Skocz do zawartości

Cambridge audio ONE - jakie monitory ?


borys

Recommended Posts

Zwracam się do użytkowników CA ONE z jakimi monitorami używacie tego sprzętu. 

Osobiście myślałem nad Monitor audio MR1 lub MR2. Obecnie użytkuję MR2 z Denonem F109 i brzmienie bardzo mi pasuje.

Natomiast ONE ma być drugim zestawem do sypialni taki podręczny więc może wystarczą MR1. 

 

Czy ktoś używa ONE w takiej konfiguracji ?

albo poleci inny sprzęt co ma wszystko w jednym, kompatybilność z iphone też mile widziane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warszawskim nautilusie polecają do tego ca one, emit 20 od dynaudio...

ja osobiście rok temu słuchałem z emitami 10 i 20 oraz starszymi dynkami dm i też bardzo fajnie grało, ale ja lubię takie cieplejsze granie

nie wiem, czy ma będą pasowały do one, bo to chyba dwa analityczne grania, tobie pasują do denona, ale z ca one to już uszy mogą boleć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

warszawskim nautilusie polecają do tego ca one, emit 20 od dynaudio...

Zgadnij dlaczego?:)

Oczywiście dynaudio emit to udane kolumny i w tym momencie uwaga jest trafna. Znacznie taniej można upolować jednak duże elac b6.2 ale ich dźwięk jest na prawdę zacny. Ciepły gęsty a dokładny.

Oprócz dwóch wspomnianych konstrukcji polecam jeszcze sprawdzić studio 16 Hz canto one. Mikrusy z duszą.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że na monitorki chciałbym wydać około 1000 zeta, te ostatnie są sporo droższe. 

 

Macie może doświadczenie z MA MR1 do rocka i metalu 

tylko teraz z czym to z parować, Celuje w Denona bo używam. 

  Tylko ten mniejszy M41 i tak pewnie zagra inaczej niż F109.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cenisz sobie cieplejsze brzmienie to zwróć uwagę na Heco Aurora 300 lub Indiana Line Nota 240x.

Jeśli ma to być zestaw do sypialni to możesz także pomyśleć o Topping mx3, a wtedy zostaje Ci budżet na streamer i lepsze głośniki. Pytanie jaki budżet na całość zakładałeś i jakiej wielkości jest sypialnia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Cambridge Audio One oraz kolumny podstawkowe Monitor Audio Silver 1. Uważam że jest to dobry zestaw o ile nie bardzo dobry...

Bas jest świetny, miekki, długi, kolumny grają bardzo nisko. Tony wysokie też super. Natomiast wg mnie tony średnie nie są super szczegółowe, są po prostu trochę plastyczne... specyficzne. 

Słucham różnego rodzaju muzyki, zestaw najgorzej radzi sobie wg mnie z muzyką rock, metal. Natomiast świetnie techno, hip hop, dance. 

Kupiłem kolumny używane, jeśli dobrze poszukasz możesz znaleźć je w dobrej cenie. Szukałem też MA bronze 2 jednak silvery były w podobnej cenie więc zdecydowałem sie dopłacić i mieć kolumny o klasę wyższą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge audio One jak na miniturowy systemik to jest bardzo wydajny. Masz kilka innych podobnych ale moim zdaniem akurat ONE jest dobrze wyceniony względem dzwięku który oferuje.

8 godzin temu, K4MiL napisał:

Słucham różnego rodzaju muzyki, zestaw najgorzej radzi sobie wg mnie z muzyką rock, metal. Natomiast świetnie techno, hip hop, dance. 

Bo kolumny są detaliczne, sztywne. Do rocka trzeba by podłączyć coś łagodniejszego na górze, miękkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służą mi jako biurkowy zestaw stereo. Ustawione są w sposób daleki od optimum. Towarzystwo też mają takie sobie - stary NAD jako wzmacniacz i wyjście liniowe komputera jako źródło. Ale i tak zgrają przyzwoicie. Bas jest sprężysty i potężny, Bardzo dobrze ogniskują wokale. Nie mam większych zastrzeżeń. Jak na pieniądze za które je kupiłem - rewelacja.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 11.03.2020 o 09:32, borys napisał:

Zwracam się do użytkowników CA ONE z jakimi monitorami używacie tego sprzętu. 

Osobiście myślałem nad Monitor audio MR1 lub MR2. Obecnie użytkuję MR2 z Denonem F109 i brzmienie bardzo mi pasuje.

Natomiast ONE ma być drugim zestawem Showbox jiofi.local.html tplinklogin do sypialni taki podręczny więc może wystarczą MR1. 

 

Czy ktoś używa ONE w takiej konfiguracji ?

albo poleci inny sprzęt co ma wszystko w jednym, kompatybilność z iphone też mile widziane.

 

Jeśli ma to być zestaw do sypialni to możesz także pomyśleć o Topping mx3, a wtedy zostaje Ci budżet na streamer i lepsze głośniki. Pytanie jaki budżet na całość zakładałeś i jakiej wielkości jest sypialnia? 

Edytowano przez martino ermando
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...