Skocz do zawartości

NAD C338 + Paradigm Premier 100/200 do małego pomieszczenia


galo

Recommended Posts

Cześć,

Zainspirowany wątkiem https://forum.audio.com.pl/topic/73764-nowe-monitory-do-nad-c338 i innymi postanowiłem spytać o sugestie co do monitorów na moje potrzeby.

Stereo stoi w salonie połączonym z kuchnią, całe pomieszczenie to prostokąt 3,5m x 7m otwarte na korytarz. Wzmacniacz i kolumny stoją w części salonowej, wzdłuż długiej ściany (rysunek, choć niezbyt piękny dobrze oddaje sytuację; kolumny oczywiście stoją kawałek od ściany)

Mam już NADa C338 podłączonego do dość marnych kolumn Prisma będących pozostałością po jakimś kinie domowym i myślę intensywnie o ich wymianie. Ze względu na WAF, nowe kolumny muszą być podstawkowe oraz wykończone na czarno (mono, bez słojów itp).

Z powodów sentymentalnych myślę bardzo ciepło o produktach Paradigma, ale na tym forum mało kto je poleca. Na papierze i w recenzjach Premier 100 wyglądają idealnie dla mnie (włącznie z budżetem), ale chętnie zasięgnę opinii mądrzejszych i bardziej osłuchanych :) Słuchamy dość szerokiego spektrum muzyki od funku i funkującego HH przez soul i fusion jazz po (hard)rock i punk/ska. Reaggae i elektronika od czasu do czasu też się znajdzie. Zależy mi na czystym, wyraźnym i w miarę równym brzmieniu, bez eksponowania konkretnych pasm.

Czy są szczególne powody, dla których regularnie pojawiają się marki typu Dali, KEF czy Klipsch, a Paradigma ze świecą szukać? Czy to kwestia stosunku jakość/cena, czy siły dystrybutorów tych marek? Nie szukam tu teorii spiskowych, po prostu jestem ciekawy :)

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.

 

Salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mamy paradigm w ofercie. Chodzi bardziej o to że to nie jest granie dla każdego. A ostatnim czasem paradigm zmienił ofertę. Poszedł w małe przetowrniki. Ja na przykład nie jestem fanem tego rozwiązania 

Ale do rzeczy. Z nadem i paradigm będziesz miał dość dużo wysokich tonów. Jeśli to lubisz i masz sentyment do marki to nie ma problemu. Mogę ci je wycenić 

Ale właśnie kef czy dynaudio pasują dźwiękowo do tego urządzenia. Pamiętaj także że nie jest to demon mocy. Raczej spokojnie pracujący wzmacniacz. 

Kolumny muszą być takie co nie wymagają za wiele od wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie na tego rodzaju odpowiedź liczyłem. Staram się podejmować rozsądne decyzję i nie wydam kasy tylko dlatego, że "zawsze chciałem mieć paradigma" :)

Wobec tego, co byście polecili w budżecie "paradigmowym"? Przy czym nie chodzi mi o to, żeby wydać jak najwięcej, tylko żeby przyzwoicie grało ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca Paradigm będzie dobrą opcją. W połączeniu z NAD C338 uzyskasz raczej twardy, mocny, szybki, trochę techniczny dźwięk. Znacznie lepszą opcją będzie zastosowanie kolumn o spokojniejszym charakterze. Moje propozycje to Gato FM-15 (wiem że znacznie droższa, ale naprawdę warto posłuchać), Buchardt Audio S300 MK oraz w niższym budżecie Pylon Audio Ruby Monitor.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...