyć że nie gra moje stereo które stoi 4 metry przede mną, tylko Mac. A stereo mam high-endowe.

Ponieważ jestem inżynierem i dobrze znam się na DSP, wierzę, że przed nami niesamowite czasy. Przyszłość jest w przetwarzaniu cyfrowym,  kiedy postępy z ostatnich paru lat zawitają na rynku, nie będzie już kroku wstecz. Zakładam, że MacBook Pro 2019 16' jest tego przykładem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...